DA SE ZNA KO JE IZ ZEMLJE KOŠARKE: Srbija i bez Tea moćna protiv Litvanije! NBA Orlovi predvođeni Bogdanom držali čas u Kaunasu (VIDEO)

PRIPREME ZA MUNDOBASKET

Košarkaška reprezentacija Srbije ponovo je pobedila Litvaniju, drugi put za tri dana, danas u "Žalgiris areni" u Kaunasu - 91:95 (20:22, 15:25, 34:24, 20:26).

Podsetimo, u subotu u beogradskoj "Štark areni" bilo je 72:68.

Neko će reći, nije toliko važno pobeđivati u pripremnim utakmicama, ali nije da nije. Jer, osim što se vide obrisi igre vredne medalje na Mundobasketu, za koji se pripremaju, "orlovi" nabijaju i samopouzdanje.

Kao što reče selektor Aleksandar Đorđević, prijateljske utakmice ne postoje, a naročito ne sa sportskim arhineprijateljem kakvi su nam Litvanci u igri pod obručima.

Ipak, mora da se zna koja je zemlja košarke...

Đorđević insistira na "hemiji", i vidi se da je ova ekipa ima, ali kada treba preuzeti odgovornost i pojuriti odbeglog rivala, ipak NBA asovi uzimaju stvari u svoje ruke. Dobro je što takvih među "orlovima" ima mnogo, pa protivnik nikad ne zna ko će da proradi.

I danas su u ključnim momentima na najvišem nivou bili Nemanja Bjelica, Nikola Jokić i naročito Bogdan Bogdanović, koji je dao čak 27 poena.

"Orlove" je služio šut u prvom poluvremenu kada su pogodili sedam trojki iz 14 pokušaja, a i odbrana je bila jača nego u nastavku.

Srbija je u uvodu drugog poluvremena imala i "plus deset", ali je našim košarkašima pao procenat šuta, odbrana je postala slabija, pa je domaćin to iskoristio da povede.

Litvanci su u 34. minutu pobegli na 79:72, ali onda je već pomenuta NBA trojka kreirala preokret i donela drugu pobedu u tri dana nad istim rivalom.

Posle Bogdanovića najefikasniji su bili Jokić sa 14 poena (i po pet skokova i asistencija), Bjelica sa 11, Miroslav Raduljica sa deset...

Vasilije Micić je zabeležio sedam asistencija!

Kod domaćina su se istakli Valančijunas sa 18 poena i sedam skokova, Grigonis sa 17 poena, Kalnietis sa 15, Jankunas sa 13 i Sabonis sa 11.

Miloša Teodosića zbog povrede nema u ekipi Aleksandra Đorđevića, ali i bez kapitena deluje moćno.

Danas u rosteru nije bilo ni Nikole Milutinova, dok se Vladimir Lučić "skinuo", ali nije ulazio u igru.

"Orlovi" naredne ispite imaju od 16. do 18. avgusta na "Akropolis kupu" u Atini, gde, osimnjih, učestvuju i Italija, Turska i Grčka.

Četvrta četvrtina - 91:95:

40. minut - 91:95 - Bogdanović!

40. minut - 89:93 - Bogdanović daje dva slobodna bacanja.

39. minut - 89:91 - Trojka Simonovića iz ćoška.

39. minut - 89:88 - Peta lična Bjelice! Kalnietis daje oba bacanja.

38. minut - 87:88 - Strašna asistencija Jovića za Milosavljevića.

38. minut - 87:86 - Trojka Grigonisa. Rezultatska klackalica traje.

38. minut - 84:86 - Bjelica za novo vođstvo Srbije.

37. minut - 84:84 - Bogdanović je u seriji.

37. minut - 84:82 - Litvanci vezuju četiri poena i povode vode.

36. minut - 80:82 - Preokret! Trojka Bogdanovića!

36. minut - 80:79 - NBA akcija - asistencija Bjelice, poeni Jokića.

35. minut - 80:77 - Jokić je nepogrešiv sa linije penala.

35. minut - 79:75 - U poslednjim minutima kad treba da se spusti razlike, reaguje Bjelica, ponovo je dao trojku.

34. minut - 79:72 - Trojka Kuzminskasa.

32. minut - 76:72 - Bjelica odgovara trojkom.

32. minut - 76:69 - Pogodak Ulanovas, sada je sedam poena razlike.

31. minut - 74:69 - Trojka Grigonisa na početku poslednje deonice, Litvanija se odlepila.

Treća četvrtina - 71:69:

30. minut - 69:69 - Simonović siguran s penala za novo izjednačenje.

