POBEDILA DARUŠAFAKA: Lučić i Vilijams vodili Bajern do velikog preokreta

evroliga

Košarkaši Bajern Minhena pobedili su Himki na gostovanju sa 71:60, dok je Darušafaka slavila protiv Baskonije 80:75

Izabranici trenera Dejana Radonjića su upisali desetu ovosezonsku pobedu i po drugi put pobedili Himki.

Malo ko se nadao pobedi Bajerna sa dvocifrenom razlikom nakon prve četvrtine, koju su Rusi dobili sa ubedljivih 28:10.

Bavarci su, korak po korak, smanjivali prednost rivala i već na poluvremenu imali zaostatak od prihvatljivih pet poena. U nastavku igre ništa bolje nije išlo domaćinu, pa je Bajern sredinom treće četvrtine preuzeo vođstvo.

Prednost koju su stekli gosti iz Nemačke nisu ispustili i samo su je povećavali do kraja meča.

Derik Vilijams imao je 20 poena i pet skokova, a pratio je ga je sjajni Vladimir Lučić sa 15 poena i četiri skoka. Nemanja Dangubić je za 19 minuta imao jedan poen, dok Stefan Jović za devet minuta nije šutnuo na koš.

Kod Himkija istakli su se Malkolm Tomas i Džordan Miki sa po 13 poena, a srpski plejmejker Stefan Marković imao je tri poena, pet asistencija i četiri izgubljene lopte.

Darušafaka je stigla do ukupno treće pobede u 20 utakmica ove sezone u Evroligi, slavila je protiv Baskonije sa 80:75, Toni Daglas je upisao 21 poen, Majkl Erik je upisao 18.

U dresu Baskonije najbolji Met Džening sa 18 poena.