GROBARI NOSILI PARTIZAN DO POBEDE NAD PODGORIČANIMA: Crno-beli slavili u derbiju ABA lige uz rekordan broj gledalaca!

spektakl u areni!

Košarkaši Partizana pobedili su večeras u Štark areni podgoričku Budućnost sa 87:82 (19:23, 28:23, 21:19, 19:18), u 19. kola ABA lige.

Crno-beli su meč za prvo mesto u regionalnom takmičenju prelomili u samom finišu, kada su stekli prednosti koja je za goste bila nedostižna.

Izabranici Andree Trinkijerija sada imaju skor 15-4, dok je Budućnost na 14 pobeda i pet poraza.

Meč u Areni obeležila je i rekordna poseta na jednom susretu u ABA lige, pošto je 16.531 navijač bio na tribinama, čime je srušen prethodni rekord regionalnog takmičenje iz 2010. godine, kada je na finalu ABA u Zagrebu bilo 16.200.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Markus Pejdž sa 20 poenam, Ognjen Jaramaz ubacio je jedan poen manje, dok su po 12 postigli Novica Veličković i Kor i Volden.

Suad Šehović sa 21 bio je najbolji u timu Budućnosti, dok je Danilo Nikolić stao na 18.

Početak susreta doneo je izjednačenu igru oba tima, a samom finišu košarkaši Budućosti bili su odlučniji što im je doneo plus četiri.

Nastavak je obeležio odličan šut Podgoričana za tri poena, koji su u prvom poluvremenu ubacili sedam trojki iz 11 pokušaja.

U ovom segmentu dominirali su Šehović i Ivanović, pa je Budućost sredinom druge deonice došla prvi put do dvocifrene prednosti.

Nisu crno-beli dozvolili veću razliku, Pejdž je ubacio važnu trojku, a veliki posao pod košem odradio je Mozli.

Čvrstu igru u odbrani Jaramaz i Tomas iskoristili su da istope prednost gostiju, pa su crno-beli na poluvreme otišli sa plus dva.

I treća četvrtina donela je izjednačenu igru, ali je Partizan poenima Pejdža, Voldena i Veličkovića uspeo da se "odlepi" na četiri poena prednosti.

Da Budućnost bude u korak sa rivalom, potrudli su se Kobs i Šehović, ali su domaćini u odlučujućih 10 minuta ušli sa 68:64.

Nije Budućnost dozvoljavala izabranicima Andree Trinkijerija da se odlepe, sve vreme ih je pratila u stopu.

Nikolić je bio nepogrešiv sa linije 6.75, ali je istom merom uzvraćao Jaramaz, kog su ispratili Mozli i Pejdž, pa je Partizan dva minuta pre kraja imao imao najveću prednost na meču od osam poena.

Budućnost je uspela samo da to svede na minus pet, pa su se tako crno-beli revanširali za poraz u Podgorici.

1 / 9 Foto: Starsport

ČETVRTA ČETVRTINA:

87:82 - Kraj meča!

40. minut - 87:82 - Martin zakucava, tajm-aut Partizan.

40. minut - 87:80 - Partizan sa penala povećava prednost.

39. minut - 83:78 - Nova trojka Nikolića.

39. minut - 83:75 - Alej-up Mozlija i Voldena. Arena se ''zapalila.''

37. minut - 81:74 - Trojka Jaramaza, najveća prednost Partizana. Sa trbina se čuje - Marš na Drinu.

37. minut - 78:74 - Polaganje Jaramaza uz tablu!

35. minut - 76:72 - Nova trojka gostiju, sada pogađa Nikolić. Na drugoj strani koš Pejdža.

33. minut - 70:69 - Koš Mejersa, vraćaju se Podgoričani.

31. minut - 70:67 - Sedma trojka Šehovića na meču!

31. minut - 70:64 - Nesportski faul Budućnosti, penali za Jankovića.

TREĆA ČETVRTINA:

29. minut - 66:64 - Polaganje Pejdža, njegov 18 poen na meču!

29. minut - 64:64 - Sada je trojku pogodio Kobs, njegov 13 poen na meču!

28. minut - 64:59 - Nova trojka Šehovića! Njegova šesta na meču.

27. minut - 60:56 - Nova trojka Nikolića. Na drugoj strani Pejdž vraća trojku.

25. minut - 57:53 - Trojka Veličkovića, tajm-aut gosti.

Meč sa tribina posmatraju bivši košarkaši Ratko Varda i Slavko Vraneš.

24. minut - 52:54 - Peta trojka za Šehovića na meču!

23. minut - 52:51 - Deveta trojka Podgoričana, druga u nastavku.

