superliga

ZVEZDA NA KORAK OD ODBRANE SRPSKOG TRONA: Crveno-beli se kockali, ali posle drame savladali Partizan u vrelini Pionira i došli na pobedu od nove titule (KURIR TV)

Košarkaši Crvene zvezde poveli su danas sa 2:1 protiv Partizana u finalu plej-ofa Superlige Srbije, pošto su večeras kao domaćini pobedili sa 96:90 (22:18, 26:27, 20:19, 28:26).

Zvezdu je predvodio Bili Beron sa 25 poena, a Dejan Davidovac postigao je 17. Majkl Odžo dodao je 11 poena uz pet skokova, a Mohamed Faje 11 poena i devet skokova. Branko Lazić i Kejsi Rivers postigli su po osam poena.

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Vanja Marinković sa 21 poenom, a Aleks Renfro postigao je 18 poena, osam asistencija i šest skokova. Ognjen Jaramaz postigao je 15 poena uz četiri skoka, Markus Pejdž 14, a Nikola Janković 11 poena. ; Zvezda je bolje počela meč, koji se ponovo igrao po velikoj vrućini u hali "Aleksandar Nikolić", povela je sa 5:0, potom i sa 10:4, ali je Partizan serijom 9:0, koju je "trojkom" započeo Marinković, uspeo da preokrene i povede sa 10:13. Simanić je trojkom prekinuo seriju Partizana i nakon toga su crveno-beli održavali prednost i na prvi odmor otišli sa plus četiri - 22:18.

Izabranici Milana Tomića su u drugoj deonici imali u nekoliko navrata šest poena prednosti, a nakon poena Berona i sedam (38:31). Partizan je u tim momentima u igri držao Marinković, potom mu se priključio i Renfro, pa je na poluvremenu bilo samo tri poena prednosti za domaću ekipu.

Crno-beli su "trojkom" Veličkovića na početku treće četvrtine izjednačili (50:50), ali je sredinom te deonice Zvezda "trojkama", prvo Čovića, a potom i Riversa, ponovo otišla na plus šest. Na ulasku u poslednja dva minuta treće četvrtine Zvezda je stigla do najveće prednosti na meču (68:60), da bi na poslednji odmor otišla sa četiri poena viška.

Posle tri minuta igre u poslednjoj četvrtini Zvezda je stigla i do prve dvocifrene prednosti na meču. Trojka Davidovca, potom nesportska lična greška Gagića i poeni Davidovca i Odža sa linije za slobodna bacanja doneli su crveno-belima maksimalnih 76:66. ; Izabranici Andree Trinkijerija se ipak nisu predavali. Pejdž, Marinković i Nikola Janković kreirali su seriju 7:0 i doveli svoj tim na samo tri poena zaostatka. Zvezda je sa dve uzastopne trojke Davidovca otišla na plus šest, ali je i Partizan imao odgovor preko Renfroa i Nikole Jankovića - 85:83. Posle dosudjenog faula, Beron je ubacio sva tri slobodna bacanja za pet razlike.

Sa druge strane oba bacanja promašio je Nikola Janković, koji je zatim i faulirao Fajea i izašao iz igre zbog pet ličnih. Faje je oba puta bio neprecizan, što je iskoristio Renfro i ubacio "dvojku", da bi zatim Zagorac dobio tehničku grešku. Iz toga Zvezda je ubacila četiri poena, jedan Beron sa linije za slobodna bacanja i "trojku" Kejsi Rivers za sedam razlike, 92:85, na 27 sekundi pre kraja.

Posle toga ušlo se u penal završnicu, Zvezda je zadržala prednost i došla na pobedu od odbrane titule.

Naredna četvrta utakmica igra se u ponedeljak, kada će domaćin biti Partizan.

Četvrta četvrtina:

kraj - 96:90.

39. minut - 92:88 - Tri penala pogađa Jaramaz.

39. minut - 92:85 - Faje trojkom stavlja tačku na ovaj meč.

39. minut - 88:85 - Janković promašuje oba penala,a onda na drugoj strani pravi peti faul. Nakon toga Faje promašuje takođe oba penala, a brzo pogađa Renfro na drugoj strani.

39. minut - 88:83 - Faul Jankovića u poslednjoj sekundi napada Zvezde. Beron pogađa sva tri penala i postaje najefikasniji igrač na meču.

39. minut - 85:83 - Ponovo Janković pogađa za Partizan.

38. minut - 85:79 - Ponovo trojka Davidovca.

37. minut - 82:79 - Posle trojke Davidovca, na drugoj strani pogađa Renfro uz faul.

37. minut - 79:76 - Janković sa penala vraća Partizan u meč.

36. minut - 79:74 - Mini serija Partizana za povretak u meč. Odlična odbranacrno-bele vraća u meč.

35. minut - 79:69 - Posle dva faula u napadu na obe strane, trojku pogađa Bili Beron preko Jankovića.

34. minut - 76:69 - Seriju Zvezde prekida spektakularna trojka Pejdža koji igra odlično u ovoj seriji.

34. minut - 76:66 - Odžo sa penala donosi najubedljiviju prednost Zvezdi u ovom meču.

33. minut - 74:66 - Gagić dobija nesportsku, ujedno to mu je peti faul za isključenje.

32. minut - 73:66 - Trojka Davidovca uz zvuk sirene.

32. minut - 70:66 - Pogađa Gagić ponovo sa penala samo jedan šut.

31. minut - 70:65 - Posle penala Odža, na drugoj strani jednom je bio precizan Vanja Marinković.

DELIJE BRUTALNO ISPROZOVALE DEJANA SAVIĆEVIĆA!

Treća četvrtina - 68:64:

30. minut - 68:64 - Jaramaz u ovim momentima drži Partizan u igri.

