PARTIZAN SE VRATIO IZ MRTVIH I ODBRANIO ŽUĆKOVU LEVICU Crno-beli posle produžetka savladali Zvezdu i osvojili Kup Srbije

ludnica!

Košarkaši Partizana treći put uzastopno osvojili su Kup Radivoja Koraća, pošto su večeras u finalu u Nišu, posle produžetka, pobedili Crvenu zvezdu sa 85:84 (13:19, 18:15, 18:18, 29:26, 7:6).

Specijalni izveštač Kurira iz Niša: Dejan Ignjatović

Crveno-beli su 17,5 sekundi pre kraja regularnog dela meča imali pet poena prednosti, ali su dozvolili da ekipa Andree Trinkijerija izbori produžetak i potom slavi u dramatičnoj završnici.

Čvrstom odbranom na obe strane počela je finalna borba za trofej Kupa, a takav pristup prvo je doneo rezultat Partizanu koji je prvi stigao do plus pet.

Sa druge strene, Kevin Panter držao je priključak za crveno-bele, ali su Volden i Pejdž bili zaslužni što je branilac trofeja posle prvih 10 minuta imao višak od šest poena.

Nikola Janković na početku druge deonice sa četiri vezana poena doneo je crno-belim plus osam, ali da ta prednost ne raste pobrinuo se Lorenco Braun, koji je ubacio trojku, a kasnije je izborio i egal svom timu.

Jaramaz i Trifunović ubacili su važne poene, pa su izabranici Andree Trinkijerija držali rivala na odstojanju od tri poena.

Ovaj deo igre obeležile su i dve tehničke greške - jedna za Birčevića, druga Štimcu, koje su dosuđene posle koškanja nakon borbe za posed lopte.

Početak drugog poluvrema počelo je upozorenjem sudija zbog pogrdnog skandiranja navijača crno-beli Vesni Čović, pa je kapiten Novica Veličković, kao i protiv FMP, morao da pozove pristalice na fer i sportsko navijanje.

Velika borba vođena je u trećoj deonici, koji je obeležilo igranje u serijama. Partizan je čuvao svoju prednost, ali je Zvezda poenima Gista i Štimca išala u korak sa rivalom.

Sa dve trojke uzvratili su Bričević i Pejdž, a na drugoj strani kada je bilo najpotrebnije pogađali su Štimac i Davidovac, da bi Panter trojkom doneo izjednačenje tri i po minuta pre kraja deonice.

Onda je na scenu stupio Zagorac, koji sa dva šuta sa 6,75 donosi plus šest, a istom merom uzvratio je Dženkins u samom finišsu.

Plus tri sa kraju treće deonice brzo je Partizan podigao na plus šest, ali je usledila serija crveno-beli od 7:0 kojom su došli do vođstva drugi put na meču.

Seriju Zvezde prekinuo je Volden sa linije za slobodna bacanja, ali već u sledećem napadu Braun pogodio trojku, a onda je i Beron bio precizan, što je ekipi Dragana Šakote donelo je plus četiri, pet minuta pre kraja meča.

Crno-bele u egal vratio je Volden šutem za tri poena, a tri i po minuta pre kraja Zvezda je imala minimalnu prednost.

Dve promašene trojke Voldena i Jaramaza, kaznio je Davidovac sa dva penala.

Pejdž je ubacio sa linije 6,75 za izjednačenje, a Beron je odmah uzvartio na isti način.

Loša organizacija napada crno-belih nije mogla da se ispravi u odbrani, pošto je Beron bio nezaustavljiv i nešto više od minut i po pre kraja odneo je svom timu pet poena viška.

Razigrani Braun još jednom je pokažao da je ovo njegovo veče, pogodio je za dva, Jaramaz je pogodio za tri, a na drugoj strani Davidovac je uradio isto i Zvezda je imala plus šest.

Poenima Pejdža Partizan je prišao na minus tri 17,5 sekundi pre kraja meča, Davidovac je dva puta bio precizana sa penala, a Pejdž još jednom vraća Partizan u život trojkom za 78:76, osam sekundi pre kraja.

Zbog faula Pantera, crno-beli su imali poslednji napad, u kom je Gist faulirao Pejdža koji je sa linje za slobodna bacanja pogađa oba puta za dodatnih pet minuta igre.

Posle minut i po igre u produžetku prva do koša je došla Zvezda, kada je precizan bio Gist, a na 80:80 izjednačio je Jaramaz, koji postiže još pet poena za novo vođstvo crno-belih.

Zvezda se sa četiri penala vratila na minus jedan, a Beron je promašio trojku 14,5 sekundi pre kraja produžetka.