21. minut - 49:48 - Trojka Kobsa. Nakon toga koš Jankovića

Zvanično je, Grobari večeras oborili rekord po broju gledalaca na jednoj utakmici ABA lige. Na tribinama je nešto manje od 17.000 navijača.

DRUGA ČETVRTINA:

Kraj prvog poluvremena!

20. minut - 47:45 - Rašon Tomas pogađa uz faul, Partizan imam momentum.

19. minut - 44:43 - Jaramaz pogađa uz faul. Partizan vodi.

19. minut - 39:41 - Trojka Pejdža, njegov 13 poena na meču. Atmosfera u dvorani je spektakularna.

18. minut - 34:38 - Sjajna rampa Mozlija, pa koš Veličkovića sa penala.

Pred početak meča Ostoja Mijailović uručio je poklon Novici Veličkoviću koji je oborio rekord po broju nastupa u crno-belom dresu.

16. minut - 32:38 - Blokada Mozlija, trojka Pejdža, pa tajm-aut.

15. minut - 26:36 - Trojka Ivanovića!

15. minut - 26:33 - Nova trojka Budućnosti!

13. minut - 26:30 - Polaganje Zagorca.

11. minut - 21:23 - Alej-up za prvi koš Partizana u nastavku.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - 19:23 - Budućnost sa penala za kraj prvog kvartala.

10. minut - 19:21 - Trojka Zagorca. Grobari su prozvali Mila Đukanovića.

10. minut - 16:21 - Poeni Partizana sa penala. Trojka Danila Nikolića.

9. minut - 13:18 - Nova trojka Šehovića. Na tribinama se mogu videti štrumfovi kao simbol podrške Srbima u Crnoj Gori

8. minut - 13:15 - Koš Nikole Ivanovića sa poludistance.

7. minut - 13:13 - Druga trojka Partizana na meču. Sada je pogodio Pejdž

5. minut - 8:13 - Kilpatrik pogađa.

2. minut - 5:6 - Trojka Veličkovića.

2. minut - 2:6 - Trojka Šehovića.

1. minut - 2:3 - Nikola Janković pogađa prvi koš za Partizan.

1. minut - 0:3 - Prvi koš na meču pogađa Danilo Nikolić.

Na tribinama je i otac Novaka Đokovića - Srđan.

Na tribini je transparent podrške za vaterpolo klub Partizan i poziv na njihovu utakmicu 15. februara.

Atmosfera u Areni je PAKLENA!

Spreman je i transparent podrške za srpski narod u Crnoj Gori.

U protokolu je Pejners, ali ne i Nemanja Grodić koji se povredio na utakmici sa Virtusom u Breši.

Velika gužva ispred Arene!

Borba za prvo mesto - Partizan dočekuje Budućnost u meču koji, posle tenzija u Crnoj Gori, ima posebnu dimenziju

Politička dešavanja u Crnoj Gori večerašnjem meču Partizana i Budućnosti u Areni (18.00) daju posebnu dimenziju!

Utakmica ima i ogroman sportski ulog, a to je liderska pozicija na tabeli i prednost domaćeg terena u doigravanju. Sve to je doveo do regionalnog basket-usijanja. Retko kada je vladalo toliko interesovanje za okršaj dva rivala. Arena će sigurno biti puna, a traži se karta više.

Podgoričani su još u petak počeli sa igricama van parketa tražeći da ABA liga obavi sastanke sa organima Srbije kako bi meč protekao bez incidenata, a zahtevali su i sastanak sa sudijskim timom.

Predsednik crno-belih Ostoja Mijailović pozvao je navijače Partizana da navijaju za svoj tim, ali da se suzdrže od izazivanja bilo kakvih incidenata.

- Ova utakmica u organizacionom smislu predstavlja izazov za nas kao domaćina, ali i za sve navijače, i to zbog razloga koji nemaju veze sa sportom. I Budućnost i Partizan su košarkaški klubovi, važni simboli svojih država, ali su ipak samo organizacije koje se bave sportom i koje nemaju veze s nekim drugim dešavanjima. Zbog toga, želim da uputim poziv našim navijačima da se koncentrišu na teren i podršku našem timu, jer nam je ta podrška preko potrebna - rekao je on i dodao:

- Emocije su jake, ali moramo biti svesni da za Partizan navijaju ljudi različitih nacionalnosti i veroispovesti, i da je to činjenica na koju treba da budemo ponosni i da je to nešto što treba da negujemo. Siguran sam da naša braća i sestre znaju, gde god oni živeli, da imaju našu podršku za očuvanje naših istorijskih vrednosti, ali ovu utakmicu posvetimo našim momcima koji imaju šansu da vrate Partizan tamo gde mu je mesto.