ZVEZDA U NOVOM MESTU NASTAVILA POBEDNIČKI NIZ: Crveno-beli na krilima Kešelja i Simanića uništili Krku i overili prvo mesto u ABA ligi! (VIDEO)

RUTINSKI

Košarkaši Crvene zvezde zadržali su maksimalan učinak u ABA ligi, pošto su večeras pobedili Krku u Novom Mestu sa 96:66 (22:13, 30:18, 17:23, 27:12) u 14. kolu regionalnog takmičenja.

Zvezda je na vrlo visokom nivou igrala tokom svih 40 minuta, a trener crveno-belih Milan Tomić pružio je šansu svim igračima, posebno onima koji su u dosadašenjm toku takmičenja imali manju minutažu.

Beogradski tim meč je završio sa odličnim procentom šuta iz igre, čak 58 odsto, što je na kraju i donelo ubedljiv trijumf u Novom Mestu.

Crveno-beli su već početkom druge deonice stekli dvocifrenu prednost, a do kraja susreta su je samo uvećavali.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Marko Kešelj sa 20 poena, tri manje postigao je Boriša Simanić, dok su Filip Čović i Stratos Perpeloglu dodali po 11.

U poraženoj ekipi Jure Balažič postigao je 13 poena, a jedan manje ubacio je Jure Lalić.

Cibona je na svom parketu sa 90:71 pobedila FMP iz Železnika i tako upisala šesti trijumf u ABA ligi, koliko ima i FMP.

ČETVRTINA ČETVRTINA:

39. minut - 66:94 - Na listu strelaca se upisao i Ristić.

38. minut - 61:93 - Šesta trojka Kešelja. Njegov 20 poena na meču za 15 minuta u igri.

36.minut - 59:88 - Nova trojka Kešelja, njegov 17 poena na meču. Pogodio je čak 5 trojki u ovom duelu.

34. minut - 59:85 - Nova trojka Kešelja. Njegovih 14 poena na ovom meču.

33. minut - 59:80 - Pereperoglu seče seriju domaćina, nakon toga trojka Kešelja za njegov hiljaditi poen u crveno-belom dresu.

31. minut - 54:71 - Prvi koš u poslednjem kvartalu pogađa Čović.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - 54:69 - Krka se koliko toliko vratila u meč, pre svega šutem za tri poena.

29. minut - 50:69 - Posle trojke Balažiča, na drugoj strani vraća Perperoglu istom merom.

28. minut - 47:66 - Krka posle duže vremena spušta zaostatak ispod 20 razlike.

26. minut - 43:64 - Regland prekida seriju domaćina. Zvezda ipak ima ubedljivu prednost u Novom Mestu i poptpuno kontroliše meč.

24. minut - 40:60 - Domaćin je konačno vezao nekoliko poena.

22. minut - 33:60 - Boriša Simanić pogađa iz alej-upa. Zvezda razbija Krku.

21. minut - 31:55 - Prvi koš u nastavku pogađa Branko Lazić.

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - 31:52 - Škedelj uz zvuk sirene preko Berona pogađa za kraj prvog poluvremena.

18. minut - 25:48 - Krka prekida seriju Zvezde, ali onda su usledile nove trojke Dobrića i Berona. Sjajna igra gostiju u Novom Mestu.

16. minut - 21:39 - Povećava se prednost Zvezde. Bili Beron pogađa posle duže vremena.

14. minut - 21:37 - Na krilima Kešelja i Čovića Zvezda povećava prednost u Novom mestu.

14. minut - 21:29 - Nova trojka domaćina. Sada je pogodio Cinac, tajm-aut je zatražio Tomić odmah nakon toga.

13. minut - 18:29 - Posle koša Čovića, na drugoj strani trojku pogađa Marineli. Krka koševe pogađa uglavnom spolja.

11. minut - 15:24 - Posle zakucavanja Fifolta, na drugoj strani pogađa Perperoglu.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - 13:22 - Posle koša Perperoglua, domaćin sa penala psotiže poene za kraj prvig kvartala u Novom Mestu.

9. minut - 11:20 - Posle nesportskog faula Simanić pogađa sa penala.

8. minut - 11:18 - Posle tajm-auta obe ekipe postižu poene sa penala.

7. minut - 9:17 - Bili Beron polaže iz kontre na asistenciju Reglanda.

6. minut - 9:13 - Đapa pogađa po drugi put i vraća Krku u meč.

4. minut - 7:11 - Lapornik pogađa prvu trojku za domaćina na meču.

3. minut - 4:11 - Posle skoka u napadu Cirbes pogađa uz faul.

2. minut - 4:8 - Nova trojka Simanića. Njegov šesti poen na meču!

2. minut - 4:5 - Igra se veoma otvoreno na obe strane, odbrane nisu na nivou na startu meča u Novom Mestu.

1. minut - 2:3 - Prvi koš za domaćina ubacuje Jure Lalić.

1. minut - 0:3 - Simanić pogađa trojke ujedno i pri koš na meču!

1. minut - Utakmica je počela.

Na turneji dalje slede dueli sa Unikahom, Igokeom i Valensijom. Mnogi misle da će se crveno-beli na prvom gostovanju prošetati do pobede.

- Oni koji tako misle ne prate košarku. Posle ovako teške utakmice u Evrokupu, praktično bez odmora i treninga idemo u Novo Mesto. Znate kakva je tamo atmosfera, siguran sam da nas čeka teška utakmica, ali svi se nadamo novoj pobedi, rekao je trener Milan Tomić.

Zvezda ima maksimalan učinak, a Krka samo četiri pobede, ali među njima su one protiv Budućnosti, Partizana i Mege.