ĐETIĆI SE PROVUKLI: Budućnost se kockala, ali ipak nadigrala Olimpiju (VIDEO)

ABA LIGA

Košarkaši Budućnosti zabeležili su četvrtu pobedu u ABA ligi ove sezone.

Aktuelni šampion je bio bolji od Olimpijje 85:69 (22:10, 23:13, 19:30, 21:16) u okviru šestog kola u dvorani Morača u Podgorici.

Izabranici trenera Aleksandra Džikića stekli su dvocifrenu prednost već u prvoj četvrtini, a na poluvremenu je ona iznosila čak 22 poena. Domaći su se opustili u trećoj deonici, a Olimpija je prišla na -7 (54:47), ali je Ivanović pogodio trojku i zaustavio nalet Slovenaca. Mučila je Olimpija Budućnost i u poslednjem kvartalu. Nakon trojke Špana pet minuta pre kraja Olimpija se spustil ana tri poena deficita (70:67). Ipak, ussledio je odgovor Suada Šehovića. Džekson je ubacio dve trojke za Budućnost i domaćin se ponovo odlepio i priveo meč kraju.

Kod Budućnosti Alen Omić i Edvin Džekson su zabeležili po 11 poena, dok su po 10 dodali Erl Klark, Filip Barović i Nemanja Gordić.

U ekipi Olimpije Dražen Bubnić je ubacio 13, Luka Šamanić 12, a Jan Špan 11 koševa.