(VIDEO) DRAMA U PIONIRU: Partizan slomio FMP u poslednjem minutu

SUPERLIGa Srbije

Košarkaši Partizana u dvorani "Aleksandar Nikolić" pobedili su FMP u meču drugog kola Superlige Srbije - 94:90.

Crno-beli su ostali na čelu Grupe B sa dve pobede, dok "panteri" imaju polovičan učinak.

Od večerašnjih rivala se očekuje da vode borbu za prvo mesto u grupi.

Ekipe su u duel ušle značajno oslabljene.

I dok su se timovi Nenada Čanka i Vladimira Jovanovića u prvom poluvremenu smenjivale u vođstvu, gosti su u nastavku dodali gas i poveli 59:52. Tokom treće deonice su imali i dvocifenu prednost - 72:62.

Međutim, domaćin je topio "minus" da bi posle mnogo vremena na minut i po pre kraja ponovo poveo i to zahvaljujući Vanji Marinkoviću - 85:83. Ušlo se u dramatičan finiš. Crno-beli odlaze na "plus četiri", ali na 34 sekunde do kraja Nenadić pogađa trojku i FMP prilazi na 91:90. Međutim, u sledećem napadu Aranitović stavlja tačku na meč - 94:90.

Marinković i Vilijams-Gos su dali po 26 poena, s tim da je Amerikanac imao i deset asistencija.

Neverovatnu partiju pružio je Nenadić iz FMP-a sa 32 poena, dok je Apić doda 21.

Partizan u sledećem kolu gostuje Dinamiku, dok FMP dočekuje Vojvodinu.

Prva četvrtina

Na polovini prve četvrtine FMP je vodio 12:10. Do te prednosti gosti su stigli serijom 6:0 na startu meča, posle koje se bar u prvih pet minuta igralo "koš za koš".

Partizan je uz odličnu igru Sija i Marinkovića uspeo da preokrene i prvu četvrtinu dobije 27:22

Druga četvrtina

Brajma sa linije penala pogađa oba puta, a veliki broj (21) faul do sada kvari igru. Pot trojkom u 14. minutu poravnava na 35:35.

FMP pod košem smanjuje razliku Apić pogađa pored Brajme 43:41, ali Vanja Marinković iznuđuje faul 44:41. Igra se 17. minut. U drugoj četvrtini viđeno je malo košarke, jer su ekipe brzo izašle iz bonusa pa je izveden veliki broj slobodnih bacanja. FMP je dva minuta pre poluvremena izjednačio, ali je vođstvo crno-belima trojkom vraća Čakarević.

Na poluvremenu efikasne utakmice, Partizan je vodio 51:49.

Treća četvrtina

Gosti su furiozno počeli drugo poluvreme i poveli 59:52, posle čega je Čanak tražio tajm-aut.

Dugo se igra koš za koš - 58:65.

Serijom 7:0 FMP stiže do dvocifrene prednosti - 72:62.

Partizan uzvraća serijom 7:0 zaključno sa trojkom Marinkovića pred ulazak u poslednju deonicu - 69:72.

Četvrta četvrtina

Poenima Vilijams-Gosa crno-beli prilaze na 75:76.

Pot i Marinković razmenjuju trojke - 78:79.

Trojka Marinkovića sa skoro devet metara. Na tri i po minuta pre kraja je nerešeno - 83:83.

Posle dugo Partizan vodi - 85:83, ponovo zahvaljujući Marinkoviću.

Marinković s penala vraća vođstvo crno-belima 89:87 minut pre kraja.

Prvi poena Gagića 91:87.

Neverovatna trojka Nenadića na 34 sekunde pre kraja 91:90.

Aranitović vraća trojku - 94:90 - KRAJ!

Tok meča

Oba tima su u prvom kolu domaćeg šampionata zabeležila pobede, a trener Partizana Nenad Čanak poručuje:

"Na utakmici protiv Vojvodine i tokom pripremnog perioda, na momente smo pokazivali da možemo da odigramo onako kako želimo. Isto tako, pokazali smo velike oscilacije kojima na sutrašnjem meču ne sme biti mesta. Dočekujemo ABA ligaša, ekipu koja se dugo borila za plasman u plej-of regionalne lige i ako mislimo da pobedimo, na terenu ćemo morati da prikažemo konstantnost i borbenost od početka do kraja", istakao je Čanak.