SRBIJA NA OLIMPIJADI! Marinine "lavice "se mučile pa razbile Mozambik!

tokio 2020

Košarkašice Srbije obezbedile su plasman na Olimpijske igre u Tokiju, pošto su danas u trećem kolu kvalifikacionog turnira u Beogradu savladale Mozambik sa 76:48 (16:21, 18:7, 26:14, 16:6).

Najefikasnije u ekipi Srbije bile su Ana Dabović sa 12 poena i šest asistencija, Sonja Vasić sa 11 poena i Tina Krajišnik sa 10 poena.

Dobru partiju prikazale su i Jelena Bruks sa sedam poena i devet skokova i Dragana Stanković i Nevena Jovanović sa po osam poena.

Najbolja u ekipi Mozambika bila je Anabela Kosa sa 21 poenom.

Mozambik je bolje počeo utakmicu predvodjen Anabelom Kosom, a Srbiju je Sonja Vasić držala u igri.

U drugom delu utakmice košarkašice Srbije su popravile igru, izjednačie su posle "trojke" Saše Čadjo, a zaim i povele posle "trojke" Vasić.

Srbija je na poluvreme otišla vodjstvom od šest razlike, a u nastavku utakmice je zahvaljujući dobrom skoku, ali i posle dobre odbrane, uspela da ostvari dvocifrenu prednost, koju je održavala i uvećavala do kraja utakmice.

Na turniru u Beogradu, Srbija ima dve pobede, protiv Mozambika i Nigerije i poraz od selekcije SAD, u prvom kolu.

Aktuelne svetske šampionke su učestvovale na turniru van konkurencije, pošto su se već plasirale na Olimpijske igre, koje počinju u Tokiju 24. jula.

Izabranice Marine Maljković na prethodnim Olimpijskim igrama u Riju osvojile su bronzanu medalju.

KRAJ MEČA

Četvrta četvrtina:

39. minut- Egzibicija naših devojaka pogađa i Čađo 72:44

38. minut - Ana Dabović iz kontre 68:44

36. minut - Stanković poentira 66:44

34. minut - Stanković poentira 62:42

33. minut - Bez poena u poslednjoj četvrtini, serija promašaja na obe strane.

Treća četvrtina:

28. minut - Konačno do izražaja dolazi velika razlika u kvalitetu, Srbija na +20, 56:36

25. minut - Srbija na +17 koševima Tine Krajišnik i Dajane Butulije. Kombinovala je sa Vasić i lagano pogodila na ziceru, a potom se Butulija najbolje snašla za 52:35.

23. minut - Trojka Jovanović 46:28

22. minut - Srbija furiozno počela drugo poluvrweme 41:28

Druga četvrtina:

20. minut - Miljković poentira za kraj prvog poluvremena 34:28

17. minut - Trojka Čađo 26:25

15. minut - Miljković lagano poentira 22:23

13. minut - Pogađa Butulija nakon kontre 20:23

12. minut -Novi poeni za Mozambik 16:23

Prva četvrtina:

10. minut - Gošće u vođstvu nakon prve četvrtine, poeni Mose 16:21

8. minut - Mini serija Srbije 14:15

6. minut - Trojka za Mozambik 8:15

3. minut - Sjajna akcija i poeni Ane Dabović 8:8

2. minut - Jovanović pogađa nakon kontre 4:3

1. minut - Utakmica je počela

Marina Maljković nije bila baš najzadovoljnija uprkos pobedi protiv Nigerije, a što se tiće Mozambika istakla je sledeće:

"Nema taj kvalitet kao Nigerija, ne možemo da govorimo neistinu. Mozambik je slabiji tim od Nigerije, ali je isto tim koji želi... Namučili se i da dođu ovde, imali su neke poteškoće u putu. Bore se, ginu na terenu, sigurno će se boriti da pobede", zaključila je Maljković.

Ana Dabović ne želi da potceni afričku selekciju

"Još uvek nećemo da pričamo o Tokiju, volim da se se sve završi, da odigramo utakmicu i nadam se da pobedimo i da sa što više ljudi da proslavimo odlazak na druge Olimpijske igre", objasnila je Dabović u najavi poslednjeg kvalikacionog meča naše selekcije.