SPEKTAKULARNI PREOKRET ZVEZDE U ARENI: Crveno-beli na krilima sjajnog Lorenca pobedili BRATSKI Olimpijakos!

PREKINULI CRNU SERIJU

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Olimpijakos sa 88:81 u beogradskoj "Areni" nakon fantastičnog preokreta u drugom poluvremenu u okviru 15.kola Evrolige i tako ostvarili svoju šestu pobedu ove sezone u elitnom takmičenju.

Sve se dogodilo posle velikog preokreta u drugom poluvremenu u koji su mnogi nisu verovali posle 48:36 u korist Olimpijakosa na kraju druge četvrtine.

Već od samog početka meča videlo se koliko će Lorenco Braun večeras značiti Crvenoj zvezdi, posle nekoliko propuštenih mečeva zbog povrede.

Predvođena startnim plejom, Zvezda je u uvodnim minutima stekla blagu prednost (9:5), ali je potom usledio duži period igre tokom kojeg je Olimpijakos bio bolji rival.

Gosti su prvu četvrtinu dobili sa 21:16, a u drugoj su stigli i do ''plus 14'' - 38:24.

Lorenco Braun i Dženkins su potom uspeli da svojom mini serijom smanje na 41:33, ali do odlaska na odmor Olimpijakos na krilima raspoloženog Brendona Pola ponovo uvećava prednost na 48:36.

Lorenco Braun je večeras bio nezaustavljiv za crveno-bele iz Pireja, a kada mu se pridružio i Bili Beron svojom dalekometnom ''paljbom'', preokret je bio neminovan.

O igri u drugom poluvremenu najbolje govori rezultat 512:33 u korist Crvene zvezde u završnici drugih 20 minuta.

Na kraju, Lorenco Braun je ''brojao'' do 34 poena (11/18 za dva, 2/4 za tri poena), a Bili Beron je meč završio sa 17 poena.

Na drugoj strani, Brendon Pol 21 poen, Nikola Miluntinov 15, uz 11 skokova, Printezis je takođe bio dvocifren sa 13 poena.

Nakon 15. kola Crvena zvezda i Olimpijakos imaju identičan skor, zabeležili su po šest pobeda,odnosno devet poraza.

KRAJ MEČA

ČETVRTA ČETVRTINA:

39. minut - Lorenco za pobedu 85 :74

37. minut - Četiri poena poena Printezisa, Lazić vraća na plus 6 80:74

36. minut - Lorenco Braun novi poeni 76:68

34. minut - Nesportska lična Bili Berona, Milutinov siguran sa penala, pa promašaj gostiju i tehnička Čerija 71:65

32. minut - Sjajan start Zvezde u poslednjoj četvrtini, dve vezane trojke Berona 69:61

TREĆA ČETVRTINA:

30.minut - Ročesti odgovara na trojku Berona istom merom 61:61

29.minut - Gist se izborio pod košem, 55:58, usledio je promašaj gostiju , pa u knz kontri trojka Simanića za izjednačenje 58:58

26. minut - Sjajni Lorenco Braun 24 poena, 50:56

24. minut - Printezis u njegovom stilu 46:56

23. minut - Zvezda vrlo angažovano ušla u drugo poluvreme, serija Lorenca Brauna 44:50

21. minut - Lorenco Braun iz kontre nakon presečene lopte 38:48

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - Boldvin siguran sa penala 35:46

18. minut - Elegantno polaganje Lorenca Brauna 33:41

17. minut - Dženkins trojkom vraća Zvezdu na jednocifren minus 31:39

15. minut - Pol nemilosrdan nova trojka 24:37

14. minut - Dobrić trojkom diže Zvezdu iz ambisa 21:30

13. minut - Vezenkov trojka 18:28

PRVA ČETVRTINA:

10.minut - Trojka Brendona Pola 16:21

8. minut - Sjajan prodor Bilija Berona 16:16

6. minut - Milutinov iz reketa uz faul, siguran na dodatnom bacanju 11:10

5. minut - Serija promašaja na obe strane.

3. minut - Trojka Boriše Simanića, 9:5

1. minut - Davidovac trojka, pa Printezis siguran za dva poena 3:2

1. minut - Utakmica je počela.

Razočaravajuća poseta u Areni, tek nekoliko hilljada gledalaca na tribinama.

Trener košarkaša Crvene zvezde Dragan Šakota rekao je u najavi utakmice da ekipa Olimpijakosa može svakoga pobediti, ali da je cilj njegovog tima da odigra bolje i da napreduje iz dana u dan.

"Tim Olimpijakosa je pravljen za velike stvari, igraju samo Evroligu, dovoljno je pogledati roster. Očigledno nisu ispunili očekivanja, ali gledajući potencijal, imaju sve što treba. Mogu da dobiju svakoga, što su i pokazali u nekoliko navrata. Naš cilj je da odigramo bolje i pametnije i da napredujemo kao tim, to je naš glavni cilj", rekao je Šakota za klupski sajt.

Prvotimac Crvene zvezde Ognjen Dobrić rekao je da je svestan da ih očekuje teška utakmica.

"Olimpijakos dobro poznajemo, znamo i odakle preti najveća opasnost. Osovinu predstavljaju iskusni grčki igrači, Spanulis, Printezis, Papanikolau, tu je sada i Koniaris, uz našeg reprezentativca Milutinova koji je medju najboljim centrima Evrope, a ove godine dobro igra i Brendon Pol", kazao je Dobrić.

On se prisetio i prijateljskih utakmica pre početka sezone, ali i dodao da grčki tim sada izgleda mnogo drugačije.

"Promenili su trenera i nakon velikog preokreta protiv Himkija, sigurno u dobrom raspoloženju dolaze u Beograd. Medjutim, verujem da možemo da odigramo dobro, na prvom mestu čvrstu odbranu i uz podršku sa tribina verujem da možemo do šeste pobede" , rekao je Dobrić.

Košarkaši Crvene zvezde trenutno se nalaze na 14.poziciji na tabeli Evrolige sa pet pobeda i devet poraza, dok je Olimpijakos na deobi devetog mesta.sa šest pobeda i osam poraza.