VEČITI U BORBI ZA ŽUĆKOVU LEVICU: Partizan savladao FMP i zakazao meč sa Zvezdom za trofej u Kupu! KURIR TV

očekivano!

Košarkaši Partizana savladali su ekipu FMP-a sa 85:77 u polufinalu Kupa Radivoja Koraća sa i tako zakazli večiti derbi u finalu.

Partizan su predvodili Rašon Tomas sa 13 poena, šest skokova i tri asistencije, Kori Volden sa 11 poena, pet asistencija i tri skoka i Ognjen Jaramaz sa 11 poena i šest skokova.

Dobru partiju prikazali su i Rade Zagorac sa 10 poena, šest skokova i četiri asistencije, Stefan Bričević sa 10 poena i četiri skoka, Markus Pejdž sa 10 poena i Vil Mozli sa osam poena.

U ekipi iz Železnika najefikasniji su bili Ognjen Kuzmić sa 13 poena i šest skokova i Filip Čović sa 12 poena i osam asistencija.

Diop Rit dodao je 10 poena, a Stefan Pot devet poena i šest asistencija.

Ekipe su na početku utakmice bile izjednačene sve do polovine prve deonice kada je Partizan posle "trojke" Bričevića poveo sa 18:10.

Crno-beli nisu uspeli da održe tu razliku pa su sa dva poena prednosti završili četvrtinu.

U drugoj četvrtini ekipe su bile izjednačene i smenjivale su se u vodjstvu, a FMP je ipak na poluvreme otišao sa pet razlike, 45:40 predvodjen Čovićem i Kuzmićem, dok je crno-bele u igri držao Tomas.

Partizan je u trećoj četvrtini napravio seriju 11:0, za vodjstvo 51:45. Seriju je "trojkom" prekinuo Jeremić u 26. minutu, a istom merom sa druge strane uzvratio je Jaramaz.

Crno-beli su održavali razliku i u poslednju deonicu ušli su uz prednost od 63:57.

Tokom treće četvrtine isključen je pomoćni trener FMP-a, a kluba tog kluba je tokom deonice dobila treću tehničku grešku zbog čega je trener Jovanović morao da napusti klupu.

U četvrtoj četvrtini Mozli je "zakucao" za dvocifrenu prednost Partizana (67:57), koji je stalno bio u vodjstvu.

Čović je "trojkom" približio FMP na šest razlike, ali su Rašon Tomas sa dva poena i Zagorac "trojkom" vratili dvocifrenu prednost.

Partizan je zadržao prednost i plasirao se u finale.

Partizan će u nedelju od 21 sat u finalu igrati protiv Crvene zvezde, koja je ranije danas pobedila Mega Bemaks

1 / 14 Foto: Starsport©

ČETVRTA ČETVRTINA:

85:77 - Kraj!

39. minut - 83:72 - Vraća Rašon trojku!

39. minut - 80:72 - Trojka Radanova

39. minut - 78:67 - Trojka Zagorca.

38. minut - 73:67 - Čović pogađa trojku!

37. minut - 73:62 - Pogađa Pejdž sa poludistance, a onda i Birčević.

36. minut - 69:61 - Kuzmić pogađa iz ofanzivnog skoka!

34. minut - 69:59 - Pogađa Pejdž uz pomoć table!

32. minut - 65:57 - Mekadu pogađa prvi koš u poslednjem kvartalu!

Novica zapalio Grobare u Čairu.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - 63:55 - Trojka Jaramaza, raste prednost Partizana!

29. minut - 60:52 - Jaramaz pogađa uz faul. Isključen je i trener FMP-a Jovanović zbog tehničke greške!

28. minut - 57:50 - Pogađa Tomas iz poluhoroga.

27. minut - 55:48 - Pejdž sa penala uvećava prednost Partizana. Isključen je pomoćni trener FMP-a, nakon njegovog pomoćnika.

27. minut - 54:48 - Jaramaz vraća trojku! Tehnička za Jovanovića.

26. minut - 51:48 - FMP trojkom prekida seriju Partizana i postiže prve poene u drugom kvartalu.

26. minut - 51:45 - Zagorac ponovo pogađa, sada sa penala!

25. minut - 49:45 - Trojka Zagorca za prednost Partizana!

24. minut - 44:45 - Veličković sa penala smanjuje zaostatak. FMP bez pogotka u nastavku.

21. minut - 42:45 - Poentira Zagorac sa distance

DRUGA ČETVRTINA:

Završeno je prvo poluvreme na utakmici.

20. minut - 40:45 - Pot sa penala povećava prednost FMP-a!

Čović provocirao navijače Partizana! Grobari su mu odgovorili sa - pičko ciganska! Nakon tajm-auta sudija Belošević mu je obrjasnio kratko kako to ne treba da radi

19. minut - 36:39 - Čović pogađa ponovo!

17. minut - 36:36 - Trojka Birčevića.

17. minut - 33:36 - Čović pogađa posle pauze.

17. minut - 33:34 - Zakucavanje Birčevića posle dobre odbrane crno-belih! Tajm-aut Jovanović

15. minut - 31:34 - Ulubaj pogađa za tri poena!

14. minut - 31:29 - Osmi poen Đorđevića pre čak četiri igrača Partizana.

13. minut - 29:27 - Mekadu ''čupa'' obruč!

11. minut - 27:24 - Trojka Voldena!

11. minut - 24:24 - Đorđevića za egal!

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - 24:22 - Trojka Pota sa više od pola terena uz zvuk sirene!

10. minut - 24:19 - Prvi koš Mozlija na meču!

9. minut - 20:17 - Novi koš Rita, njegov 10 na meču!

7. minut - 18:13 - Novi pogodak Duop Rita!

Sjajno navijanje Grobara sa tribina. A navijanje predvodi legendarni vođa Čegi koji je vodio i navijanje u Bolonji.

7. minut - 18:10 - Nova trojka Partizana, sada je pogodio Birčević

6. minut - 15:9 - Trojka Pejdža, tajm-aut Jovanović.

5. minut - 8:7 - Volden vraća trojku!

4. minut - 5:7 - Rit pogađa trojku, njegov peti poen na meču!

4. minut - 5:4 - Trojka Jaramaza, Partizan vodi prvi put.

3. minut - 2:4 - Kuzmić sa penala pogađa za FMP.

2. minut - 2:2 - Prvi koš za Partoizan pogađa Novica Veličković.

2. minut - 0:2 - Prvi koš na meču pogađa Rit!

Spektakularno predstavljanje igrača na početku meča!

Utakmica je počela!

Partizan će na ovom meču sa tribina imati značajnu podršku, a utakmicu sa tribina posmatra i predsednik kluba Ostoja Mijailović.

1 / 3 Foto: Kurir

Pobednik ovog meča odmeriće snage sa Crvenom zvezdom koja je ranije danas savladala ekipu Mege pogotkom Berona u poslednjem napadu.

Partizan je na putu do polufinala savladao ekipu Borca, dok je FMP bio bolji od beogradskog Dinamika.

Meč je na programu od 21 čas, a crno-beli brane trofej osvojen prošle godine.