ŠAMPION EVROPE PREJAK ZA ZVEZDU: Crveno-beli hrabri protiv CSKA, ali doživeli poraz u Areni! Džejms presudio (VIDEO)

EVROLIGA

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su u "Štark areni" od šampiona Evrope, moskovskog CSKA, meč 25. kola Evrolige - 81:86 (17:16, 20:20, 16:24, 28:16).

Crveno-beli su doživeli 15. poraz, koji ih je udaljio od cilja, plasmana u TOP 8, ali nisu razočarali navijače. Bili su hrabri, pokazali su zube vlasniku trofeja u Evroligi, ali to nije bilo dovoljno, jer je s druge strane bio Majk Džejms.

Amerikanac se razgoropadio u drugom poluvremenu i meč završio sa 29 poena. Zvezda za Džejmsa nije imala rešenja...

Tim trenera Dragana Šakote je igrao dobro. Prvo poluvreme bilo je "egal", pa iako su "armejci" u nastavku dodali gas, Zvezda je sve vreme držala priključak.

Imao je CSKA i dvocifrenu prednost, do koje je došao sredinom poslednje deonice, ali su crveno-beli i tada odbijali da se predaju.

Ipak, hrabrost nije bila dovoljna da se načini iznenađenje i položi na pleća šampion Evrope. Tako je Zvezda doživela šesti neuspeh u poslednjih sedam evroligaških mečeva, dok je CSKA prekinuo mini seriju od dva poraza.

"Armejci" su se zadržali na četvrtom mestu sa skorom 17-8.

Dvocifreni učinak kod domaćina imali su Bili Beron - 15, Kevin Panter - 12, Džejms Gist i Vladimir Štimac po 11, kao i Lorenco Braun koji je svih deset poena dao u prvom poluvremenu.

Na drugoj strani Džejmsa su pratili Danijel Heket sa 19 poena i Derun Hiliard sa 12.

Šakotin tim sledećeg četvrtka gostuje Baskoniji, dok istog dana CSKA dočekuje Barselonu.

Četvrta četvrtina:

40. minut - 81:86 - Zakucavanje Gista.

40. minut - 79:84 - Trojke Lazića i Berona.

37. minut - 71:80 - Džejms je na 29 poena!

37. minut - 71:78 - Beron daje "dva plus jedan". Serija Zvezde 5:0.

37. minut - 68:78 - Davidovac precizan.

36. minut - 66:78 - Novi poeni Džejmsa - 27!

36. minut - 66:76 - Džejms koristi sva tri slobodna bacanja. Prvi put dvocifrena razlika.

35. minut - 66:73 - Panter daje dva, a Džejms tri poena. Amerikancu iz CSKA to je treća trojka.

35. minut - 64:70 - Poenima Voitmana, gosti prave razliku zbog čega Šakota traži tajm-aut.

34. minut - 64:68 - Prva trojka Heketa.

34. minut - 64:65 - "Penaldžije" sigurne u poslednje vreme, ovaj put Odžo.

33. minut - 62:65 - Sada i Haket siguran s penala.

32. minut - 62:63 - Trojka Pantera pod faulom! Pogodio i dodatno slobodno bacanje.

32. minut - 58:63 - Džejms je dobio tri slobodna bacanja i sve ih pogodio.

32. minut - 58:60 - Gist daje "dva plus jedan".

31. minut - 55:60 - Sjajan prodor i pogodak Pantera.

Treća četvrtina - 53:60:

30. minut - 53:60 - Uzvraća Beron.

30. minut - 51:60 - Džejms već na 15 poena, od kojih je deset dao u ovoj deonici.

30. minut - 51:58 - Odžo poentira pod košem.

29. minut - 49:58 - Trojka Džejmsa iz velike daljine.

28. minut - 49:55 - Panter precizan s penala.

28. minut - 47:55 - Zakucavanje Bolomboja.

28. minut - 47:53 - Štimac je sa 11 poena najefikaniji kod Zvezde.

28. minut - 45:53 - Hiliard vezuje pet poena za najveću prednost gostiju.

27. minut - 45:48 - Berona ne da "armejcima" da se odlepe.

26. minut - 43:48 - U poslednjim trenucima napada poentira Sen-Ros.

26. minut - 43:46 - Poeni Berona sa linije bacanja.

