VOLDEN POKORIO BOLONJU: Partizan srušio Virtus i ušao u TOP 8! Teodosić promašio pobedu Saletovog tima KURIR TV

EVROKUP!

Košarkaši Partizana pobedili su večeras u Bolonji Virtus sa 84:82 (13:18, 22:19, 28:21, 21:14), u utakmici petog kola Top 16 faze Evrokupa i obezbedili prvo mesto u Grupi E.

Partizan je predvodio Kori Volden sa 29 poena, pet skokova i tri ukradene lopte, a Rašon Tomas postigao je 10 poena uz šest skokova. Uroš Trifunović dodao je osam poena, a Markus Pejdž i Stefan Birčević po šest.

U italijanskom timu, koga predvodi srpski trener Aleksandar Đordjević, najefikasniji su bili srpski igrači Miloš Teodosić sa 24 poena i 10 asistencija i Stefan Marković sa 17 poena. Teodosić je na nekoliko sekundi do kraja meča promašio šut za pobedu.

Partizan je prvi na tabeli sa četiri pobede i jednim porazom, a Virtus je drugi sa tri pobede i dva poraza. Crno-beli su tako i matematički overili prolaz u četvrtfinale ovog takmičenja i to kao lider na tabeli u svojoj grupi.

"Utakmica je bila veoma teška. Imali smo loše momente i imali smo dobre momente ali smo na kraju pobedili. Uvek je zadovoljstvo igrati protiv ovako dobre ekipe koju predvodi tako dobar trener", rekao je trener Partizana Andrea Trinkijeri posle utakmice.

Posle meča nastala je opšta ludnica u dvorani i usledilo je sjajno slavlje navijača Partizana.

Uskoro opširnije..

ČETVRTA ČETVRTINA:

Kraj - 84:82!

Teodosić promašuje šut za pobedu, Volden hvata loptu i domaći ga fauliraju. Promašuje drugo slobodno bacanje, Marković šuta preko celog terena, ali pogađa samo obruč.

40. minut - 82:83 - Volden pogađa dva plus jedan. Dobra odbrana i koš Zagorca, tajm-aut Đorđević.

39. minut - 82:78 - Gembl sa penala povećava prednost domaćina.

39. minut - 79:78 - Trojka Voldena, njegov 29 poen.

38. minut - 79:75 - Posle koša Teodosića, na drugoj strani pogađa Pejdž!

37. minut - 75:73 - 22 poen Voldena, tajm-aut Bolonja.

36. minut - 75:70 - Zagorac pogađa oba penala!

Navijanje Grobara tokom cele utakmice je spektakularno. U jednom trenutku zagrmeo je ''Marš na Drinu.''

35. minut - 75:67 - Teodosić sa penala povećava prednost svog tima!

33. minut - 73:65 - Nova trojka Markovića!

32. minut - 70:65 - Teodosić sa penala prekida seriju Partizana!

31. minut - 68:65 - Tehnička za Bolonju, Volden sa penala smanjuje zaostatak.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - 68:63 - Posle sjajne odbrane Partizana, domaći ipak pogađaju trojku!

29. minut - 65:62 - Trojka Jaramaza.

28. minut - 63:58 - Veličković sa penala smanjuje zaostatak!

26. minut - 61:54 - Dve trojke Trifunovića.

25. minut - 57:48 - Rašon Tomas ponovo pogađa, sjajna rola!

25. minut - 57:46 - 5:0 serija Teodosića, tajm-aut Trinkijeri.

24. minut - 52:46 - Mini serija Tomsa, pogodio je četiri nova poena.

23. minut - 52:42 - Rašon Tomas sa penala prekida seriju domaćina. Trojku nakon toga pogađa Pejdž.

22. minut - 52:37 - Sjajan potez Teodosića, sada je pogodio uz faul. Njegov 15 poen na meču!

21. minut - 47:37 - Novi koš Voldena. Gordić se nije vraćao iz svlačionice zbog povrede zarađene u prvom poluvremenu.

Počeo je drugi deo utakmice!

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - 47:35 - Trojka Teodosića za kraj prvog poluvremena!

19. minut - 44:35 - Trojka Voldena, njegov 15 poen na meču!

