TEODOSIĆ NOSIO VIRTUS DO POBEDE: Biće drame u Partizanovoj grupi!

EVROKUP

Košarkaši Virtusa nisu dozvolili iznenađenje na gostovanju Trentu i trijumfovali su nakon neizvesne završnice.

Gosti iz Bolonje, koje sa klupe predvodi Saša Đorđević, opravdali su ulogu favorita, trijumfovali rezultatom 73-67, pa sada i Partizan, i Darušafaka, i Virtus imaju skor 2-1, dok je Trento i dalje bez pobede.

Predvođen raspoloženim Milošem Teodosićem, Virtus je već u prvoj četvrtini stekao značajnu prednost (26:13) i delovalo je da će Đorđevićev tim lako dobiti ovaj meč.

Ali domaći nisu tako mislili, malo po malo topili su prednost gostiju i u poslednjoj četvrtini skroz preokrenuli rezultat.

Ipak tu je iskustvo Virtusa došlo izražaja, Teodosić, Hanter i Stefan Marković prave odlučujuću seriju od 6:0 u korist Virtusa i praktično rešavaju pitanje pobednika.

Teodosić je bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi sa 23 poena (4/5 za dva, 4/8 za tri poena), uz pet asistencija i tri skoka, Gembl je upisao 13, Hanter 11 poena, a Stefan Marković 8 poena, 7 asistencija, 4 ukradene lopte i dva skoka.

U Trentu najbolji Toto Forej sa 24 poena.

U narednom kolu, Virtus će ugostiti večerašnjeg protivnika, dok Partizan dočekuju Darušafaku.