PRVI NEUSPEH PARTIZANA U EVROKUPU: Crno-beli doževli težak poraz u Areni protiv Venecije i propustili šansu da overe TOP 16 (KURIR TV)

NEMOĆNI PROTIV ITALIJANA

Košarkaši Partizana izgubili su od Venecije u "Štark areni" utakmicu šestog kola Grupe B Evrokupa - 69:83 (18:21, 21:16, 9:25, 21:21).

Crno-belima je to prvi poraz u Evrokupu, pa su sa skorom 5-1 zadržali prvo mesto. Venecija je, posle dva poraza na startu takmičenja, vezala četiri pobede i sada "diše za vrat" Partizanu (4-2).

Tim Andree Trinkijerija "pukao" je u trećoj četvrtini, koju su gosti dobili rezultatom 25:9 i tada je pobednik odlučen.

Partizan je očajno počeo meč (0:9), ali se brzo "probudio" i tokom druge četvrtine napravio preokret.

Međutim, usledila je katastrofalna treća deonica, u kojoj su gosti sve pogađali, a pritom odigrali jaku odbranu. Crno-bele su, naročito u tom periodu, ali i tokom celog meča, imali velikih problema sa slobodnim bacanjima, što ih je skupo koštalo (19/33).

Poslednja deonica bila je puko otaljavanje posla za ekipu Valtera de Rafaelea.

Majkl Vot je bio nezaustavljiv sa 27 poena, kojima je dodao po pet skokova i asistencija. Julijan Stoun je, pored deset poena, imao i 11 skokova i sedam asistencija, a dvocifreni kod Venecije bili su i Ostin Dej (13) i Džeremi Čepel (12).

Rašon Tomas sa 18 poena bio je ubedljivo najefikasniji kod domaćina.

Partizan u sledećem kolu gostuje Tofašu, koji sutra ima priliku da se eventualnom pobedom u Limožu izjednači sa Venecijom na tabeli. Prethodno, crno-beli u subotu idu u Zadar na meč ABA lige.

Naredni rival Venecije u Evrokupu je Lokomotiva Kubanj, koja joj dolazi u goste.

Četvrta četvrtina - 69:83:

40. minut - 63:83 - Ode Venecija na 20 razlike...

38. minut - 60:79 - Novi pogodak Čepela van linije 6.75.

36. minut - 58:76 - Trojka Čepela.

35. minut - 58:73 - Gosti održavaju veliku prednost.

34. minut - 55:71 - Vot za "plus 16".

34. minut - 55:69 - Tomas daje "dva plus jedan", pa Stoun uzvraća trojkom.

33. minut - 52:66 - Udano za (opet) maksimalnih 14 razlike.

32. minut - 52:64 - Posle gužve pod košem poentira Stoun.

30. minut - 52:62 - Mozli i Tomas smanjuju razliku i dižu navijače na noge.

Treća četvrtina - 48:62:

30. minut - 48:62 - Crno-beli ne znaju šta ih je snašlo u trećoj deonici.

30. minut - 48:60 - Tomas daje dva bacanja, a Filoj ubacuje trojku.

29. minut - 46:57 - Vot je dao 21 poen.

28. minut - 46:55 - Gordić daje samo jedno bacanje.

28. minut - 45:55 - Filoj za dvocifrenu prednost.

27. minut - 45:53 - Trojka Bramosa, Venecija odmiče...

26. minut - 44:50 - Dej je u seriji, razlika raste...

25. minut - 44:47 - Dej vraća Veneciju na "plus tri", pa Trinkijeri traži tajm-aut.

25. minut - 44:45 - Zagorac daje oba slobodna bacanja.

24. minut - 42:45 - Vot povećava prednost gostiju.

24. minut - 42:43 - Trojka Stouna.

23. minut - 42:40 - Gordić - konačno da jedan igrač Partizana pogodi oba slobodna bacanja.

21. minut - 40:39 - Mozli pogađa samo jedno bacanje, pa Vidmar dovodi Veneciju na minus jedan.

1 / 9 Foto: Starsport©

Druga četvrtina - 39:37:

20. minut - 39:37 - Gordić precizan s penala.

19. minut - 37:37 - Ponovo Vat, ovaj put daje "dva plus jedan". Izjednačenje!

