JOKIĆ ISPRAŠIO DŽEZERE: Denver ludom serijom slomio Jutu (VIDEO)

nba

Košarkaši Denver Nagetsa savladali su Jutu na svom parketu u derbiju Zapada rezultatom 106:100, zahvaljujući seriji 27:1.

Najbolji u redovima domaćih bio je Nikola Jokić, koji je upisao dabl-dabl sa 28 poena (11/19 iz igre) i 10 asistencija.

Gosti iz Solt Lejka su kontrolisali utakmicu u Koloradu tokom treće četvrtine i u finišu iste imali devet poena prednosti (61:70).

Tad je usledio furiozan nalet domaćih, na koji Juta nije imala odgovor.

Denver je fantastičnom igrom na oba kraja parketa napravio pomenutu seriju i u uvodnim minutama poslednjeg kvartala stekao nedostižnih +17 (88:71) za trijumf u derbiju Zapada.

Pored Jokića, koji je posebno dobru igru pružio u finišu, Vil Barton je za Nagetse imao 18 poena, Džeremi Grent 15, Tori Kreg 13 i 10 skokova, a Majkl Porter junior po 12 poena i skokova.

Džordan Klarkson je dominirao kod Jute sa 37 poena, Rudi Gober je upisao 21 poen i 11 skokova, a Bojan Bogdanović 18 poena i 6 uhvaćenih lopti.

Ekipa Majkla Melouna sad ima skor 33-15, po dok je Juta na 32-16.