CRNO-BELI POBEDILI U LJUBLJANI POSLE ŠEST GODINA: Renfro na debiju nosio Partizan do trijumfa nad Olimpijom (VIDEO)

aba liga

Košarkaši Partizana savladali su ekipu Olimpije u meču 13. kola regionalne ABA lige rezultatom 72:66 (15:15, 18:17, 20:19, 19:15).

Ovo je prva pobeda Partizana u Ljubljani još od 2012. godine.

Mučio se Partizan u Ljubljani, ali ipak na kraju su uspeli da slave u utakmici koja nije obilovala lepim potezima.

Vodio je domaćin tokom većeg dela prvog poluvremena, dok su u nastavku crno-beli uspeli da pronađu svoj ritam igre i pruzmu vođstvo. Dosta bolje su crno-beli igrali u nastavku, ali trojkama je domaćin upevao da održava egal na utakmici. Dominirali su pre svega Jan Špan i Lorbek koji su bili nerešiva enigma za Partizan. Ipak, kada je to bilo najbitnije crno-beli su zategli odbranu i na krilima pojačanja Renfroa došli do veoma važne pobede u regionalnom takmičenju.

Pojačanje Partizana od pre nekoliko dana Aleks Renfro je na svom debiju u crno-belom dresu uspeo da pokaže kako će biti ozbiljna pokretačka snaga Beograđana. Renfro je na ovom meču za 21 minut u igri uspeo da upiše 11 poena, 4 skoka i na to da doda 4 asistencije. Ono što je najbitnije jeste činjenica da je preuzeo odgovornost kada je to bilo najpotrebnije.

Partizan je do pobede predvodio Markus Pejdž sa 14 poena, po jedan manje su ubacili Džok Lendejl i Vanja Marinković, dok je debitant Aleks Renfro dodao 11.

U ekipi Olimpije istakao se Jan Špan sa 19 poena, dok je Domen Lorbek dodao 14.

Partizan sada ima sedam pobeda i šest poraza i zauzima peto mesto, dok je Olimpija deveta sa četiri trijumfa iz 13 utakmica.

ČETVRTA ČETVRTINA:

39. minut - 66:70 - Vanja Marinković pogađa samo jedno slobodno bacanje.

39. minut - 66:69 - Tehnička Partizana, Olimpija ponovo u meču. Begić pogađa sa penala.

38. minut - 64:67 - Špan ponovo pogađa iz nemoguće situacije, njegov 19 poen.

37. minut - 60:67 - Renfro ubacuje jedan penal, za njegov 11 poen na meču.

36. minut - 60:66 - Lendejl pogađa uz faul za novi prednost Partizana.

34. minut - 60:61 - Nova trojka Špana na drugoj strani.

32. minut - 54:57 - Posle koša Renfroa, ponovo trojka Olimpije na drugoj strani.

31. minut - 51:55 - Prvi koš u poslednjem kvartalu pogađa Janković.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - 52:53 - Posle trojke Pejdža, na drugoj strani ponovo cepa mrežicu Lorbek.

30. minut - 49:50 - Nova trojka za domaćina. Sada pogađa Lorbek za novi egal na meču u Ljubljani.

29. minut - 46:48 - Nova trojka Špana. Jan baš voli da pogađa protiv Partizana.

28. minut - 42:45 - Posle novih poena Mirze Begića, na drugoj strani bio je siguran Veličković.

26. minut - 40:43 - Posle trojke Olimpije, na drugoj strani pogađa Aleksej Nikolić.

24. minut - 35:38 - Mirza Begić polaganjem prekida seriju Partizana.

22. minut - 33:38 - Trojka Marinkovića za najveću prednost Partizana na meču.

DRUGA ČETVRTINA:

19. minut - 30:33 - Vanja Marinković pogađa za Partizan posle dužeg vremena.

18. minut - 28:28 - Posle nekoliko dobrih akcija, ponavlja se kriza sa poenima na obe strane.

16. minut - 25:23 - Posle koša Lendejla, mna drugoj strani pogađa Jan Špan.

15. minut - 23:21 - Posle serije promašaja na obe strane Lorbek pogađa trojku i vraća prednost domaćinu!

12. minut - 20:21 - Prvi koš u crno-belom dresu pogađa Aleks Renfro koji vraća prednost Partizanu.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - 15:15 - Konačno su se raspucali na obe strane. Pejdž je vezao dve trojke, na drugoj strani Špan vezo pet poena.

8. minut - 10:10 - Trojka Pejdža za egal. Partizan se vratio posle početnog šoka!

7. minut - 10:6 - Partizan prekida seriju domaćina takođe sa penala!

6. minut - 10:4 - Novi faul Partizana, Olimpija dolazi do novih poena sa penala. U igru je ušao novi igrač Partizana Renfro!

5. minut - 7:4 - Partizan ne može ništa da pogodi, Olimpija sa penala jedino sigurna!

3. minut - 4:2 - Prvi koš za Partizan pogađa Nikolić.

1. minut - 2:0 - Prvi koš na meču pogađa Sanon i donosi prednost domaćinu.

1. minut - Utakmica je počela! Pojačanje Partizana od pre nekoliko dana Aleks Renfro je u sastavu!

Crno-beli su seriju od četiri pobede u svim takmičenjima prekinuli u prošlom kolu porazom u Beogradu od ekipe Cedevite. Tako se Partizan dosta udaljio od pozicije koja vodi u plej-of, pa im je sada svaki meč do kraja od velike važnosti.

Olimpija se nalazi u seriji od tri poraza u svim takmičenjima, pa im je sada cilj da pobedom prekinu crni niz.

Prvi duel ova dva kluba u Beogradu okončan je pobedom Partizana rezultatom 82:79.