SENZACIJA U ABA SUPERKUPU: Crvena zvezda eliminisana od slovenačke Primorske, ništa od večitog derbija u polufinalu! (VIDEO)

neočekivano!

Košarkaši Crvene zvezde iznenađujuće su večeras izgubili od Primorske 88:82 (25:26, 21:15, 23:21, 19:20), u četvrtfinalu ABA Superkupa u Zagrebu.

Tim Milana Tomića već na prvom koraku ostao je bez šanse da brani prvi trofej u sezoni, osvojen prošle godine u Laktašima, i to od novajlije u ABA ligi.

Od početka druge deonice slovenački predstavnik imao je vođstvo, koje je išlo i na dvocifrenu razliku, pre nego što je Zvezda pokušala da se vrati u trećem periodu, ali je na kraju pretrpela ubedljiv poraz jer je u finišu bila i na -17.

Iskusni srpski centar Marko Jagodić Kuridža sa 18 poena bio je najefikasniji na meču, dok je kod Zvezde Dejan Davidovac dao 15, Džejms Gist 12, a Bili Beron 10.

Primorska je Zvezdi nanela prvi poraz gledajući i pripreme i u polufinalu Superkupa ide na Partizan, koji je ranije danas savladao Megu 86:73. Njihov meč na programu je u subotu.

Dan ranije, u preostalim mečevima četvrtfinala sastaju se Cedevita Olimpija - FMP (17 sati) i Cibona - Budućnost (20).

1 / 7 Foto: ABA

Ćetvrta četvrtina:

40. minut - 82:88 - Kraj!

39. minut - 78:88 - Čović sa penala vraća minimalnu nadu Zvezdi.

39. minut - 75:88 - Trojka Dobrića.

37. minut - 71:88 - Novi poeni Lazića, sada ih poluhoroga.

36. minut - 69:84 - Nova trojka Lazića, Zvezda ne zna šta je snašlo.

35. minut - 67:80 - Aleksandar Lazić pogađa, taj-aut Tomić.

34. minut - 67:78 - Žiga Dimec vraća dvocifrenu prednost Slovencima.

32. minut - 67:76 - Jagodić Kuridža pogađa uz faul, a onda pogađa i sa penala. Njegov 17 poen.

31. minut - 65:73 - Holt pogađa posle trojke Davidovca.

Treća četvrtina:

29. minut - 62:69 - Zvezda sa penala smanjuje zaostatak. Kraj trećeg kvartala.

28. minut - 57:68 - U jednom napadu 5 poena za Slovence. Posle nesportske pogodio je Jagodić Kuridža dva penala, a onda i trojka Bariča.

28. minut - 55:63 - Trojka Lensa Herisa, njegov 14 poen. Tajm-aut Tomića. Serija Primorske 7:0.

27. minut - 55:60 - Dva brza zakucavanja za Slovence, sve kao plod odlične odbrane.

26. minut - 53:56 - Čović sa pogađa dva plus jedan, pa se tako odužio ekipi.

25. minut - 50:56 - Tehnička Čovića, penal za Primorsku kojom uvećavaju prednost.

25. minut - 50:55 - Zakucava Braun posle koša Čovića sa penala.

24. minut - 47:55 - Trojku pogađa Beron posle tajm-auta iz ćoška.

23. minut - 44:53 - Heris sa penala čuva prednost Primorske. Kšiško posle toga pogađa sa distance, Tomić traži tajm-aut.

22. minut - 44:51 - Izmislio je poene Lorenco Braun.

21. minut - 41:51 - Heris pogađa trojku posle polaganja Čakaruna.

Druga četvrtina:

20. minut - 41:46 - Novi laki poeni za Primorsku, Kšiško pogaša. Na drugoj strani ubacuje Braun. Poluvreme!

19. minut - 36:44 - Kuridža sa penala za dvocifrenu prednost svog tima. Ubrzo zatim Zvezda vraća preko Lorenca Brauna.

18. minut - 34:43 - Kuridža pogađa posle okreta preko Brauna, Zvezda u problemu.

17. minut - 34:41- Holt pogađa uz faul, za sad je bez promašaja.

16. minut - 34:38 - Trojka Bariča, odmah zatim i Davidovca.

13. minut - 31:35 - Posle penala Primorske, na drugoj strani pogađa Zvezda konačno.

13. minut - 29:31 - Trojka Bariča, Primorska vodi!

13. minut - 29:28 - Aleksandar lazić pogađa jedan penal.

11. minut - 29:27 - Posle trojke Perperoglua, na drugoj strani prve poene upisuje Žiga Dimec!

Prva četvrtina:

10. minut - 26:25 - Dženkins daje dva slobodna bacanja, ali Šiško u poslednjim trenucima postavlja konačan rezultat prve deonice.

10. minut - 24:23 - Čakarun daje "dva plus jedan", sada je samo jedan razlike.

9. minut - 24:23 - Jagodić Kuridža ne da Zvezdi da se odlepi.

9. minut - 24:18 - Poeni Derika Brauna.

8. minut - 22:18 - Trojka Holta. Igrači Primorske su ušli u šut.

8. minut - 22:15 - Perperoglu prekida seriju rivala.

7. minut - 20:15 - Serija Primorske za samo "minus pet". Jagodić Kuridža dao je pet poena za pet sekundi!

6. minut - 16:9 - Jagodić Kuridža pogađa uz faul, ali promašuje penal za plus jedan.

5. minut - 16:7 - Novi poen za Zvezdu iz tranzicije, sada je pogodio Braun.

4. minut - 12:7 - Novi poeni Marinkovića, njegov 4 na meču. Na drugoj strani ponovo pogađa Gist, njegov 7 poen.

3. minut - 8:5 - Heris pogađa prvu trojku za svoj tim.

2. minut - 6:2 - Ivan Marinković postiže prve poene za Primorsku na meču.

1. minut - 3:0 - Prvi poeni Gista za Zvezdu! Dao je "dva plus jedan".

"Osvojili smo prošle godine Superkup u Laktašima, kada smo dolazili prošle godine svi su pričali: 'Nije toliko važno, ali dobro da se osvoji'. Hajde neka bude isto i ove godine. Nismo na 100 odsto, a očekuje nas utakmica protiv ekipe koja je pokazala kvalitet i u ovom pripremnom periodu što se vidi i po rezultatima, nisu izgubili nijednu utakmicu", rekao je trener Zvezde Milan Tomić pred meč sa Primorskom.

Primorska je ekipa iz Slovenije koja će ove godine debitovvati u regionalnom takmičenju.

U prvom meču četvrfinala Partizan je bio bolji od ekipe Mege sa 86:73, pa će odmeriti snage sa boljim iz ovog duela.

U petak od 17 časova igraju Cedevita Olimpija - FMP, a od 20.30 počinje duel Budućnosti i Cibone.

Polufinala se igraju u subotu, a finale je na programu u nedelju.