ODMORNI CRNO-BELI LAKO SA SLOVENCIMA: Pukla stotka u Areni! Košarkaši Partizana trojkama razbili Krku (KURIR TV)

ABA LIGA

Košarkaši Partizana rutinski su savladali ekipu Krke u Beogradu u utakmici devetog kola ABA lige rezultatom 102:80 (22:20, 24:17, 23:19, 33:24)

Ekipa Andree Trinkijerija bez većih problema pred svojim navijačima nadigrala je slovenački tim iz Novog Mesta.

Sve vreme od sredine prve deonice bili su u prednosti, a prednost je postepeno rasla, pa je na kraju ostvaren ubedljiv trijumf.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Stefan Birčević sa 20 poena, dok je 17 dodao Ognjen Jaramaz.

U ekipi Krke istakao se Glen Kouzi sa 24 poena, dok je Marko Jošilo postigao 15.

Partizan je četvrti sa šest pobeda i tri poraza, dok je Krka deveta sa četiri trijumfa iz devet mečeva.

ČETVRTA ČETVRTINA:

40. minut - Pejneres pogađa ispod koša uz faul ,siguran i sa penala, kasnije i Birčević trojkom postavlja krajnji rezultat 102:80

39. minut - Stipaničev siguran oba puta sa penala 94:78

37. minut - Marineli pogađa oba puta sa penala 89:74

36. minut - Ramljak pogađa za dva 87:70

34. minut - Zgorac pogađa svoju četvrtu trojku na drugoj strani Jošilo uzvraća istom merom 78:66

32. minut - Polovičan je bio Volden sa penala, kasnije Kouzi postiže novu trojku 73:63

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - Jaramaz postiže novu trojku, na drugoj strani Kouzi uzvraća sa 3+1 69:56

29. minut - Kouzi smanjuje prednost Partizana 64:52

27. minut - Đapa pogađa novu trojku za Krku 62:45

26. minut - Jaramaz odvodi Partizan na najveću prednost 62:42

24. minut - Zagorac još jednom pogađa trojku 58:41

23. minut - Zagorac sa devet metara pogađa trojku 52:39

22. minut - Birčević siguran sva tri puta sa penala nakon faula pri šutu 49:39

21. minut - Ramljak daje koš u kontri 46:39

KRAJ 1. POLUVREMENA

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - Mozli pogađa ispod koša za, kasnije popravlja šut Voldena 46:37

19. minut - Veličković polovičan sa penala, na drugoj strani trojku pogodio Ramljak 39:37

18. minut - Volden daje trojku za Partizan 38:34

17. minut - Sedmu trojku za Krku daje Marineli 35:32

16. minut - Veličković pogađa i trojku 35:27

15. minut - Ramljak daje novu trojku za Krku 32:27

14. minut - Veličković flouterom daje poene 29:23

13. minut - Lapornik pogađa za tri poena 27:23

12. minut - Zagorac pogađa za tri poena 27:20

11. minut - Pejners siguran oba puta sa penala 24:20

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - Birčević pogađa drugu trojku 22:18

9. minut - Ekipa Krke napravila već 9 faulova, Pejners siguran oba puta sa penala, kao i Marineli na drugoj strani 19:18

8. minut - Volden oba puta precizan sa penala 17:16

7. minut - Jaramaz pogađa oba puta sa penala, kasnije Birčević pogađa prvu trojku za Partizan 15:16

6. minut - Kouzi dolazi do svog osmog poena, Volden pogađa oba puta sa penala 10:13

5. minut - Jošilo pogađa treću trojku za Krku, na drugoj strani Jaramaz precizan oba puta sa penala 8:9

4. minut - Kouzi pogađa još jednu trojku 4:6

3. minut - Kouzi pogađa za tri poena, na drugoj strani Miletić zakucava 4:3

1. minut - Jaramaz pogtkom sa distance otvara ovu utakmicu 2:0

Crno-beli imaju skor 5-3, dok slovenački tim ima polovičan učinak 4-4.

Partizan je u prošlom kolu u burnom derbiju poražen od Budućnosti u Podgorici 60:65 i sada protiv Krke želi da stavi melem na tu ranu.

Crno-beli tokom nedelje nisu imali obaveze u Evrokupu, pa su mogli da se odmore i pripreme za večerašnji meč.

"Prvi put ove sezone, imali smo šest punih dana da se odmorimo i pripremimo za narednog protivnika. Iskren da budem, prijalo nam je posle ritma u kom smo bili. Malo smo odmorili, malo se posvetili treningu, što nam je bilo preko potrebno i sad čekamo meč protiv Krke koja ima sasvim solidnu sezonu do sada. Očekujem zanimljivu utakmicu", rekao je trener Partizana Andrea Trinkijeri.