ZVEZDA SE ZAGREVALA ZA EFES I PARTIZAN: Crveno-beli pregazili Igokeu, sudije iz Crne Gore i Hrvatske obeležile meč VIDEO

ABA LIGA

Košarkaši Crvene zvezde opravdali su ulogu favorita u Laktašima i bez problema savladali Igokeu u poslednjem meču 17. kola ABA lige - 94:79.

Šampionu Jadrana je to 11. pobeda u sezoni, što mu je dovoljno da bude sam na trećem mestu na tabeli, sa trijumfom više od Cedevita Olimpije, Mornara i Primorske, a dva manje od Budućnosti, odnosno tri od Partizana.

Ujedno, tim trenera Dragana Šakote je napravio lepu uvertiru za duele sa liderima Evrolige i ABA lige, Efesom u petak i Partizanom u ponedeljak.

Zvezda je od početka do kraja kontrolisala današnju utakmicu u Laktašima. Zahvaljujući odličnom skoku i šutu, naročito za tri poena, crveno-beli su brzo slomili domaćina i onda samo održavali i uvećavali prednost.

Već u finišu prve deonice crveno-beli su stekli dvocifrenu prednost (22:12), najviše zahvaljujući Biliju Beronu koji je u tom periodu ubacio 11 poena, od čega tri trojke bez promašaja.

Od tog udarca, Igokea nije mogla da se povrati.

Domaćin je više puta uspevao da svede zaostatak na jednocifren, ali svaki put kada bi to učinio, Zvezda bi dodavala gas i ponovo pravila veliku razliku. Tokom poslednje deonice imala je i "plus 20". Meč je bio lišen svake neizvesnosti.

Najefikasniji je bio Gist sa 17 poena, po 14 su dodali Beron, Štimac i Braun, koji je imao i čak deset asistencija. Punter je ubacio 13.

Kod Igokee najbolji su bili Grin i Lešić sa po 16 poena.

Utakmicu su obeležile i sudije, Miloš Koljenšić i Vladan Šundić iz Crne Gore, i Gordan Terlević iz Hrvatske. Dovoljno je reći da su crveno-beli izveli ukupno 15 slobodnih bacanja, a samo Grin kod Igokee - 14. Ceo domaći tim šutnuo je 39 penala!

Gosti su više puta prigovarali zbog sudijskih odluka, a trener Dragan Šakota je dobio i tehničku grešku.

Igokei je tako prekinuta serija od četiri pobede, sada ima skor 6-11 i nalazi se na devetom mestu, dva koraka ispred najugroženijih, Mege i Zadra.

Četvrta četvrtina - 79:94:

38. minut - 77:89 - Grin sa penala daje dva od tri.

35. minut - 69:85 - Au, kakvo prikucavanje Brauna.

35. minut - 69:83 - Domaćin smanjuje razliku posle koša i dodatnog slobodnog bacanja Lešića.

35. minut - 66:81 - Trojka Evansa.

32. minut - 58:78 - Zvezda je na "plus 20" posle "dva plus jedan" Gista.

31. minut - 54:72 - Dženkins je ostao sam i pogodio trojku. Nova najveća prednost Zvezde.

Treća četvrtina - 54:69:

30. minut - 54:69 - Braun stavlja tačku na treću deonicu.

30. minut - 54:67 - Grein daje dva, a Evans jedno slobodno bacanje.

30. minut - 51:67 - Panter polaže u kontri.

29. minut - 51:65 - Šakota je zbot prigovora dobio tehničku, Von je iskoristio slobodno bacanje.

29. minut - 50:65 - Nova najveća razlika posle lakih poena Gista.

28. minut - 50:63 - Talić se povredio i ostao da leži, a Braun u kontri lako poentirao.

27. minut - 50:61 - Talić iz kontre.

26. minut - 48:61 - Sada kao da se takmiče Gagić i Odžo, obojica su u seriji.

26. minut - 45:59 - Poeni Odža za maksimalnih "plus 14".

25. minut - 45:57 - Greška domaćina, ostavili su previše prostora Braunu, koji to kažnjava.

25. minut - 45:55 - Zakucavanje Lešića.

24. minut - 43:55 - Prodor i laki poeni Dobrića.

23. minut - 43:53 - Trojka Vona!

23. minut - 40:53 - I Grin promašuje slobodno bacanje, doduše drugo je pogodio i postao prvi dvocifreni kod domaćina.

22. minut - 39:53 - Četvrta trojka Berona.

22. minut - 39:50 - Braun sa poludistance.

21. minut - 39:48 - Grin daje dva bacanja.