19. minut - 37:34 - Partizan posle duže vremena daje koš iz igre - Tomas.

18. minut - 35:34 - Vat zadaje velike probleme crno-belima, mada je sada promašio dodatno slobodno bacanje.

18. minut - 35:32 - Jaramaz prekida seriju promašenih slobodnih bacanja košarkaša Partizana.

17. minut - 33:32 - Trojka Bramosa! Gosti koriste to što su crno-beli promašili četiri slobodna bacanja.

16. minut - 32:29 - Venecija uzvraća udarac.

15. minut - 31:25 - Trojka Tomasa! On se totalno razgoropadio!

14. minut - 28:25 - Pejners za "plus tri".

13. minut - 26:25 - Tomas se razigrao u drugoj četvrtini.

13. minut - 24:25 - Dej sa poludistance.

12. minut - 24:23 - Tomas promašuje dva bacanja, ali u sledećem napadu poentira iz rolinga.

12. minut - 22:23 - Čepel vraća prednost gostima.

11. minut - 22:21 - Tomas i Pejners za prvo vođstvo Partizana.

Navijači Venecije, njih oko 20, na tribinu su stigli pred kraj prve četvrtine.

Prva četvrtina - 18:21:

10. minut - 18:21 - Pejners iz teške pozicije.

10. minut - 16:21 - Dej oba puta precizan sa linije penala.

9. minut - 16:19 - Trojku pogađa i Pejdž.

8. minut - 13:19 - Trojka Zagorca.

8. minut - 10:19 - I Čepel lako poentira pod košem. Gosti imaju četiri ofanzivna skoka.

7. minut - 10:17 - Vot je već dao deset poena!

6. minut - 10:15 - Nikola Janković poentira pod košem.

6. minut - 8:15 - I ponovo Vot.

6. minut - 8:13 - Trojka Jaramaza, prva za crno-bele večeras.

5. minut - 5:13 - Stoun polaže u kontri, posle čega Trinkijeri traži tajm-aut.

5. minut - 5:11 - Vot je odlično startovao, crno-beli nemaju rešenja za njega.

4. minut - 5:9 - Poentira i Zagorac.

4. minut - 3:9 - Posle više od tri minuta igre prvi poeni za domaćina! Jaramaz daje koš pod faulom, a onda koristi i dodatno slobodno bacanje.

Stiže podrška sa tribina košarkašima Partizana.

3. minut - 0:9 - Vot pogađa oba slobodna bacanja.

3. minut - 0:7 - Udano za ubedljivo vođstvo gostiju.

2. minut - 0:5 - Trojka Bramosa.

1. minut - 0:2 - Prve poene na meču postiže Vot.

Partizan je bez povređenog Voldena i poslednjeg pojačanja, Bela.

19:31 - Grobari odaju poštu preminulom "saborcu" Vladimiru Vujoviću

19:15 - Atmosfera ispred Arene 45 minuta pred početak meča

Tim Andree Trinkijerija je jedini učesnik Evrokupa sa maksimalnih pet pobeda. Ukoliko ponovo savlada šampiona Italije, mogao bi i teoretski da obezbedi plasman u TOP 16.

Partizan se vratio u "Arenu" posle mesec dana.

Crno-beli su na startu takmičenja u Evrokupu trijumfovali u Veneciji 66:63.

"Veoma zanimljiva utakmica je pred nama. U Veneciji smo odigrali izuzetno čvrst meč i tada smo imali priliku da osetimo koliko dobar može biti tim protiv kojeg igramo. Imaju iskusne i talentovane igrače i sigurno je da će dati sve od sebe da pruže maksimum. Sa druge strane, mi znamo šta bi trebalo da radimo u našoj kući, pred našim navijačima", rekao je Trinkijeri.

Venecija se oporavila od uvodna dva neuspeha u Evrokupu. Tim Valtera de Rafaelea je, osim od Partizana, poražen i od Lokomotive Kubanj u Krasnodaru, a onda je vezao tri trijumfa i stigao na deobu drugog mesta u grupi sa Tofašom.

Za ekipu predvođenu Amerikancima Dejom, Bramosom, Čepelom i Votom ne može se reći da blista ove sezone. U prvenstvu, u kome brani titulu, ima samo tri pobede na sedam utakmica, a u nedelju je kao gost izgubila od Brindizija 71:75.