DRAMA U FINALU: Košarkašice Crvene zvezde pobedile Radivoj Korać pogotkom u poslednjoj sekundi i osvojile Kup Milan Ciga Vasojević

ZAVRŠNI TURNIR U LOZNICI

LOZNICA – Košarkašice Crvene Zvezde pobednice su finalnog turnira Kupa Milan Ciga Vasojević pošto su u večerašnjem finalu slavile na parketu lozničkog SC ‘’Lagator’’.

One su pobedile ekipu Radivoj Korać rezultatom 56:55 (9:19, 14:16, 21:8, 12:12) pred oko 2.000 gledalaca.

Korać je bolje počeo utakmicu pa je posle prve četvrtine vodio 19:9, a na poluvreme otišao sa vodjstvom 35:23.

Zvezda se nije predavala pa je na dva i po minuta pred kraj utakmice izjednačila, 41:41, a onda i povela 44:43 i uvela utakmicu u neizvesnu završnicu.

Pobednika je presudila Snežana Bogićević, koja je pogodila prvo, a namerno promašila drugo slobodno bacanja kada je ostalo sekund do kraja.

Trener pobedničke ekipe Dragan Vuković ocenio je posle utakmice da je protivnik bio čvrst i pametan i da je Zvezda "na energiju i malo više sreće pobedila i bila bolja baš za taj jedan poen".

U polufinalnim utakmicama odigranim dan ranije Zvezda je slavila protiv Novosadske ŽKA 60:49,dok je Radivoj Korać bio bolji od ekipe 021 rezultatom 72:71.

Nacionalni Kup samostalne Srbije igra se od 2006. godine, a košarkašice Zvezde do sada su se radovale dva puta 2016. i 2017, a Radivoj Korać 2014. godine.