SRBI VODILI FENER DO POBEDE: Kalinić i Gudurić zatrpali koš Žalgirisa

plej - of evrolige

Košarkaši Fenerbahčea ubedljivo su savladali Žalgiris 76:43 (15:13, 23:8, 21:14, 17:8), u prvom meču četvrtfinala Evrolige.

Ekipa iz Kaunasa je imala daha samo za prvu četvrtinu, posle koje je zaostajala samo dva poena (15:13). U drugoj deonici, tim trenera Željka Obradovića je nastavio u istom ritmu u odbrani, ali je dodao gas u napadu i rano rešio pitanje pobednika.

Posle serije Fenera od 17:4, u kojoj su zapažen učinak imali Nikola Kalinić i Marko Gudurić, Žalgiris je na kraju prvog poluvremena zaostajao 17 poena (38:21).

Jasikevičijusevi učenici ni u nastavku nisu pronašli rešenje za odbranu domaćina, o čemu svedoči i skor od samo 43 ubačena poena litvanskog tima.

Kalinić sa 16 i Gudurić sa 13 poena bili su najefikasniji u turskom timu, a dvocifren učinak imao je i Erik Grin sa 12 poena. U Žalgirisu je samo Grigonis postigao dvocifren broj poena (10).

Drugi meč četvrtfinalne serije između Fenerbahčea i Žalgirisa igra se u petak, u Istanbulu.