Pogledajte kakav doček je imao Daniloviću Bolonji.

18. minut - 42:32 - Veličković u svom stilu pogađa, a onda novi poeni Voldena. Tajm-aut Đorđević.

18. minut - 42:28 - Volden sa penala smanjuje zaostatak. Kori je najefikasniji kod crno-belih sa 10 poena.

17. minut - 39:26 - Pogodio je sada Teodosić, Partizan je u problemu.

16. minut - 37:26 - Nova trojka za Bolonju, sada uz tablu.

16. minut - 32:26 - Novi poeni Voldena, sjajna rola sa klupe. Njegov 8 poena.

15. minut - 29:24 - Nova trojka Stefana Markovića.

14. minut - 26:24 - Trojku sada pogađa Volden, tajm-aut Đorđević.

13. minut - 26:21 - Druga trojka Birčevića na meču!

Pogledajte spektakularnu koreografiju navijača Virtusa.

13. minut - 26:18 - Posle skoka u napadu pogađa Stefan Marković.

12. minut - 21:15 - Zakucavanje Mozlija.

11 - minut - 21:13 - Trojka Markovića! Tajm-aut Partizan.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - 18:13 - Pogodio je Marković za kraj prvog kvartala!

9. minut - 16:13 - Trojka Birčevića!

8. minut - 13:8 - Trojka za domaćina, Trinkijeri dobija tehničku zbog prigovora.

7. minut - 10:8 - Gordić sa penala smanjuje zaostatak.

7. minut - 10:7 - Vins Hanter pogađa čim je ušao u igru.

6. minut - 8:6 - Novi koš Jankovića, na drugoj strani pogađa Stefan Marković.

5. minut - 6:4 - Pogodio je Teodosić uz faul.

Pred početak utakmice ovacije navijača oba tima dobio je Sale Đorđević.

4. minut - 3:4 - Koš Tomasa.

3. minut - 3:2 - Prvi koš na meču pogađa Janković, a onda trojku vraća Teodosić na drugoj strani.

Utakmica je počela!

Na utakmicu je stigao i kum Siniše Mihajlovića Miroslav Tanjga.

Ovacije za domaće košarkaše i zvižduci za crno-bele!

Grobari su napunili svoj ''kavez'', a veliki broj navijača Virtusa stigao je takođe na utakmicu.

1 / 4 Foto: Kurir

Jake policijske snage primećenu su oko dvorane, ali i u samom centru Bolonje gde su se Groabri okupili i odakle su korteom otišli na utakmicu.

Veliki broja Grobara stigao je u Bolonju gde su napravili spektakularnu atmosferu oko, ali i u dvorani.

Srpski Virtus - Crno-beli žele da rastuže Đorđevića, Teodosića i Markovića i pobedom dođu do prvog mesta u grupi, što donosi prednost domaćeg terena u četvrtfinalu

Virtus želi osvetu za debakl u Beogradu, ali pitaju se i crno-beli! Spektakl u gradu košarke na programu je večeras od 20 časova (Sport klub). Virtus i Partizan bore se za prvo mesto u grupi, koje donosi prednost domaćeg terena u četvrtfinalnim mečevima Evrokupa.

U Bolonji su dobro upamtili kako su isprašeni iz Beograda. Partizan je slavio sa 99:81, a gosti su još dobro i prošli. To će sigurno biti motiv više da pobede srpski klub i na taj način dođu korak bliže prvom mestu pred mečeve poslednjeg kola grupne faze.

- Virtus je dobra ekipa s Teom, koji je ekstra klasa i pravi razliku. Pravio bi je gde god da igra u Evropi. Biće teška utakmica, ali probaćemo da dobijemo - rekao je Novica Veličković.

Neće biti lako crno-belima da odigraju kao u prvoj utakmici.

- Teško da možemo da ponovimo onakvu utakmicu protiv Virtusa, još na njihovom terenu, ali mislim da možemo da odigramo dobro. Posle toga imamo meč kod kuće protiv Trenta, koji je takođe važan. U neku ruku, ovo je borba za prvo mesto u grupi i idemo tamo da odigramo što bolje - poručio je Nemanja Gordić.