ARMEJCI TROJKAMA DO VOĐSTVA: CSKA lako savladao Baskoniju

plej - of evrolige

Košarkaši CSKA su poveli u četvrtfinalnoj seriji plej-ofa Evrolige protiv Baskonije. Prvu utakmicu u Moskvi „armejci“ su ubedljivo rešili u svoju korist 94:68 (23:24, 21:16, 29:12, 21:16), iako su gosti bili ravnopravan rival u prvom poluvremenu.

U prvih 20 minuta vođena je izjednačena borba, uz mnogo promena vođstva, ali nijedan tim nije uspeo da stekne više od četiri poena prednosti.

Sve je rešeno na početku treće četvrtine. CSKA je napravio seriju od 11:0, u trećem periodu ubacio sedam od svojih 13 trojki i pred poslednjih 10 minuta imao 21 poen prednosti (73:52).

Najraspoloženiji kod pobednika bio je Serhio Rodrigez sa 19 poena i pet asistencija. Kori Higins je postigao 12, Nando De Kolo 11, a Vil Klajburn i Nikita Kurbanov po 10 poena. U Baskoniji je najefikasniji bio Šavon Šilds sa 17 poena.

Druga utakmica četvrtfinalne serije na programu je u petak, ponovo u Moskvi.