ZVEZDIN POKLON DELIJAMA ZA NOVU GODINU: Perperoglu junak ludog derbija u vrelini Pionira! Crveno-beli pobedili Budućnost na oproštaju od 2018. (KURIR TV)

13 OD 13 TIMA MILANA TOMIĆA

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Budućnost pred punim tribinama dvorane "Aleksandar Nikolić" u derbiju 13. kola ABA lige - 86:72.

Zvezda je zadržala maksimalni učinak, dok je aktuelni šampion posle petog poraza na deobi trećeg mesta sa Megom (8-5), sa pobedom manje od Cedevite i pobedom više od Partizana.

Inače, Budućnosti je ovo sedmi uzastopni poraz u svim takmičenjima, a treći zaredom u ABA ligi.

Budućnost je u finalu prošlosezonskog plej-ofa "otela" Zvezdi jadransku krunu, a crveno-beli su ove sezone savladali Podgoričane u sva tri susreta.

Večerašnji junak crveno-belih bio je Stratos Perperoglu. Trostruki šampion Evrope, kako je i navikao "Delije", blista u derbi mečevima, pa je protiv Budućnosti ubacio 23 poena. I ne samo to, Grk je odigrao najbolje kada je bilo najvažnije, odnosno kada su gosti pretili da se "odlepe".

Zvezda je, nošena navijanjem sa punih tribina, bolje počela utakmicu, pa je na početku druge deonice imala 25:11.

Delovalo je da crveno-beli neće imati problema sa ekipom, koju je večeras, posle smene Aleksandra Džikića, a pre nego što je preuzme Jasmin Repeša, vodio pomoćni trener Nenad Adžić.

Međutim, gosti su uspeli da smanje zaostatak do odlaska na odmor (46:40), a u drugom poluvremenu Zvezda je stala!

Crveno-beli su tek posle šest minuta igre u trećoj deonici dali prvi koš iz igre, učinio je to Lazić akrobatskim potezom. Budućnost je uspela da povede 63:55.

A onda, kao da je Milan Tomić pritisnuo dugme na crveno-beloj mašini, pa je odjednom počela da melje!

Zvezda je krajem treće i početkom četvrte deonice napravila seriju 16:0 i rešila pitanje pobednika! U 33. minutu bilo je 71:63, i to je bio početak kraja nadanja šampiona da može da pobedi u "Pioniru".

Domaćin je bez problema održao prednost do kraja, pa u novu, 2019. godinu dočekuje u sjajnom raspoloženju.

Dodajmo da je Zvezda i večeras bila lišena pomoći Muhameda Fajea.

Pored Perperoglua, odličan je bio i Boriša Simanić sa 14 poena i 12 skokova! Bili Beron je bio zapažen u prvom poluvremenu (13 poena).

Maik Cirbes je dodao 11 poena, a Majkl Odžo je meč završio sa devet poena i sedam skokova i imao je značajnu rolu kada se lomio rezultat.

Kod Budućnosti istakli su se Kol sa 21 poenom, Gordić sa 14, Bitadze sa 12...

Zvezda u sredu dočekuje Limož na startu TOP 16 faze Evrokupa, a u ABA ligi joj već u petak sledi gostovanje Krki.

Podgoričani u Evroligi igraju sa Armanijem u Milanu u četvrtak, zatim u nedelju čekaju Igokeu.

Četvrta četvrtina:

38. minut - 84:69 - I ponovo Perperoglu! Četiri uzastopna poena!

38. minut - 80:67 - Poeni Reglenda, raste prednost Zvezde.

36. minut - 76:65 - Perperoglu daje iz okreta! Grk je fenomenalan večeras. Zvezda ponovo ima dvocifrenu prednost.

36. minut - 74:65 - Odžo vezuje tri poena.

34. minut - 71:65 - Bitadze s penala prekida Zvezdinu seriju posle faula dosuđenog na opšte negodovanje crveno-belih. Igrači i navijači domaćeg tima smatrali su da je blokada Simanića bila "čista", ali su sudije imale drugačije mišljenje.

33. minut - 71:63 - Gosti promašuju, a Zvezda gazi - 16:0! Novi tajm-aut za Podgoričane.

