BIVŠI ZVEZDAŠI RAZBILI PARTIZAN U LJUBLJANI: Drugi poraz crno-belih! U derbiju kola izgubili od Cedevita Olimpije (VIDEO)

NE PRIJA IM SLOVENIJA

Košarkaši Partizana izgubili su od Cedevita Olimpije u Ljubljani u derbiju četvrtog kola ABA lige - 85:69 (24:21, 19:18, 15:18, 27:12).

Crno-beli sada imaju polovičan učinak u regionalnoj ligi (2-2), dok je Cedevita Olimpija i dalje na maksimalnom učinku.

Tim Andree Trinkijerija je oba poraza doživeo u Sloveniji. Posle neuspeha protiv Primorske u Kopru, sada je oružje položio i u dvorani "Stožice" u Ljubljani.

Crno-beli su i danas imali podršku navijača sa tribina, ali im ni to nije pomoglo da spreče poraz.

Cedevita Olimpija se revanširala Partizanu, koji je bio bolji u finalu ABA Superkupa u Zagrebu u uvodu ove sezone.

U prvom poluvremenu se vodila izjednačena borba, a u drugom je domaćin sve vreme bio u vođstvu. Istina, tokom treće deonice Partizan nije dozvolio rivalu da se "odlepi", ali nije imao mehanizam da zaustavi nalet Cedevita Olimpije u poslednjoj četvrtini, koju je Marko Simonović otvorio trojkama, a sudbinu crno-belih zapečatio Majk Cirbes sa nekoliko vezanih koševa.

Kada se doda i zapažena rola Jake Blažiča, može se reći da su Partizanu presudili bivši košarkaši Crvene zvezde.

Kako se meč bližio kraju, razlika je rasla, pa je na kraju Cedevita Olimpija nanela ubedljiv poraz Partizanu.

Simonović i Kodi Miler-Mekintajer su dali po 15 poena, s tim da je Amerikanac imao i sedam asistencija, Andrija Stipanović je dodao 14 poena, Cirbes 13, a Nemac je zabeležio i pet skokova, Blažič je ubacio 11...

Nemanja Gordić sa 13 poena, Kori Volden sa 11 i Markus Pejdž sa deset bili su jedini dvocifreni kod Partizana.

Crno-beli u sredu gostuju Limožu u petom kolu Evrokupa, a u subotu u ABA ligi dočekuju FMP.

Cedevita Olimpiji slede dva gostovanja, Huventudu i Mornaru.

Četvrta četvrtina - 85:69:

38. minut - 81:67 - Razigrao se Cirbes.

36. minut - 77:65 - Serija Cedevita Olimpije 9:0.

"Da li znate da mi više nemamo tajm-auta do kraja?", pitao je Trinkijeri igrače i to je bilo sve od njega tokom minuta odmora.

36. minut - 75:65 - Kontra domaćina, Cirbes zakucava preko Mozlija! Dvocifrena prednost domaćina, prvi put večeras, pa Trinkijeri zove tajm-aut.

36. minut - 73:65 - Laki poeni Miler-Mekintajera.

35. minut - 71:65 - Mozli promašuje oba slobodna bacanja.

35. minut - 71:65 - Treća trojka Simonovića u ovoj četvrtini! Ovaj put preko ruke Gordića.

35. minut - 68:65 - Volden se izborio za tri slobodna bacanja, a pogodio je dva.

34. minut - 68:63 - Domaćin beži na "plus pet", pa Trinkijeri reguje tajm-autom.

33. minut - 66:63 - Flouter Miler-Mekintajera.

33. minut - 64:63 - Nebeski skok i rampa Mozlija.

32. minut - 64:63 - Kao i Simonović, i Volden ubacuje drugu uzastopnu trojku.

32. minut - 64:60 - Simonović vezuje dve trojke.

31. minut - 61:60 - Simonović i Volden razmenili trojke.

Treća četvrtina - 58:57:

30. minut - 58:57 - Treća trojka Pejdža.

29. minut - 57:54 - Boutrajt asistira, Cirbes pogađa.

29. minut - 55:54 - Gordić vuče Partizan!

28. minut - 55:52 - Prodor i poeni Boutrajta, a onda se u strelce upisuje Parahovski.

26. minut - 53:50 - Gordić sa 11 poena prvi dvocifreni u Partizanu.

25. minut - 53:48 - Simonović je namestio ruku.

24. minut - 51:48 - Simonović na jednoj, pa Gordić na drugoj strani.

24. minut - 49:46 - Zagorac pogađa otvoreni šut.

23. minut - 49:44 - Blažič vodi domaćina na "plus osam", ali Jaramaz odmah uzvraća trojkom.

22. minut - 47:41 - Janković odgovara.

22. minut - 47:39 - Blažič i Stipanović prave razliku.