Faul Štimca nad Mozlijem doneo je dva bacanja, koja nije ubacio. Potom je Zvezda imala napad, Braun je krenuo u prodor, ali nije uspeo da poentira. Gist je faulirao Trifunovića koji je promašio oba penala, ali više nije bilo vremena za preokret. Probao je Davidovac za kraj sa skoro celog terena, ali nije uspeo da pogodi.

1 / 8 Foto: Starsport

PRODUŽETAK:

Kraj!

Trifunović je promašio obe penala, a Davidovac nije uspeo da pogodi sa preko celog terena i meč je završen!

44. minut - 84:85 - Davidovac sa penala vraća minimalan zaostatak!

44. minut - 82:85 - Štimac sa penala smanjuje zaostatak!

43. minut - 80:85 - Trojka Jaramaza, njegov sedmi poen u produžetku!

43. minut - 80:82 - Jaramaz ponovo pogađa!

43. minut - 80:80 - Jaramaz sa penala vraća egal!

42. minut - 80:78 - 11 poen Gista na meču! Volden se vratio na parket posle povrede!

ČETVRTA ČETVRTINA:

40. minut - 78:78 - Pogodio je Pejdž oba penala, idemo u produžetak! Posle faula u napadu Pantera, na drugoj strani fauliran je Markus Pejdž koji je pogodio obe penala! Zvezda je imala dve sekunde za napad, ali ne i tajm-aut. Probao je sa više od pola Panter, ali nije uspeo!

40. minut - 78:76 - Trojka Pejdža, još nije gotovo!

40. minut - 78:73 - Davidovac pogađa sa penala!

40. minut - 76:73 - Pejdž pogađa uz faul Berona!

39. minut - 76:70 - Posle trojke Jaramaza, pogađa Davidovac na drugoj strani!

39. minut - 71:67 - Volden je izašao iz igre zbog povrede, jedan penal je pogodio Birčević.

39. minut - 71:66 - Prikucava Gist, tajm-aut Partizan!

38. minut - 69:66 - Vraća Beron trojku!

37. minut - 66:66 - Trojka Pejdža za egal!

36. minut - 64:63 - Volden polovičan sa penala!

36. minut - 63:62 - Volden pogađa trojku!

35. minut - 63:59 - Pogodak Berona, tajm-aut Partizan

35. minut - 61:59 - Trojka Brauna!

35. minut - 58:59 - Rašon Tomas sa penala vraća prednost Partizanu.

34. minut - 58:57 - Dženkins pogađa posle dobre odbrane, Zvezda ponovo vodi.

34. minut - 56:57 - Gist pogodio posle ofanzivnog skoka, tajm-aut Partizan!

32. minut - 51:57 - Kakva trojka Pejdža uz zvuk sirene iz ugla!

31. minut - 51:54 - Posle koša Pantera, pogađa Veličković na drugoj strani!

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - 49:52 - Vraća trojku Dženkins!

30. minut - 46:52 - Nova trojka Zagorca!

30. minut - 46:49 - Trojka Zagorca

29. minut - 44:46 - Polovičan je i Mozli sa penala!

29. minut - 44:45 - Štimac smanjuje zaostatak na minimum.

28. minut - 43:45 - Davidovac pogađa trojku!

27. minut - 38:45 - Trojka Pejdža! Partizan vraća veću prednost

26. minut - 38:42 - Trojka Birčevića!

25. minut - 38:39 - Spektakularno zakucavanje Gista!

24. minut - 36:39 - Novi koš Vladimira Štimca!

Grobari su malo kasnije stigli u dvoranu i odmah su napravili sjajnu atmosferu. U Čairu ima oko 5.000 navijača. Pogledajte kakva je atmosfera u Nišu!

12. minut - 34:37 - Gist pogađa uz faul!

Utakmica je prekinuta zbog pogrdnoog skandiranja navijača Partizana, onda je Grobare preko mikrofona smirio kapiten Novica Veličković.

Pogledajte sukob Birčevića i Štimca koji se dogodio u drugom kvartalu!

21. minut - 31:36 - tehnička za trenera Zvezde.

DRUGA ČETVRTINA:

Posle pauze meč je nastavljen, a nedugo zatim završeno je i prvo poluvreme!

Meč je prekinut zbog pogrdnog skandiranja Vesni Čović, supruzi Nebojše Čovića pri rezultatu 31:34.

19. minut - 29:34 - Pogađa mladi Trifunović sada!

18. minut - 27:32 - Nova trojka Jaramaza!

