ORLIĆI ŠOKIRALI: Mladi srpski košarkaši izgubili od Ukrajine

EP U TEL AVIVU

Mlada reprezentacija Srbije, igrači rođeni 1999. godine i mlađi, pretrpela je prvi poraz na Evropskom prvenstvu u Tel Avivu.

Izabranici selektora Olivera Popovića su u okviru drugog kola grupe “B” izgubili od selekcije Ukrajine. Naš mladi tim nije ponovio dobru igru sa starta šampionata protiv Izraela, gotovo svih 40 minuta bio je u rezultatskom zaostatku što je atipični rival predvođenin odličnim Isufom Sanonom znao da iskoristi i dođe do iznenađujuće pobede: Srbija U20 – Ukrajina U20 63:68 (15:20, 19:17, 10:15, 19:16).

Premijerni, iscrpljujući meč sa selekcijom Izraela, ostavio je traga na srpskim reprezentativcima bilo je vidljivo od samog strata meča. Selektor Popović već u prvoj četvrtini poslao je na parket 11 od svojih 12 izabranika. Do sedmog minuta rezultat je bio uglavnom izjednačen, a onda Ukrajinci serijom 7:0 prave osetnije vođstvo 19:12. Nije bilo dovoljno energije i pravog ritma u redovima našeg tima, što je rival koga je krenuo šut za tri poena iskoristio da povede sa 30:20 u 14. minutu. Do kraja prvog poluvremena naš mladi tim je popravio igru u odbrani i uspeo da smanji zaostatak – 37:34.

Oba tima nisu blistala u ofanzivnim akcijama na početku drugog poluvremena, tako da je rezultat u 26. minutu bio 43:38 za Ukrajince. Ništa se nije promenilo do kraja treće četvrtine, osim što je rival još više povećao prednost – 52:44. Pokušavali su reprezentativci Srbije na sve načine da uhvate priključak, ali su Ukrajinci predvođeni sjajnim Isufom Sanonom (30 poena) odolevali. Tračak nada se pojavio u 38. minutu kad je Simović smanjio na 61:58. Međutim, veoma brzo Sanon postiže pet vezanih poena i trasira put svojoj reprezentaciji ka prvom trijumfu na šampionatu – 68:63.

SRBIJA U20: Mišković 10, Uskoković 3, Marjanović 7, Vulikić 5, Tadić, Simović 12, Jovičić 7, Pecarski 11, Stajčić 2, Đorđević, Matić, Momirov 6.

(KSS, Foto: FIBA)