NOVI BOLAN PORAZ PARTIZANA! NE POMAŽE NI ŠOK TERAPIJA: Igokea ošamarila crno-bele posle produžetka (VIDEO)

aba liga

Košarkaši Partizana poraženi su posle produžetka u Laktašima od Igokee (90:84) u meču petog kola regionalne ABA lige.

Partizan je doživeo i treći poraz u regionalnom takmičenju, dok je Igokea vezala četiri pobede u nizu.

Najefikasniji u redovima crno-belih bili su Nemanja Gordić sa 19 i Rade Zagorac sa 17 poena, Kodi Miler-Mekintajer je postigao devet, a Novica Veličković osam poena.

Igokeu je do pobede vodio Džeki Karmajkl sa 27 poena, 17 je dodao Antabija Voler, dok je Entoni Klemons ubacio 14 poena uz 11 asistencija.

Partizan je bolje počeo meč i poveo je sa 2:9, ali je Igokea, koja je posle samo minut i 31 sekunde ostala bez trenera pošto je Dragan Bajić dobio isključen, uzvratila serijom 14:2. Trojkom Atića, Igokea je stigla i do plus osam (26:18), a na prvi odmor je otišla sa pet poena prednosti.

Domaći tim je u drugoj deonici stigao i do dvocifrenog vodjstva (31:21), ali se Partizan zahvaljujući Zagorcu vratio u meč, pa je na poluvremenu imao zaostatak od samo dva poena (45:43).

Posle serije grešaka na obe strane na početku treće četvrine, ekipe su se smenjivale u vodjstvu da bi Igokea u poslednju deonicu ušla sa četiri poena prednosti.

Igokea je nakon poena Klemonsa stigla do plus šest na početku poslednje četvrtine i čuvala je tu prednost do četiri minuta pre kraja kada je Partizan poenima Gordića poveo sa 68:69.

Usledila je neizvesna završnica - 20 sekundi pre kraja Gordić je propustio šansu da izjednači, Atić je potom sa linije za slobodna bacanja doneo tri poena prednosti Igokei, da bi Veličković trojkom devet sekundi pre kraja izjednačio na 79:79. ; Posle dve vezane trojke Volera i nesportskog faula Gordića, Igokea je posle dva i po minuta igre u produžetku stigla do šest poena prednost i tu prednost je sačuvala do kraja.

Produžetak

45. minut 84:90- Brzi poeni Gordića, ali poentiraju i domaći za kraj

43. minut 82:88 - Pogodio je Jošilo oba bacanja

43. minut 82:86 - Gordić je izgubio loptu a zatim napravio nesportski faul

43. minut 82:86 - Dve trojke Volera

42. minut 82:80 - Svi poeni u nastavku postignuti su sa linije penala

Produžetak

40. minut 79:79 - Nema poena, idemo u produžetak

40. minut 79:79 - Trojka Veličkovića devet sekundi pre kraja

40. minut 76:79 - Atić je posle faula pogodio oba bacanja

40. minut 76:77 - Gordić polaže uz faul, 21 sekund je do kraja. Promašio je dodatno

39. minut 74:77 - Karl - Majkl pogaša uz faul Veličkovića, Partizan je opet na minus tri

39. minut 74:74 - Dangubić je pogodio uz faul, a zatim realizovao slobodno bacanje

38. minut 71:74 - Igokea postiže koš uz faul, a Zagorac posle skoka u napadu poentira na drugoj strani

37. minut 69:71 - Trojka Jošila, prva na utakmici

36. minut 69:68 - Partizan primorava Igokeu da gubi lopte a posle poena Gordića ima vođstvo

33. minut 64:61 - Igokea odbija sve napade Partizana, ali ono što može da hrabri goste su trojke Mekintajera i Zagorca

Ćetvrta četvrtina

30. minut 55:59 - Mekintajer je sve poene postigao sa linije slobodnih bacanja iz igre ima šest promašaja

27. minut 53:55 - Rasplamsala se borba dva tima, igra se otvoreno sa dosta trčanja i brzih završnica napada. Veličković u Partizanu preuzima ulogu lidera u napadu

25. minut 49:49 - Partizan je u nastavku ubacio samo dve trojke i to po jednu Gordić i Veličković

22. minut 46:47 - Ekipe se smenjuju u vođstvu

Treća četvrtina

20. minut 43:45 - Mekintajer je promašio trojku na isteku drugog kvartala, domaći imaju dva poena prednosti

17. minut 39:39 - Partizan je sa tri poena Mekintajera sa bacanja i trojkom Zagorca nakon što je ukrao loptu došao do izjednačenja. Zagorac igra odličan meč

13. minut 26:31 - Trojka Pejdža, Igokea je imala i dvocifrenu prednost

Druga četvrtina

10. minut 21:26 - Igokea je ubacila 4 trojke, a Partizan ima osam izgubljenih lopti

10. minut 16:23 - Domaći opet prave seriju 7:0

8. minut 14:16 - Trojka Zagorca

7. minut 11:16 - Igokea je u seriji 14:2, Partizan posle dobrog poččetka ne može da poentira

4. minut 9:2 - Partizan je dobro počeo meč

2. minut - Trener Igokee Dragan Bajić je isključen posle samo minut i po igre, zbog prigovora

2. minut 2:0 - Trifunović je pogodio prve poene na meču

Prva četvrtina

U petak je odlučeno da zbog loših rezultata Vlado Šćepanović sa kojim saradnja još uek nije prekinuta ne bude na klupi, a da do imenovanja novog trenera, verovatno u nedelju ekipu vodi trener juniora Milivoje Lazić.

Što se tiče klupe, najveće šanse da na nju sedne daju se bivšem treneru crno-belih Aleksandru Džikiću, kom je protiv kandidat slovenački trener Sašo Filipovski.

Pred meč u Laktašima kapiten Patizana Novica Veličković je rekao:

"To je gostovanje koje nije nimalo lagano. Ne znam kada smo odigrali sa njima laganu utakmicu tamo. Imaju izuzetno dobar tim. Medju prvima su krenuli da sastavljaju ekipu za ovu sezonu. Znamo dosta igrača i njihove kvalitete. To je ekipa koja igra čvrsto, neće biti lako", rekao je Veličković za Partizan TV.

Posle četiri kola u regionalnom takmičenju Partizan ima po dve pobede i poraza, a Igokea tri pobede i poraz.

"Moramo da idemo na pobedu, moramo da znamo šta predstavlja Partizan. Idemo da odigramo dobar meč i da probamo da pobedimo", rekao je Veličković.