17. minut - 26:27 - 11 poen Lorenca Brauna koji je nezausatvljiv!

16. minut - 22:27 - Pivotira i pogađa Veličković koji je silno motivisan.

15. minut - 20:25 - Mini serija Zvezde posle tajm-auta, tačnije dobri potezi Brauna!

14. minut - 18:23 - Trojka Lorenca Brauna!

14. minut - 15:23 - Novi poeni Jankovića, tajm-aut Zvezda.

Scena sa početka meča koja će se pamtiti zauvek. Pogledjate kako su Delije i Grobari uglas pevali pesmu o Kosovu.

12. minut - 15:19 - Lak koš Davidovca.

Neverovatna scena sa početka meča! Pogledajte kako su Delije i Grobari u glas pevali himnu Srbije.

10. minut - 11:18 - Lako polaganje Pejdža pred kraj prvog kvartala!

9. minut - 11:14 - Novi koš Štimca, njegov šesti poen na meču!

Spektakularno predstavljanje igrača pred početak meča.

8. minut - 9:14 - Trojka Pantera, na drugoj strani pogađa Volden.

6. minut - 6:9 - Beron pogađa polaganje, na drugoj strani na sličan način ubacuje Veličković.

5. minut - 4:7 - Jaramaz ponovo pogađa za Partizan!

4. minut - 2:5 - Trojka Veličkovića!

3. minut - 2:2 - Prvi koš za Partizan pogodio je Ognjen Jaramaz posle dobre odbrane crno-belih!

2. minut - 2:0 - Prvi koš na meču postiže Štimac.

Hala je puna do poslednjeg mesta, nema gde igla da padne.

Na delu tribine gde su smeštene Delije došao je i predsednik KK Crvena zvezda Nebojša Čović.

Delije su u velikom broju stigle na meč i raširile ogromnu zastavu u svom delu.

Meč sa tribina posmatraju predsednik Partizana Ostoja Mijailović i član uprave i bivši igrač Partizana Saša Pavlović.

Kapiten košarkaša Partizana Novica Veličković ocenio je da u večerašnjem finalu Kupa Radivoja Koraća u Nišu protiv Crvene zvezde nema favorita.

Crno-beli su sinoć u polufinalu pobedili FMP i zakazali duel s večitim rivalom, u kome će braniti trofej osvojen prošle godine.

"Teška utakmica, dosta smo se mučili prvo poluvreme. Samo energija i da radimo samo ono gde smo najbolji, sigurno da smo našli odgovore na njihovu igru. Čestitam saigračima, posebno Koriju i Birčeviću. Smogli su snage, bili na terenu. Čestitao bih FMP-u na fer i korektnoj igri", rekao je Veličković.

Finale Kupa igra se večeras od 21 sata.

"U derbiju nema favorita, sigurno je da se očekuje jako težak meč. Derbi k'o derbi, hala će biti puna. Atmosfera koja je specifična, jer derbi u Kupu, derbi nije kao pre desetak godina gde je sve bilo podeljeno. Ovo je sada gde je pola-pola, sigurno je uživanje igrati. Očekujemo da damo maksimum i da bolji pobedi", zaključio je Veličković.

Košarkaš Partizana Rade Zagorac u današnjem finalu Kupa Radivoja Koraća protiv Crvene zvezde rekao je da očekuje derbi kao i sve prethodne.

"Standarno zanimljive i teške utakmice sa FMP-om. Moram da primetim da su oni u ovom sastavu još čvršći i još ozbiljnija ekipa. Da su u ovom sastavu bili od početka ABA lige, verujem da bi im plasman bio viši. Njihov trener radi dobar posao, tako da je ovo bila zanimljiva utakmica, vredna polufinala Kupa. Naša strana je zadovoljnija plasmanom u finale", rekao je Zagorac novinarima.

"To je nešto što smo znali po samom žrebu. Nije nešto novo s čim se nismo ranije susretali, radimo maksimalan posao da taj oporavak bude maksimalan. Nema tu mnogo filozofije, utakmica se neće pomerati, igraće se u vreme u koje je planirana i na nama je da budemo što bolji", rekao je Zagorac.

Finale između Crvene zvezde i Partizana igra se večeras od 21 sat, a Zagorac ističe šta će biti najzanimljivije u derbiju koji se igra u Nišu.

"U principu isti kao i prethodnih 15-20. Ne očekujem nešto novo. Pola hale će biti njihovo, pola naše. To je, istakao bih, najzanimljivija atmosfera u celoj sezoni. Lepo je igrati pred protivničkim navijačama, još lepše igrati pred svojim", zaključio je Zagorac.