ZVEZDA TROJKAMA ODNELA POBEDU IZ DRAŽENOVOG DOMA: Crveno-beli savladali Cibonu i upisali novu pobedu u ABA ligi! (VIDEO)

sjajAn meč!

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Cibonu sa 86:72 u Hrvatskoj u utakmici 5. kola regionalne ABA lige.

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras Cibonu u Zagrebu sa 86:72 (18:18, 25:17, 25:21, 18:16), u utakmici petog kola ABA lige.

Zvezdu su predvodili Stratos Perperoglu sa 15 poena i pet skokova, Filip Čović sa 14 poena i Bili Beron sa 13. Ognjen Kuzmić dodao je devet poena i osam skokova, a devet poena postigli su i Mohamed Faje, Lorenco Braun i Čarls Dženkins.

Najefikasniji u ekipi Cibone bio je Filip Bundović sa 15 poena, Roberto Kovač postigao je 14, a Matic Rebec 11 poena.

Zvezda sada ima tri pobede i dva poraza, a Cibona pobedu i četiri poraza.

ČETVRTA ČETVRTINA:

40. minut - 86:72 - Trojka Berona za kraj meča!

37.minut - 72:80 - Serija Brauna, trojka, pa poeni iz kontre.

36. minut - 70:75 - Kovač realizovao tri penala, a zatim Rebec krade loptu Braunu.

35. minut - 65:75 - Minijatura Perperoglua koji prekida seriju Cibone.

34. minut - 65:73 - Domaćini koriste opuštanje crveno-belih.

32. minut.- 56:73 - Silovit start Zvezde u poslednjoj četvrtini.

TREĆA ČETVRTINA:

30.minut - 56:68 - Gist se sjajno snašao u reketu.

29. minut - 55:64 - Serija Cibone od pet poena.

28. minut - 50:64 - Trojka Perperoglua, 12 od 15, fantastičan učinak crveno-belih.

27. minut - 48:57 - Tehnička greška i kraj utakmice za Milinovca

26. minut - 47:57 - Katić uzvratio na sjajnu trojku Čovića

25. minut - 44:54 - Nakon tajm auta Cibona se konsolidovala.

23. minut - 39:53 - Trojka Berona, sjajan šut crveno-belih, deseta trojka.

21. minut - 37:45 - Sjajan pas Brauna za Fajea i monstruozno zakucavanje Senegalca.

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - 35:43 - Trać trojka Čovića, treća njegova na meču.

19. minut - 35:40 -Trojka Novačića, druga Cibonina na meču.

19. minut - 32:39 - Novačić pogađa i prekida seriju Zvezde.

19. minut - 30:39 - Još jedna trojka Čovića! Cibona je pogodila samo jednu za sada!

18. minut - 30:36 - Trojka Čovića, šesta Zvezdina na meču iz devet pokušaja.

18. minut - 28:33 - Treća trojka Dženkinsa!

17. minut - 28:30 - Novi poeni Rebeca, vraća se Cibona

17. minut - 26:30 - Rebec pogađa sa penala i novi napad za Cibonu posle greške u skoku Jovanovića.

16. minut - 25:30 - Nova trojka Dženskinsa, njegova druga na meču! Tajm-aut Cibona.

15. minut - 25:27 - Kovač pogađa iz ćoška i vraća egal.

12. minut - 20:23 - Trojka Dženkinsa!

11. minut - 20:20 - Novo polaganje Perperoglua.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - 18:18 - Vratila se Cibona posle tajm-auta za egal na kraju prvog kvartala!

9. minut - 14:16 - Novi koš Cibone iz kontre, zakucao je Ramljak!

8. minut - 10:16 - Bili Beron pogađa na drugi obruč, pa onda alej-up Gista za tajm-aut Cibone.

7. minut - 10:12 - Novi koš Kuzmića!

6. minut - 10:10 - Roko Prkačin pogađa sa poludistance!

5. minut - 7:8 - Trojka Berona.

4. minut - 7:5 - Vucić zakucava za seriju Cibone 7:0. Tajm aut Gavrilovića.

3. minut - 4:5 - Koš Ramljaka posle dobre odbrane Cibosa.

2. minut - 0:5 - Trojka Brauna.

1. minut - 0:2 - Prvi koš na meču postiže Ognjen Kuzmić!

Utakmica je počela!

Zvezda za sada ima polovičan učinak od dve pobede i dva je Cibona uspela da upiše samo jednu pobedu u dosadašnjem šampionatu.

Hrvatski klub je tek u prošlom kolu upisao premijernu pobedu i to na veliko derbiju i teškom gostovanju u Zadru.

Zvezda je u ovom meču veliki favorit, a klub iz Hrvatske je poslednji put savladao crveno-bele pre tačno pet godina.

Tradicija je na strani Breograđana, ali koliko će to večeras u ovom duelu značiti, saznaćemo na kraju meču.