Druga četvrtina - 43:39:

20. minut - 43:39 - Gordić daje jedan, a Boutrajt dva poena.

19. minut - 41:38 - Murić na isteku napada.

19. minut - 39:38 - Pogađa Tomas oba slobodna bacanja.

18. minut - 39:36 - Kontra Cedevita Olimpije i novi poeni Blažiča, pa Trinkijeri traži minut odmora.

18. minut - 37:36 - Trojka Blažiča, pa dvojka Hopkinsa za vođstvo domaćina.

17. minut - 32:36 - Kontra crno-belih, Pejdž je bacio za "alej up", a Jaramaz se dobro snašao.

17. minut - 32:34 - Prvi poeni Murća, s penala.

16. minut - 30:34 - Kakav "alej up" crno-belih! Asistencija Tomasa i zakucavanje iza leđa Mozlija! U ovim momentima Partizan igra u NBA stilu.

16. minut - 30:32 - Kontra Partizana i prvi poeni Jaramaza.

15. minut - 30:30 - Miler-Mekintajer ne da Prtizanu vođstvo.

15. minut - 28:30 - Još jedna brutalna rampa Zagorca, ovaj put na Cirbesu!

15. minut - 28:30 - Volden daje dva bacanja.

14. minut - 28:28 - Miler-Mekintajer polaže za izjednačenje.

14. minut - 26:28 - Kakva blokada Zagorca! Rampu je "lupio" Blažiču.

13. minut - 26:28 - Trojka Veličkovića! Serija Partizana 7:0, odnosno 13:2! Rimac traži tajm-aut.

12. minut - 26:25 - Tehnička za klupu Cedevita Olimpije, što je Partizan "kaznio" sa četiri poena - sva četiri Pejdža! Prvo je pogodio slobodno bacanje, a onda i trojku.

12. minut - 26:21 - Stipanović nastavlja gde je stao u prvoj deonici.

Prva četvrtina - 24:21:

10. minut - 24:21 - Gordić vezuje šest poena, ovaj put je precizan sa poludistance.

10. minut - 24:19 - Gordić sa četiri uzastopna pogotka sa penala prekida seriju domaćina.

9. minut - 24:15 - Trojka Blažiča, raste prednost Cedevita Olimpije (7:0).

9. minut - 21:15 - Samo jedan poen domaćina posle nesportske Pejnersa.

8. minut - 20:15 - Trojka Hopkinsa.

8. minut - 17:15 - Birčević siguran penaldžija.

7. minut - 17:13 - Cirbes poentira pod faulom, a onda daje i dodatno slobodno bacanje.

6. minut - 14:13 - Simonović sa poludistance.

6. minut - 12:13 - Trojka Pejdža.

5. minut - 12:10 - Prodor i prvi poeni Blažiča.

5. minut - 10:10 - Stipanović ima osam poena!

4. minut - 8:10 - Sada Janković, kao i Zagorac, ima pet poena i njih dvojica su jedini strelci za crno-bele.

4. minut - 8:8 - Drugi faul Tomasa (zamenio ga Birčević), a Stipanović koristi oba slobodna bacanja. Njegovih šest vezanih poena.

3. minut - 6:8 - Prva trojka - Zagorac.

3. minut - 6:5 - Stipanović hvata svoj promašaj, posle čega je iskoristio priliku za popravni.

2. minut - 4:5 - Asistencija Tomasa, Janković pogađa zicer. Prvi poeni Partizana iz igre.

2. minut - 4:3 - Stipanović snalažljiv ispod koša.

2. minut - 2:3 - Zagorac dva od dva slobodna bacanja.

1. minut - 2:1 - Janković polovičan sa linije penala.

1. minut - 2:0 - Miler-Mekintajer je prvi strelac večeras.

1. minut - 0:0 - Utakmica je počela. Partizan u "Stožicama" ima podršku navijača.

Domaćin je, uz FMP, jedini neporažen u dosadašnjem toku regionalnog takmičenja, dok crno-beli imaju skor 2-1.

Međutim, kada se slika proširi, tim Andree Trinkijerija imao je više uspeha ove sezone, jer je prvo osvojio ABA Superkupu u Zagrebu savladavši upravo Cedevita Olimpiju finalu 99:77, dok u Evrokupu ima maksimalni učinak (4-0). S druge strane, sastav Slavena Rimca u Evrokupu ima 0-4.

"Ponovo idemo na put, ovog puta nam je protivnik ekipa koja do sada nema poraz u ABA ligi. Veoma su talentovani, a u svom sastavu imaju i veliki broj iskusnih igrača, igrača koji su puno puta igrali za važne trofeje, osvajali važne trofeje i koji su igrali Evroligu...", rekao je Trinkijeri i dodao:

"Biće teško, ali to nije ništa novo. Svaka utakmica do sada nam je bila teška i to je nešto na šta moramo uvek biti spremni".