UŽIČANI SLAVILI POSLE DRAME: Košarkaši Slobode osvojili bodove u Novom Pazaru

košarkaška liga srbije

Košarkaši užičke Slobode pobedili su u Novom Pazaru istoimenog domaćina sa 99:98 (16:26, 21:22, 31:23, 31:27), u derbiju 18. kola Košarkaške lige Srbije.

Pazarci su tokom većeg dela meča bili u prednosti, u 16. minutu imali su maksimalnih 15 razlike (43:28), a gosti su stigli do trijumfa poenima Markusa Loveta ; sa linije za slobodna bacanja 11,1 sekundi pre kraja.

Užičane je predvodio Lovet sa 34 poena, pratili su ga Jovan Crnić i Dejvid Kadiri sa po 16, dok je Marko Branković upisao 12 poena.

Na drugoj strani, Marko Radonjić postigao je 29, Aleksej Nešović 20, Nemanja Krstić 17, Sead Hadžifejzović 14, a Nikola Vujović 12 poena za poraženi tim.

U 29. minutu usledio je prekid od nekoliko minuta, a sudije su ispraznile deo gledališta uz teren.

Utakmicu u dvorani Pendik pratilo je oko 1.400 gledalaca, koji su pre početka minutom ćutanja odali počast bivšem treneru Pazara Bošku Đokiću, koji je iznenada preminuo u 66. godini.

Uz meč manje, Novi Pazar je zadržao drugo mesto na tabeli sa 13 pobeda i četiri poraza, dok je Sloboda peta i ima skor 10/8.