25. minut - 41:46 - Hajns vraća CSKA na "plus pet".

25. minut - 41:44 - Lepa akcija crveno-belih koju je krunisao Štimac.

24. minut - 39:44 - Trojku daje i Džejms.

23. minut - 39:41 - I Jagodić Kuridža polovičan s penala.

23. minut - 38:41 - Trojka Heketa.

22. minut - 38:38 - Štimac pogađa jedno, a Kurbanov nijedno slobodno bacanje.

21. minut - 37:38 - Kurbanov pogađa iz teške pozicije.

Druga četvrtina - 37:36:

20. minut - 37:36 - Trojka Berona preko ruke sa zvukom sirene!

20. minut - 34:36 - Kurbanov pogađa oba puta s penala.

20. minut - 34:34 - Prvi poeni Džejmsa iz igre.

20. minut - 34:32 - Trojka Brauna!

19. minut - 31:32 - Voitman je pogodio, a sudije posle pregledavanja snimka presudili da je dvojka, to jest da je zgazio liniju.

19. minut - 31:30 - Braun daje jedno slobodno bacanje, dovoljno za novo vođstvo Zvezde.

18. minut - 30:30 - Odžo za izjednačenje.

17. minut - 28:30 - Poentira Heket na jednoj, pa zakucava Gist na drugoj strani.

17. minut - 26:28 - Gost oba puta precizan s penala.

16. minut - 24:28 - Prvi poeni Pantera, pogodio je iz teške pozicije.

16. minut - 22:28 - Heket u seriji.

15. minut - 22:26 - Greška crveno-belih, koristi je Heket.

15. minut - 22:24 - Sedam poena Hiliarda.

14. minut - 22:22 - Šakota je dobio tehničku, Hiliard promašuje bacanje, ali Heket precizan iz igre.

13. minut - 22:20 - Trojka Perperoglua!

13. minut - 19:20 - Hiliard pogađa dva od tri slobodna bacanja.

Prva četvrtina - 17:16:

10. minut - 17:16 - Novi poeni Brauna.

10. minut - 15:15 - Raspoložen je i Hajns.

9. minut - 15:13 - Odlična igra Štimca.

8. minut - 13:12 - Sjajan prodor Brauna, ali trojkom uzvraća Hiliard.

7. minut - 11:7 - Jagodić Kuridža i Štimac za "plus četiri" Zvezde.

5. minut - 7:6 - Braun je sakrio loptu i poentirao.

4. minut - 5:6 - Upisuje se Štimac.

3. minut - 3:6 - "Armejci" kontrolišu reket, novi poeni Hajnsa.

3. minut - 3:4 - Precizan Kurbanov.

2. minut - 3:2 - Trojka Lazića!

1. minut - 0:2 - Počelo je poenima Hajnsa.

Crveno-beli u Evroligi imaju skor 10-14, posle pet poraza u poslednjih šest utakmica, ali su i dalje u igri za plasman u TOP 8. Pobedom nad "armejcima" bi tu nadu pojačali, a ujedno bi stavili melem na rane koje im je naneo Partizan u finalu Kupa Radivoja Koraća.

"Dolazi nam prvak Evrope, to je veliki izazov i čast za našu ekipu. Za razliku od nas, CSKA nije igrao nacionalni kup, što znači da su imali vremena da se konsoliduju nakon poraza od Olimpijakosa, koji im je prekinuo dobru seriju. Crvena zvezda, sa druge strane, nije prekidala igranje utakmica i ostala je u takmičarskom ritmu. Sada je teško predvideti kome će više prijati ova utakmica", rekao je trener Zvezde Dragan Šakota.

U timu nema povređenog Ognjena Dobrića, poslednjeg novajlije Kalina Lukasa, ali ni Čarlsa Dženkinsa.

Poslednje pojačanje crveno-belih Kalin Lukas trebalo bi da debituje, a u timu nema .

CSKA je izgubio prethodna dva meča u Evroligi i sada na četvrtom mestu ima učinak 16-8, koliko i petoplasirani Makabi.

U prvom duelu današnjih rivala ove sezone, "armejci" su na svom parketu pobedili 100:74. Crveno-beli su do sada samo jednom trijumfovali protiv CSKA, bilo je to u decembru 2016. u Beogradu.