KRALJ UTIŠAO ARENU: Real Madrid trojkama u četvrtoj četvrtini razbio Zvezdu! (VIDEO)

evroliga

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su večeras u Beogradu od Real Madrida sa 60:75 (9:12, 18:21, 25:16, 8:26) u utakmici sedmog kola Evrolige.

Zvezda je upisala peti poraz u Evroligi, dok Real sada ima skor od četiri pobede i tri poraza.

Najefikasniji u redovima crveno-belih bili su Bili Beron sa 17 i Lorenco Braun sa 14 poena.

U pobedničkom timu najbolji je bio Serhio Ljulj sa 16 poena, Rudi Fernandes je ubacio 11, a Valter Tavares poen manje.

Utakmica pred oko 16.500 gledalaca u Beogradskoj areni počela je u sporom ritmu i neorganizovanoj igri oba tima. Real je ipak preko Tavaresa i Ljulja uspevao da bude u prednosti, a posebno kada su napravili seriju 10:0 i došli do 22:12.

Usledio je tajm-aut Andrije Gavrilovića posle kojeg je Zvezda serijom 5:0, uprkos smušenoj igri u napadu, uspela da uhvati rezultatski priključak. Real je ipak poenima Ljulja uz zvuk sirene na poluvreme otišao s prednošću 33:27.

Za razliku od prvog poluvremena, drugo je počelo mnogo energičnije. Oba tima su bila efikasna u prvim minutima. Za Real je pogadjao Kerol, dok je Zvezdu nosio Beron. Sredinom perioda crveno-beli zaigrali su čvršće u odbrani i uspeli da dodju do preokreta i prvog vodjstva od 52:49.

Poslednji period, medjutim, nije dobro počeo za crveno-bele, pošto više od pet minuta nisu postigli koš, što je gost u potpunosti iskoristio i serijom 12:0 prelomio meč u svoju korist.

Iako je Zvezda uspela da pridje na pet poena zaostatka, poenima Ljulja i Fernandesa, Real je na dva i po minuta pre kraja meča uspeo da dodje do nove dvocifrene prednosti i tako osigura pobedu.

1 / 17 Foto: Starsport

ČETVRTA ČETVRTINA:

Kraj - 60:75!

39. minut - 60:72 - Trojka Kozera, tajm-aut Zvezda.

39. minut - 60:69 - Tavares sa penala.

38. minut - 56:66 - Novi koš Rudija Fernandeza, njega treća trojka u poslednjem kvartalu. Tajm-aut Gavrilovića.

37. minut - 56:61 - Sjajno zakucavanje Brauna.

36. minut - 54:61 - Beron sa penala ubacuje prve poene za Zvezdu u poslednjem kvartalu.

36. minut - 52:61- Nova trojka Reala, sada je pogodio Rudi Fernandez. Zvezda još bez koša u poslednjem kvartalu.

34. minut - 52:58 - Trojka Ljulja sada, Zvezda bez koša u poslednjem kvartalu.

32. minut - 52:55 - Trojka Kozera, Real ponovo vodi!

31. minut - 52:52 - Daleka trojka Rudija.

TREĆA ČETVRTINA:

29. minut - 52:49 - Zvezda vodi trojkom Fajea. Kraj trećeg kvartala.

29. minut - 47:49 - Posle dužeg vremena Daruba pogađa koš i prekida seriju promašaja.

27. minut - 45:45 - Braun sa penala do egala.

26. minut - 43:45 - Druga trojka Simanića.

24. minut - 40:45 - Prvi poeni Simanića na meču.

24. minut - 37:41 - Trojka Dobrića!

23. minut - 34:39 - Ponovo pogađa Beron.

23. minut - 32:37 - 11 poen Berona.

22. minut - 30:35 - Treća trojka Berona!

21. minut - 27:35 - Prvi koš u nastavku pogađa Kampaco!

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - 27:33 - Ljulj pogađa uz zvuk sirene, u svom stilu.

19. minut - 27:31 - Druga trojka Berona na meču.

19. minut - 24:31 - Polaganje Lorenca Brauna.

19. minut - 22:28 - Braun sa penala, njegov 4 poen na meču.

18. minut - 19:27 - Dobrić pogađa posle koša Mikija na drugoj strani.

17. minut - 19:22 - Prvi koš Kuzmića na meču.

16. minut - 17:22 - Trojka Berona, tajm-aut gosti.

16. minut - 14:22 - Novi koš Fajea, njegov 4 na meču.

14. minut - 12:22 - Nenadić sa penala ubacuje prve poene za Zvezdu na nastavku.

14. minut - 11:20 - Zakucavanje Mikija.

13. minut - 11:18 - Posle koša sa penala Laprovitoel, novi loš napad za zvezdu i polaganje Kozera za najubedljiviju prednost gostiju na meču. Tajm-aut Gavrilović. Na tribinama je 16. 457 gledalaca.

11. minut - 11:14 - Faje pogađa prve poene na meču.

11. minut - 9:14 - Tavares postiže prvi koš u drugom kvartalu.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - 9:12 - Ljulj je pogodio sa penala u poslednjim sekundama prvog kvartala utakmice.

9. minut - 9:9 - Prvi poeni Kampaca na meču.

8. minut - 9:7 - Pogađa Gist iz horoga, njegov 6 poen na meču. Lazić je mora da izađe iz igre zbog povrede i krvarenja koji mu je naneo Tavares.

7. minut - 7:7 - Trojka Lorenca Brauna, prva Zvezdina na meču.

6. minut - 4:7 - Novi poeni Gista, za sada je on jedini strelac Zvezde na meču.

5. minut - Prvi tajm-aut na meču.

3. minut - 2:7 - Trojka Ljulja, prva na meču.

2. minut - 2:4 - Tavares preko svih.

1. minut - 2:2 - Dženskins pogađa prvi koš za Zvezdu na meču koja je oslabljena neigranjem Čovića i Davidovca zbog povreda.

Utakmica je počela!

Zvezda je u dosadašnjem delu takmičenja upisala dve pobede i čak četiri poraza, ali ni ''kraljevski'' klub nije nešto puno bolji.

Real je do sada upisao samo tri pobede uz isto toliko poraza, što je svakako neuspeh za branioca trofeja.

Što se tiče međusobnih duela prošle sezone, obe ekipe su uspele da slave na gostovanju.