CRVENO-BELI OVERILI PRVO MESTO ZA PLEJ-OF: Strašna Zvezda razbila Mornar u Baru pred napad nad Kup (VIDEO)

IGRA MAČKE I MIŠA

Košarkaši Crvene zvezde deklasirali su Mornar u Baru u utakmici 19. kola ABA lige - 90:57 (25:14, 25:12, 30:19, 10:12).

Crveno-belima je to bila 18. pobeda u regionalnom takmičenju, čime su tri kola pre kraja "overili" prvo mesto i obezbedili prednost domaćeg terena i u polufinalu i u finalu.

Barani su doživeli 12. poraz.

Zvezda je od starta meča dala gas do daske, pa je serijom 14:0 već u sedmom minutu došla do 17:2. Ispostavilo se da domaćin nije mogao da se povrati od tog šoka.

Crveno-beli su bili izuzetno raspoloženi, pa su u nastavku uvećavali raziliku do čak 40 poena razlike - 80:40 u finišu treće deonice.

U poslednjoj četvrtini Mornar je uspeo da koliko toliko ublaži poraz kada su se gosti opustili.

Zvezda je dominirala u svim segmentima, a treba reći da je imala skoro duplo više skokova 42-22!

Na momente su izabranici Milana Tomića igrali atraktivno, pa pomenimo da je Džo Reglend asistirao čak za tri alej upa.

Bili Beron je bio najefikasniji u Zvezdi sa 14 poena. On se još u prvom poluvremenu povredio, ali se nedugo zatim vratio u igru. Ognje Dobrić je dodao 13 poena, Majkl Odžo deset, Boriša Simanić i Marko Kešelj po devet... Reglend je imao sedam asistencija.

Kod domaćina Mićović je dao 15 poena, Vranješ 11, Najt deset...

U ABA ligi sledi jednomesečna pauza, a Crvena zvezda će od petka učestvovati na završnom turniru Kupa Radivoja Koraća u Nišu. Rival u četvrtfinalu joj je Dinamik, a ako ga savlada, u polufinalu ide na boljeg iz duela Mega - Borac.

Četvrta četvrtina - 57:90:

39. minut - 55:87 - Mornar je uspeo da koliko-toliko ublaži poraz.

36. minut - 51:85 - Gosti su u seriji promašaja...

34. minut - 49:85 - Zvezda održava veliku prednost.

Treća četvrtina - 45:80:

29. minut - 40:78 - Kešelj vezuje dve trojke.

26. minut - 36:70 - Novi, treći alej up gostiju. Sva tri puta asistirao je Reglend, a ponovo je zakucao Simanić.

25. minut - 32:64 - Sedma trojka Zvezde, iz 19 pokušaja - Dobrić. U drugom poluvremenu crveno-beli su popravili procenat.

23. minut - 30:60 - Još jedna trojka Berona.

22. minut - 26:57 - Sada je "plus 31".

21. minut - 26:55 - Trojka Berona.

21. minut - 26:52 - Drugo poluvreme kreće poenima Odža. Zvezda sada ima duplo više poena od domaćina.

Druga četvrtina - 26:50:

20. minut - 26:50 - Novi alej up crveno-belih, ovaj put Reglend - Cirbes.

19. minut - 26:45 - Zakucavanje Cirbesa.

18. minut - 26:43 - Vranješ pogađa sa osam metara preko Cirbesa!

18. minut - 23:43 - Trojka Dobrića!

17. minut - 21:40 - Dobrić pogađa, prednost je sada čak 19 poena!

16. minut - 21:36 - Crveno-beli imaju samo 3/12 za tri poena.

14. minut - 19:36 - Zvezda ne staje, Davidovac pogađa za "plus 17". Beron se vratio u igru.

Prva četvrtina - 14:25:

10. minut - 12:23 - Trojka Najta.

8. minut - POVREDIO SE BERON! Amerikanac se okliznuo i pao sa bolnom grimasom na licu. Odveden je u svlačionicu...

7. minut - 4:20 - Raste prednost gostiju posle pogođena tri penala Berona.

7. minut - 4:17 - Luković prekida seriju Zvezde, domaćin daje koš posle skoro šest minuta.

7. minut - 2:17 - I Dobrić se upisuje u strelce.

6. minut - 2:15 - Još jedan prelep potez Reglenda.

4. minut - 2:13 - Kakav "alej up" Reglenda i Simanića!

3. minut - 2:11 - Majstorija Reglenda.

3. minut - 2:9 - Poeni Odža.

2. minut - 2:6 - I Kešelj pogađa trojku.

1. minut - 2:3 - Krenulo je trojkom Berona, uzvratio je Vranješ sa dva poena.

U sastavu Crvene zvezde danas nema Stratosa Perperoglua, Filipa Čovića, kao i odavno odsutnog kapitena Branka Lazića.

Crveno-beli su prvi na tabeli sa skorom 17-1, a pobedom u današnjem meču bi i teoretski overili pol-poziciju za plej-of, odnosno prednost domaćeg terena i u polufinalu i u finalu.

Barani su sedmi sa učinkom 7-11.

"Očekuje nas utakmica protiv ekipe koja je rastrčana, igra veoma brzo i uz mnogo šuteva za tri poena. Igraju veoma dobro kod kuće, namučili su na svom parketu sve timove koji se bore za vrh, pobedjivali ih ili gubili u vrlo neizvesnim završnicama. Još nisu matematički obezbedili mirnu poziciju na tabeli, što znači da će odigrati veoma motivisano. Zbog toga moramo da odgovorimo čvrstom igrom bez padova i praznih minuta", rekao je trener Zvezde Milan Tomić.