32. minut - 67:63 - Odžo, pa Perperoglu za nastavak Zvezine serije (12:0) i novo vođstvo.

Treća četvrtina:

30. minut - 63:63 - Serija Zvezde 8:0, Simanić daje trojku sa zvukom sirene!

30. minut - 60:63 - Perperoglu pogađa samo jedno slobodno bacanje.

30. minut - 59:63 - Gosti su tražili tajm-aut posle četiri vezana poena Zvezde.

29. miinut 55:63 - Trojka Nikolića, Tom,ić traži drugi tajm aut

28. minut 56:60 - Noris Kol je u odličnom ritmu

28. minut 55:58 - Koliko je dobro šutirala u prvom poluvremenu, toliko je Zvezda u tom segmentu potpuno podbacila u trećem kvartalu, kada je poentirala mahom sa linije slobodnih bacanja

26. minut 50:52 - Posle karambola L000azić je pogodio za prve poene Zvezde iz igre u nastavku

25. minut 47:50 - Bitadze je pogodio trojku

24. minut - 47:47 - Trojka Suada Šehovića za izjednačenje

24. minut - Zvezda gotovo četiri minuta nije poentirala, a onda je Reglend pogodio drugo bacanje posle nesportskog faula Gordića

22. minut 46:42 - Gosti porntiraju na startu drugog poluvremena, na drugoj strani Reglend promašuje polaganje

Treća četvrtina

20. minut 46:40 - Gordić je košem završio poluvreme

20. minut 46:38 - Zvezda je šutirala 14/7 za dva i isto toliko za tri poena, a sa penala je pogodila 11 od 12 bacanja

19. minut 39:33 - Budućnost je počela da bolje trči i pogađa, pa je Tomić zatražio minut odmora i traži više agresivnosti

18. minut 39:28 - U Pioniru se skandira: "Je.i Šiptare", što je upućeno timu iz Podgorice

16. minut 34:26 - Budućnost ima čak 5 skokova u napadu, a Zvezda samo jedan

14. minut 27:20 - Nemanja Gordić je ubacio već 10 poena i pokretač je bolje igre Budućnosti

12. minut 25:15 - Budućnost je za sada slaba u šutu za tri poena 1/5, iako je napravila seriju 5:0

Druga četvrtina

10. minut 23:11 - Zvezda je ubacila 4 trojke i imala sweriju 15:2, kojom je došla do prednosti

9. minut 21:11 - Trojka Perperoglua, za prvu dvocifrenu prednost

7. minut 14:9 - Bili Beron za tri, 14:9. Raspoložen je Amerikanac kojeg je rampom razljutio Bitadze pre dva minuta

4. minut 8:4 - Reglend je faulirao Gordića, koji je pogodio oba slobodna bacanja, 6:4. Faul na drugoj strani, Bitadze je udario po ruci Cirbesa, koji je oba puta bio precizan sa linije za slobodna bacanja

1. minut 3:0 - Prvi napad na meču imaju igrači Budućnosti. Goga Bitadze nije uspeo da pogodi za dva. Na drugoj strani Boriša Simanić pogađa trojku, 3:0. Zvezda je ponovo odbranila napada tako što je Simanić ukrao loptu

Prva četvrtina

Crveno-beli su neporaženi u ovom takmičenju, a odneli su pobede i u predhodnim mečevima sa večerašnjim rivalom u Laktašima u finalu Superkupa, a takođe i u Podgorici.

Uprkos tome, trener Crvene zvezde Milan Tomić bio je oprezan pre par dana i goste proglasio favoritima u meču, ali tada nije znao da će doći do promene trenera u Budućnosti.

Dan pred derbi meč 13. kola ABA lige protiv neporaženog lidera Crvene zvezde, uprava košarkaškog kluba Budućnost smenila je trenera Aleksandra Džikića posle poraza u Minhenu od Bajerna u Evroligi sa 93:88.

Budućnost će u utakmici protiv Crvene zvezde voditi pomoćni trener Đorđe Adžić, a kako je najavljeno novi trener tima posle tog meča postaće Hrvat Jasmin Repeša.

Utakmica Crvene zvezde i Budućnosti počinje u 19.00 u dvorani "Aleksandar Nikolić".