(VIDEO) NEMILOSRDNI CRVENO-BELI: Zvezda pregazila Megu

SUPERLIGA SRBIJE

Košarkaši Crvene zvezde ubedljivo su pobedili Megu 91:64 u utakmici drugog kola Grupe A Superlige Srbije.

Crveno-beli su od starta dali gas, pa su već posle pet minuta igre imali "plus 14" (18:4), a posle 12 minuta imali su prednost veću od 20 poena - 32:11.

Gosti su povremeno uspevali da naprave serije i donekle smanje zaostatak, ali bi kao po pravilu Zvezde tada pojačavala i dodatno povećavala razliku. U 33. minutu bilo je čak 79:44.

Izabranici trenera Dušana Alimpijevića su ozbiljno shvatili meč, pa izuzetno mladi sastav Dejana Milojevića nije mogao da im parira.

Mora se dodati da su gosti imali velikih kadrovskih problema, jer zbog povreda nisu igrali Mušidi, Jaramaz, Fundić...

Janković i Feldin su dali po 17 poena, Čović 15, Lazić i Lesor po deset...

Bitadze sa 16 poena i Marjanović sa 11 bili su najbolji kod Mege.

Loša vest za crveno-bele je da se povredio Ognjen Dobić, a o kakvoj je povredi reč znaće se naknadno.

Zvezdi je ovo druga pobeda, jer je prethodno "deklasirala" i zemunsku Mladost (115:64), dok Mega ima polovični učinak 1-1.

U trećem kolu u utorak Zvezda gostuje Borcu, a Mega gostuje Mladosti.

Četvrta četvrtina - 91:64:

36. minut - 79:56 - Gosti malo tope zaostatak.

33. minut - 79:44 - Zvezda počinje poslednju četvrtinu serijom 11:2. Posle trojke Feldina je "plus 35".

Treća četvrtina - 68:42:

28. minut - 63:34 - Janković je na 17 poena.

25. minut - 57:31 - Plus crveno-belih raste...

24. minut - 53:31 - Posle poena Čovića, nova najveća prednost Zvezde - 22.

Druga četvrtina - 46:29:

18. minut - 44:27 - Domaći košarkaši imaju dosta promašenih slobodnih bacanja, ali i dalje održavaju ogromnu prednost.

16. minut - 42:24 - Najlepši potez utakmice - Ročesti je probacio loptu kroz noge Bitadzeu, a onda asistirao Radanovu za trojku.

15. minut - 33:17 - Domaćin je dao samo šest poena u drugoj deonici.

12. minut - 32:11 - Čović vezuje pet poena, Zvezda ima "plus 21".

Prva četvrtina - 27:10:

10. minut - 27:10 - Nova serija domaćina - 9:0.

8. minut - 18:10 - Zakucavanje Bitadzea, Mega se vraća na "minus osam".

5. minut - 18:4 - Čarapić sa linije penala prekida seriju Zvezde (12:0), ali Feldin odmah na drugoj strani pogađa još jednu trojku.

5. minut - 15:2 - Ne pomaže ni tajm-aut Milojevića, crveno-beli razbijaju Megu.

4. minut - 11:2 - Lazić vezuje pet poena, crveno-beli već dali tri trojke.

3. minut - 6:2 - I Janković ubacuje trojku.

2. minut - 3:0 - Prvi poeni večeras - trojka Feldina.

1. minut - Utakmica je počela.

Zvezda je u prvom kolu deklasirala Mladost 115:64, dok je Mega bila bolja od Tamiša 86:77.

Večerašnjim rivalima ovo je treći međusobni duel u sezoni. Prethodna dva dobili su crveno-beli u ABA ligi - 90:80 u Beogradu i 90:85 u Sremskoj Mitrovici.

"Ovo će nam biti treći susret ove sezone, i s te strane se dobro poznajemo. Izuzetno nezgodna ekipa, koja je i pored podmladjenog sastava sačuvala osnovne karakteristike svoje igre. Igraju i dalje sa velikom energijom, agresivno u fazi napada, zato moramo da odigramo maksimalno koncentrisano kako bismo došli do pobede", rekao je trener Zvezda Dušan Alimpijević.

Trener Mege Dejan Milojević je izjavio:

"Igramo sa Crvenom zvezdom koja je sigurno glavni favorit za osvajanje titule. Imamo izuzetno mladu ekipu i biće potrebno da u meč uđemo maksimalno agresivno u odbrani i da pokušamo da nametnemo naš ritam. Za šta će to biti dovoljno, videćemo, ali će nam svakako puno značiti da vidimo gde se nalazimo u odnosu na najkvalitetniju ekipu u ligi"

Zvezda je protiv Mege dobila poslednjih 24 mečeva!

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: Fonet)