29. minut - 68:62 - Jaramaz posle slobodnih bacanja postaje drugi dvocifreni igrač Partizana.

29. minut - 68:60 - Zvezda prvi put na "plus osam" posle pogođenih penala Fajea.

27. minut - 66:60 - Trojka Lazića. Zvezda održava "plus šest".

26. minut - 63:60 - Renfro je ukrao loptu Čoviću, a u kontri je posle "alej-upa" poentirao Pejdž.

26. minut - 63:58 - Marinković polovičan sa linije penala.

26. minut - 63:57 - Serija trojki se nastavlja, deveta Zvezdina večeras - Rivers.

26. minut - 60:57 - Pejdž je na trojku odgovorio - trojkom.

25. minut - 60:54 - Zagorac je presekao loptu, istrčao kontru, ali se spetljao, pa ga je Odžo blokirao, a Partizan je odmah kažnjen trojkom Čovića. Trinkijeri je tražio tajm-aut.

25. minut - 57:54 - Nikola Janković sa poludistance.

25. minut - 57:52 - Prvi poeni Riversa, o tablu.

24. minut - 55:52 - Flouter Pejdža.

24. minut - 55:50 - Posle prvog promašaja Fajea za tri poena, Odžo se dokopao lopte, fauliran je, a onda je dao jedan poen.

23. minut - 54:50 - Čović daje oba bacanja.

23. minut - 52:50 - Beron je nezaustavljiv (16p).

22. minut - 50:50 - Trojka Marinkovića za izjednačenje - njegovih 17 poena.

21. minut - 50:47 - Pejdž fauliran pri šutu za tri poena, pogodio je dva slobodna bacanja.

21. minut - 50:45 - Beron nastavlja gde je stao na kraju prvog poluvremena, sada je na 14 poena.

Druga četvrtina:

20. minut - 48:45 - Beron i Renfo poenima završavaju prvo poluvreme.

20. minut - 46:43 - Prodor Renfroa i laki poeni.

20. minut - 46:41 - Posle tajm-auta Trinkijerija, Beron daje dva bacanja i postaje prvi "dvocifreni" u Zvezdi - deset.

20. minut - 44:41 - Marinković (17) igra fenomenalno, dao je još jednu trojku.

19. minut - 44:38 - Treća trojka Fajea!

19. minut - 41:38 - Marinković je već na 14 poena. Ubacio je još jednu trojku.

19. minut - 41:35 - Odžo posle ofanzivnog skoka vodi Zvezdu na "plus šest".

18. minut - 39:35 - Renfro na jednoj strani, pa Beron na drugoj daju po jedno bacanje.

17. minut - 38:34 - Posle novog koša Berona, na drugoj strani pogađa Marinković uz faul. Sudije opominju trenera Tomića zbog protesta.

16. minut - 36:30 - Trojka Berona.

15. minut - 33:28 - Pogađa Čović sa penala. Na tribina je razvijen transparent i zapaljena je zastava tzv. Kosova.

14. minut - 29:25 - Posle koša Odža, na drugoj strani pogađa Velićković posle ofanzivnog skoka!

13. minut - 27:23 - Trojka Fajea! Njegoa druga na meču! Na tribinama je i vaterpolista Nikola Rađen.

12. minut -24:23 - Pogodio je Jaramaz uz faul, a nakon toga i sa penala.

11. minut - 24:20 - Pogodio je Simanić dva bacanja posle faula Renfra. Na tribinama je još jedan bivši košarkaš Zvezde Nemanja Nedović. Na drugoj strani brzo pogađa Partizan.

Prva četvrtina - 22:18:

10. minut - 22:18 - Ristić je sada odličan pod košem.

9. minut - 20:18 - Trojke Stefana Jankovića i Lazića.

8. minut - 17:15 - Renfro ima dobar momentum, ali i Ristićeva ruka je mirna.

8. minut - 15:13 - Sjajna asistencija Čovića za poena Lazića.

7. minut - 13:13 - Simanić prekida seriju Partizana prvom Zvezdinom trojkom.

7. minut - 10:13 - Crno-beli vezuju četiri poena sa penala, sada je Renfro pogodio oba. Serija Partizana 9:0.

7. minut - 10:11 - Nikola Janković daje oba bacanja za prvo vođstvo crno-belih.

6. minut - 10:9 - Marinković posle kontre poentira, već je dao sedam poena.

5. minut - 10:7 - Davidovac i Marinković razmenili trojke!

4. minut - 7:4 - Nikola Janković se upisuje.

3. minut - 7:2 - Zakucavanje Odža. Na tribinama je i bivša košarkašica Nataša Kovačević.

3. minut - 5:2 - Marinković je prvi strelac za Partizan.

2. minut - 5:0 - Prva trojka danas - Faje.

1. minut - 2:0 - Krenulo je prodorom i poenima Davidovca.

18:52 - Ovacije za Štimca

18:47 - Navijači Zvezde opet vređali Trinkijerija

Kada se trener Partizana pojavio na parketu, sa tribina se ponovo začulo: "Pič.. ustaška"...

18:38 - Zvezda ipak bez Dobrića

Ognjen Dobrić ipak nije u sastavu Zvezde. Mladi košarkaš se povredio u prošloj utakmici, stradao mu je zglob i od tada je vladala neizvesnost da li će biti spreman za današnji meč. Ipak, Dobrića danas nećemo gledati.

Rezultat u seriji je 1:1.

Oba "večita" rivala su zabeležila pobede kao domaćini - crveno-beli rezultatom 98:94, a crno-beli 73:72, trojkom Radeta Zagorca tri sekunde pre kraja.

Četvrti meč igraće se u ponedeljak u 18.00, a domaćin će biti Partizan.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: Starsport)