29. minut - 66:65 - Raspucao se Kalnietis.

29. minut - 64:65 - Kalnietis daje "dva plus jedan" za vođstvo domaćina, ali Raduljica prednost vraća na stranu Srbije.

28. minut - 61:62 - Jankunis trojkom dovodi Litvance na "minus jedan".

28. minut - 58:62 - Jokić nepograšiv sa linije slobodnih bacanja.

27. minut - 56:60 - Sjajna akcija "orlova" i poeni Jovića.

26. minut - 53:56 - Kalnietis pogađa otvoren šut.

26. minut - 51:56 - Jokić poentira, Srbija ne da vođstvo.

25. minut - 51:54 - Valančijunas precizan sa penala.

25. minut - 49:54 - Mačijulis postiže trojku. Bogdanović vraća trojku, njegovih sedam vezanih poena!

24. minut - 46:51 - Bogdanović održava ritam Srbije, sa druge strane nezaustavljiv je Valančijunas.

24. minut - 43:49 - Kalnietis dodatno smanjuje rezultat, a nalet domaćina zaustavlja Bogdanović.

23. minut - 41:47 - Valančijunas postiže prve poene za Litvaniju u trećoj četvrtini, a zatim domaćin koristi i kontru.

21. minut - 37:47 - Raduljica otvara treću četvrtinu poenima za dvocifrenu prednost

Druga četvrtina:

20. minut - 37:45 - Trojka Micića o tablu sa zvukom sirene!

19. minut - 35:42 - Jokić daje dva bacanja.

19. minut - 32:40 - Bogdanović vezuje DVE TROJKE!

18. minut - 32:34 - Jokić održava prednost "orlova".

17. minut - 30:32 - Jokić za vođstvo Srbije.

16. minut - 30:28 - Valančijunas precizan s linije penala.

15. minut - 28:28 - Odlična odbrana "orlova", Simonović poentira iz kontre, pa Litvanci traže tajm-aut.

15. minut - 28:26 - Grigonis vraća domaćina u vođstvo.

13. minut - 26:26 - Sada i Bjelica pogađa van linije 6.75!

11. minut - 24:23 - Trojka Jovića!

Prva četvrtina - 22:20:

10. minut - 22:20 - Tehnička za Simonovića, ali su se naši košarkaši odbranili.

10. minut - 22:20 - Zakucavanje Sabonisa za novo vođstvo Litvanije.

9. minut - 20:20 - "Orlovi" u seriji! Simonović pogađa oba slobodna bacanja.

8. minut - 20:18 - Zakucavanje Raduljice! Kakva asistencija Jokića!

7. minut - 20:16 - Razmena trojki! Kalnietis - Bogdanović!

7. minut - 17:13 - Valančiunas je neumoljiv, ali na drugoj strani uzvraća Milosavljević.

6. minut - 15:11 - Raduljica prekida seriju domaćina.

Legendarni Arturas Karnišovas na tribinama

6. minut - 15:9 - Sabonis daje koš pod faulom, ali promašuje dodatno slobodno bacanje, a onda poentira i Seibutis.

5. minut - 11:9 - Prva trojka Srbije - Milosavljević!

5. minut - 11:6 - Sabonis je ostao sam na šutu posle kontre i to nije propustio, pa je Đorđević zatražio tajm-aut.

4. minut - 9:6 - Valančiunas je nezaustavljiv na početku.

4. minut - 7:6 - Sjajna asistencija Bogdanovića, strelac ponovo Marjanović.

3. minut - 7:4 - Prva trojka večeras - Valančiunas!

3. minut - 4:4 - Koš Srbije posle duže vremena - Marjanović poentira.

2. minut - 4:2 - Kalnietis za prvo vođstvo domaćina... Naši košarkaši su u seriji grešaka.

1. minut - 2:2 - Valančiunas precizan sa linije penala.

1. minut - 0:2 - Bogdanović se upisuje u strelce posle 11 sekundi.

Prva petorka Srbije: Micić, Milosavljević, Bogdanović Birčević, Marjanović.

19:00 - Podrška domaćoj reprezentaciji

18:59 - Nema Milutinova u rosteru

18:58 - "Žalgiris arena" je puna!

18:55 - Intoniranje himni

To je drugi susret istih rivala za tri dana. "Orlovi" su u subotu u beogradskoj "Štark areni" posle velike borbe pobedili Litvance 72:68.

Selektor Aleksandar Đorđević ne računa na kapitena Miloša Teodosića, povređenog upravo u duelu sa Litvancima.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: Starsport)