CRNO-BELI RAZBIJENI TROJKAMA: Košarkaši Partizana izgubili od Albe na kraju evropske odiseje

TOP 16 EVROKUPA

Košarkaši Partizana poraženi su od Albe u Berlinu u utakmici poslednjeg šestog kola TOP 16 faze Evrokupa - 97:74 (18.23, 29:11, 19:19, 31:21).

Meč nije imao rezultatski značaj, jer je od ranije poznato da će Alba nastaviti takmičenje u četvrtfinalu i tako pobednik Grupe E, a da Partizan završava evropsku odiseju.

Nemački tim je grupu završio sa učinkom 5-1, a crno-beli sa 2-4.

Tim Andree Trinkijerija je bolje počeo meč i prvu deonicu dobio rezultatom 23:18, ali su se onda razgoropadili domaći košarkaši i najviše zahvaljujući trojkama napravili preokret, da bi na poluvreme otišli vođstvom od 47:34.

Probali su crno-beli i u trećoj i u četvrtoj deonici da se vrate, prišli čak i na "minus dva", ali je Alba svaki put imala spreman odgovor, da bi na kraju, ponovo dalekometnom paljbom, stvorila najveću razliku - "plus 23".

Rokas Giedraitis je sa 19 poena bio najefikasniji, Nils Gifi je dodao 17, Martin Hermanson 12, Tim Šnajeder 11, Jonas Matisek deset...

Kod crno-belih istakao se Vanja Marinković sa 18 poena za 30 minuta na terenu, Džok Lendejl je ubacio 11, Aleksej Nikolić deset...

Košarkaši Albe su pre početka meča majicama sa likom Stefana Pena pružili podršku svom saigraču, srpskom plejmejkeru, koji se tokom vikenda teško povredio.

Četvrta četvrtina - 74:97:

40. minut - 71:94 - Domaćin ne posustaje.

37. minut - 65:86 - Albina prednost raste na "plus 21".

36. minut 65:83 - Partizanova igra se potpuno raspala

32. minut 72:61 - Dve brze trojke Nemaca

31. minut 59:66 - Partizan postiže 6 poena za 40 sekundi

Četvrta četvrtina

30. minut 53:66 - Partizan je prišao na koš zaostatka, ali je potom stao sa napadom, što je Alba iskoristila i opet stekla dvocifrenu prednost

29. minut 51:60 - Alba je sa sedam vezanih poena odbila pretnju crno-belih

27. minut 51:53 - Partizan je na koš minusa, posle kontre i poena Lendejla

25. minut 49:53 - Trojka Nikolića, topi se prednost Nemaca

24. minut 44:51 - Sa dve trojke Marinkovića i dvojkom Lendejla Partizan pravi seriju 8:0

21. minut 36:47 - Poeni Stefana Jankovića

Treća četvrtina

20. minut 34:47 - Partizan nije imao rešenje za šut Nemaca koji su ubacili čak 9 trojki

18. minut 32:40 - Alba je trojkama stigla prednost Partizana i napravila preokret. Partizan ima 7 izgubljenih lopti

13. minut 26:20 - Trojka Lendejla

Druga četvrtina

10. minut 23:18 - Odlična igra Partizana u prvih 10 minuta

9. minut 21:18 - Šest igrača partizana se upisalo u strelce

6. minut 17:11 - Partizan ima već tri skoka u napadu

5. miinut 11:9 - Dve trojke Renfroa, jednu ubacuje i Marinković i Partizan vodi na otvaranju meča

2. minut 3:4 - Počeo je meč u Berlinu

Prva četvrtina

Crno-beli su ispustili pobedu protiv Ritasa u Beogradu (77:78) i priliku da u poslednjem meču odlučju o plasmanu u nokaut fazu.

Međutim, trener Andrea Trinkijeri zahteva od igrača ozbiljan pristup i u tom poslednjem meču u evrosezoni.

"Nažalost, zbog dve lopte, utakmica neće biti važna za plasman u Top 8. Ipak, Alba i Partizan su dva velika imena, moramo da odigramo ozbiljno. Biće potpuno drugačija utakmica u odnosu na naš prvi meč, idemo sa idejom da pronađemo minutažu za igrače koji su malo manje igrali, a da ne izgubimo na koncentraciji", rekao je Trinkijeri za klupski sajt.