OBRADOVIĆ OSVOJIO 40. TROFEJ: Fenerbahče treći put uzastopno prvak Turske!

srbi slave

Košarkaši Fenerbahčea odbranili su titulu šampiona Turske zahvaljujući pobedi nad Tofašom (94:64) u petoj utakmici finalne serije, koja je okončana rezultatom 4:1.

Domaćin je od starta nametnuo željeni ritam i već nakon deset minuta stekao dvocifrenu prednost koja je do poluvremena iznosila 19 poena.

Tokom trećeg kvartala Fenerbahče je podigao razliku na 25 poena, a u četvrtoj četvrtini razlika je stigla do maksimalnih +30 za tim Željka Obradovića.

Srpski reprezentativci Nikola Kalinić i Marko Gudurić ni večeras nisu bili u protokolu za meč, a najefikasniji pojedinac u trijumfu Fenerbahčea bio je Ahmet Duveriolu sa 19 poena i 9 skokova.

Fenerbahče je tako odbranio titulu u turskoj Super ligi, a ovo je četvrta šampionska titula u pet sezona koliko Željko Obradović sedi na klupi istanbulskog kluba.

Za istanbulski klub je ovo bila 12. šampionska titula, a Željko Obradović je osvojio 40. trofej u karijeri!