Druga četvrtina - 37:48:

20. minut - 37:48 - Trojkom Vulića o tablu za kraj prvog poluvremena!

20. minut - 34:48 - Osma trojka Zvezde, a prva Davidovca. Serija crveno-belih 7:0.

19. minut - 34:45 - Štimac u seriji.

19. minut - 34:43 - Laki poeni Štimca.

19. minut - 34:41 - Prva trojka Igokee - Lešić!

18. minut - 31:41 - Posle duže vremena neko stoprocentan sa linije slobodnih bacanja - Vulić.

18. minut - 29:41 - Gist na jednoj, pa Lešić na drugoj strani samo po jednom precizni s penala.

17. minut - 28:40 - Još jedna trojka Pantera iz velike udaljenosti.

17. minut - 28:37 - I Ilić promašuje dodatno slobodno bacanje.

17. minut - 26:37 - Davidovac upisuje prvi poen.

16. minut - 26:36 - Kao malo ko večeras, Grin pogađa oba slobodna bacanja.

16. minut - 24:36 - Dobar potez Štimca, polaganje i koš.

16. minut - 24:34 - Lešić poentria, ali promašuje dodatno slobodno bacanje.

15. minut - 22:34 - Druga trojka Patera. Nova najveća prednost gostiju.

14. minut - 22:31 - Strašno zakucavanje Gista.

13. minut - 22:29 - Von ponovo daje "dva plus jedan".

12. minut - 19:29 - Trojka Pantera iz driblinga. Ponovo je dvocifrana razlika.

12. minut - 19:26 - Poluhorog Gagića.

11. minut - 17:26 - Štimac iz četvrtog pokušaja pogađa prvo slobodno bacanje.

11. minut - 17:25 - Trojka Gista na isteku prvog napada.

Prva četvrtina - 17:22:

10. minut - 17:22 - Lešić poenima iz slobodnih bacanja stavlja tačku na prvu deonicu. Serija domaćina 5:0.

10. minut - 15:22 - Perperoglu u igru posle DUGE pauze!

10. minut - 15:22 - Von daje "dva plus jedan".

10. minut - 12:22 - Sada flouter Berona, njegovih 11 poena.

9. minut - 12:20 - Domaći igrači imaju problema sa slobodnim bacanjima, Ilić ponovo polovičan.

9. minut - 11:20 - Zvezda je imala četiri ofanzivna skoka u jednom napadu, na kraju je Dobrić poentirao.

8. minut - 11:18 - Odžo je ostao sam u reketu i onda brutalno zakucao!

7. minut - 11:16 - Gagić daje jedno bacanje.

6. minut - 10:16 - Kakav "alej up"! Braun je gotovo sa pola terena asistirao, a Dobrić zakucao!

6. minut - 10:14 - Tri od tri za tri Bilija Berona.

5. minut - 10:11 - Ilić polovičan s linije penala.

5. minut - 9:11 - Poeni Odža iz pika.

5. minut - 9:9 - Poeni Grina iz kontre.

4. minut - 7:9 - Dobrić je iskoristio grešku Vulića, pa je fauliran, ali je pogodio samo jedno slobodno bacanje.

3. minut - 7:8 - Beron vezuje dve trojke.

3. minut - 7:5 - Von sa poludistance.

3. minut - 5:5 - Trojka Berona! Prva na današnoj utakmici.

2. minut - 5:2 - Grin je lako prošao do koša i poentirao, uz faul Kuzmića, a onda je pogodio i dodatno slobodno bacanje.

2. minut - 2:2 - Gagić daje prve poene za domaćina.

1. minut - 0:2 - Braun spretan pod košem.

- Minut ćutanja zbog smrti Kobija Brajanta.

- Crveno-beli su i dalje bez Čovića i Jagodića Kuridže, a u rosteru je Perperoglu.

Zvezdu, koja ima skor 10-7, pobeda bi učvrstila na trećem mestu, a ujedno bi napravila lepu uvertiru pred duel sa Efesom u petak u Beogradu.

"Igosi" (6-10) dočekuju crveno-bele rasterećeni posle serije od četiri uzastopna trijumfa kojom su pobegli iz opasne zone.

Zvezda je dobila poslednjih osam duela sa Igokeom, a u prvom delu ove sezone u Beogradu je bilo čak 103:61.

"Očekuje nas utakmica s timom koji je u seriji od četiri uzastopne pobede. U izvanrednoj su formi, imaju i lidera u timu Amerikanca Grina i izgledaju jako dobro u poslednje vreme. U ovom trenutku, igraju mnogo bolje nego što to govori njihov plasman na tabeli", rekao je trener Zvezde Dragan Šakota.