PARTIZAN SLAVIO U PRVOM OVOSEZONSKOM VEČITOM DERBIJU: Crno-bele posle drame i NESTVARNOG preokreta savladale Zvezdu u WABA ligi!

ZANIMLJIVO

Prvi ovosezonski večiti derbi pripao je košarkašicama Partizana.

Crno-bele su kao gošće u okviru 4. kola WABA lige savladale Crvenu zvezdu rezultatom 85:83 (19:24, 18:30, 24:18, 24:11).

Partizan sada ima učinak 2-2, a Crvena zvezda 1-3.

Utakmica koja je odigrana pred 100-nak gledalaca u hali „Basket siti“ donela je neverovatan preokret, pošto je Partizan nadoknadio 19 poena zaostatka iz treće četvrtine.

Zvezda je bolje otvorila utakmicu, povela sa 7:0 poenima Ivane Katanić i držala rezultatsku prednost 39 i po minuta. Partizan je do prvog vođstva stigao 27 sekundi pre isteka vremena poenima Milice Inđić koja je tri sekunde pre kraja postavila i konačan rezultat sa linije slobodnog bacanja.

A domaćin je imao i velikih 19 poena prednosti na početku treće četvrtine. Sanja Mandić je trojkom donela svom timu vođstvo 58:39 u 22. minutu. Zvezda je imala i 12 poena prednosti u 34. minutu. Posle pogotka Katanić na semaforu je stajalo 81:69. Međutim, domaće igračice su do kraja meča postigle samo dva poena, što je Partizan iskoristio i napravio totalni preokret.

Ekipu trenera Svetlane Mitrović do pobede su predvodile Milica Mitrović sa 23 poena (7 skokova, 3 osvojene, 1 blokada), Milica Inđić sa 20 poena (10 skokova, 6 asistencija, 1 osvojena lopta), Gorana Marjanović sa 13 poena (4 skoka, 2 asistencije, 1 blokada). Po 10 poena su postigle Jovana Stojanović (4 skoka, 4 asistencije, 2 osvojene lopte, 1 blokada) i Nina Samardžić (1 skok, 1 asistencija, 1 osvojena lopta).

U timu trenera Dragana Vukovića po 21 poen su postigle Ivana Katanić (7 skokova, 6 asistencija) i Sanja Mandić (3 skoka, 11 asistencija, 2 osvojene lopte, 2 blokade).

Crvena zvezda u narednom kolu gostuje bugarskoj Montani, a Partizan dočekuje aktuelnog šampiona, bugarsku ekipu Beroe.