AGONIJA SAKRAMENTA SE NASTAVLJA! KINGSI NE MOGU NIKOGA DA POBEDE: Bogdanović i Bjelica dvocifreni u novom porazu (VIDEO)

NBA

Košarkaši Sakramento Kingsa doživeli su i peti poraz u sezoni, pošto su bolji od njih bili Šarlot Hornetsi sa 118:111.

Kingsi su tokom prvog poluvremena dominirali na parketu, činilo se da će do kraja meča uspeti da upišu prvi trijumf od početka sezone. Pred kraj druge četvrtine imali su prednost od 14 poena (49:35), ali su u nastavku igre doživeli strašan pad.

Hornetsi su uhvatili ritam i lako stigli zaostatak, a onda u nastavku meča potpuno nametnuli svoju igru za još jedan poraz Kraljeva.

Bogdan Bogdanović je za 25 minuta na parketu upisao 12 poena, dva skoka i pet asistencija uz loš šut iz igre (4/14), dok je Nemanja Bjelica igrao 24 minuta i za to vreme ostvario 11 poena (5/6 iz igre) i četiri uhvaćene lopte.

Najefikasniji kod domaćih bio je Badi Hild sa 23 poena, dok je Harison Barns imao 22.

Šarlot su do trijumfa predvodili Pi Džej Vašington sa 23 poena i Teri Rozir sa 22 poena. Dobru partiju imao je i Kodi Zeler sa 12 poena, 15 skokova i 5 uspešnih dodavanja.

Jedna od uzbudljivijih utakmica igrana je u Vašingtonu, gde je domaćin izgubio od Hjustona sa 159:158.

Istakli su se Džejms Harden iz Hjustona sa 59 poena i Bredli Bil iz Vašingtona sa 46.

Filadelfija je sa 118:95 bila bolja od Minesote i ima četiri pobede na početku NBA lige.

Boston je sa 116:105 pobedio Milvoki uz 32 poena Kembe Vokera, dok je Juta slavila protiv Los Anđeles Klipersa rezultatom 110:96.

Toronto je sa 125:113 pobedio Detroit, Portland je savladao Oklahomu sa 102:99, Klivlend je bio bolji od Čikaga 117:111.

Indijana je pobedila ekipu Bruklina sa 118:108, dok je Orlando sa 95:82 bio bolji od Njujorka.