PARNI VALJAK SAMLEO CIBOSE: Partizan čeličnom odbranom u poslednjoj četvrtini pobedio u jadranskom klasiku VIDEO

aba liga

Košarkaši Partizana savladali su u Zagrebu Cibonu (82:75), u utakmici sedmog kola ABA lige.

Partizan je upisao četvrtu pobedu od početka sezone, dok zagrebački tim sada ima dve pobede i pet poraza.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Markus Pejdž sa 16 poena, poen manje ubacio je Nikola Janković, Nemanja Dangubić je dodao 13, a Rašon Tomas 11 poena.

U redovima Cibone najbolji je bio Filip Bundović sa 20 poena, Roko Prkačin je postigao 16, a Mateo Drežnjak 15 poena.

Crno-beli su sjajno šutirali u prvom poluvremenu, pa su na prvi odmor otišli sa šest poena prednosti, u drugoj četvrtini su imali plus 15 (48:33), da bi na poluvremenu imali deset poena viška (50:40).

Cibona je u trećoj deonici uspela da preokrene rezultat, da povede sa pet razlike, ali je Partizan predvodjen Gordićem i Jankovićem vratio prednost na svoju stranu.

Domaći tim u poslednjoj deonici nije postigao koš sedam minuta i 20 sekundi, pa su izabranici Saša Filipovskog ponovo stigli do 15 poena prednosti nakon čega su bez većih problema priveli meč kraju.

Košarkaše Partizana sledeće nedelje očekuje dupli program u Evrokupu, a nakon toga i večiti derbi protiv Crvene zvezde u narednom kolu regionalnog takmičenja.

Četvrta četvrtina

40. minut 82:75 - Kraj utakmice

38. minut 68:80 - Trojka Prkačina za prve poene Ciboone posle 7 minuta i 20 sekundi igre u poslednjem kvartalu

38. minut 65:80 - Cibona nema rešenje za odbanu Partizana

34. minut 65:75 - Partizan na krilima Gordića koji poentira i asistira odbija napad Cibone

30. minut 67:65 - Dangubić trojkom vraća egal, posle vođstva Cibone, ali je glavni pokretač Partizana Markus Pejdž koji je nanizao 13 poena za kratko vreme.

29. minut 62:60 - Trojka Pejdža za seriju Partizana 7:0

27. minut 55:58 - Partizan je poentirao u kontranapadu i to su jedina dva poena gostiju iz zgre u nastavku

25. minut 53:54 - Cibona pravi potpuni preokret Partizan ima 13 izgubljenih lopti

23, minut 49:51 - Partizan je u nastavku postigao samo jedan poen, pa Filipovski reaguje minutom odmora

Treća četvrtina

20. minut 40:50 - Partizan je poogodio osam trojki i ima 14 asistencija, odigrao je dobro prvo poluvreme

16. minut - 38:31 - Cibona se malo povratila u meč serijom šuteva, ali je i dalje prednost na strani crno-belih koje je povukao Tomas sa svojih 8 poena u kratkom roku.

12. minut 35:21 Partizan prvi put ima dvocifrenu prednost

Druga četvrtina

10. minut 27:21 - Partizan dominira u skoku i ima prednost posle prve deonice

7. minut 20:18 - Trojka Pejdža

6. minut 17:18 - Za sada je rezultatska klackalica

4. minut 6:5 - Trojka Dangubića

1. minut 1:0 - Dangubić je pogodio jedno bacanje

Prva četvrtina

Posle šest kola u regionalnom takmičenju Partizan ima tri pobede i tri poraza, a Cibona dve pobede i četiri poraza.

Trener košarkaša Partizana Sašo Filipovski rekao je da se njegova ekipa dobro sprema i da oprezno ulazi u predstojeću utakmicu.

"Cibona ima dobrog, iskusnog trenera, koji veoma dobro radi svoj posao. U ekipi imaju mnogo mladih i perspektivnih igrača. Igraju vrlo brzu košarku, u napadu koriste mnogo 'pik end rola' sa velikom širinom. Poštujemo ih i spremamo se maksimalno za njih, sa velikim oprezom i koncentracijom", rekao je Filipovski za klupski sajt.

Košarkaš Partizana Nemanja Dangubić rekao je da veruje da "crno-beli" mogu da pobede u Zagrebu.

"Veoma važna utakmica je pred nama. Cibona ima mladu ekipu, koja shodno tome igra veoma brzo i ume da bude jako nezgodna kada utakmica udje u ritam koji im odgovara. Mi smo imali nenadanu pauzu u Evrokupu koju smo iskoristili za trening i pripremu sutrašnje utakmice. Verujem da uz dobru i koncentrisanu igru možemo da se u Beograd vratimo sa pobedom", izjavio je Dangubić.

Trener košarkaša Cibone Ivan Velić rekao je da očekuje fizički jak Partizan.

"Ušli su u sezonu dosta slabo, imali su nekoliko neočekivanih poraza i to je rezultiralo smenom trenera. S obzirom na te okolnosti, očekujem agresivan i jak Partizan i naš će cilj biti da odgovorimo fizički na tu agresiju i na njihova tela koja su za veći nivo košarke", rekao je trener Cibone Ivan Velić, koji procenjuje da će se Partizan boriti za titulu.

"Očekuje nas izrazito težak protivnik. Ekipa Partizana je sastavljena za sam vrh ABA lige i Evrokupa. Uz Zvezdu, Budućnost i Cedevitu Olimpiju su najveći favoriti za osvajanje regionalne lige", rekao je trener Cibone, koji želi otvorenu utakmicu.

"Nadam se da uz timsku igru i agresivan pristup, prvenstveno u obrani, možemo igrati otvorenu utakmicu. Oni su u stanju 'opšte mobilizacije' tako da će biti teško, ali verujem da ćemo moći da odigramo dobru utakmicu i da im pariramo jasno, ako nam se ukaže prilika da ćemo uzeti tu pobedu", zaključio je Velić.