PARTIZAN SRUŠIO UNIKS POSLE VELIKE DRAME: Pejdž i Tomas uništili ruski tim! Crno-beli napravili veliki korak ka drugoj fazi VIDEO

8. kolo Evrokupa

1 / 4 Foto: @starsport

Košarkaši Partizana savladali su posle velike drame Uniks u Beogradu sa 89:86 (20:26, 20:13, 23:21, 25:26) u utakmici 8. kola Evrokupa.

Crno-beli su posle šest odigranih utakmica na učinku 3-3, čime su povećali šanse za plasman u narednu fazu.

Markus Pejdž je bio najefikasniji sa 25 poena, od toga je postigao osam trojki.

U finišu meča je proradio Rašon Tomas koji je ubacio pet poena.

Miler Mekintajer je postigao 15 poena, a Rade Zagorac 14 u timu Partizana.

Kod gostiju Ajzea Kenan je pogodio 19 poena, Džon Braun 16, a Džamar Smit 14.

Partizan već u četvrtak igra zaostali meč protiv lidera grupe A ekipe Huventuda iz Španije

Partizan će u ovom meču biti jači za Vila Mozlija, koji se povredio u prvoj međusobnoj utakmici Partizana i Uniksa. Za razliku od njega, u timu neće biti Erik Mika.

4. ČETVRTINA

40. minut - Pejdž je fauliran, promašio je prvo slobodno bacanje, drugo pogodio - 89:86

40. minut - Morgan je promašio prvo slobodno bacanje, drugo je pogodio - 88:86. Do kraja je sedam sekundi.

40. minut - Rašon Tomas otima loptu, a Mekintajer zakucava - 88:85! Devet sekundi do kraja.

40. minut - Rašon Tomas posle ofanzivnog skoka pogađa uz faul - 86:82. Kenan sa sedam metara pogađa trojku - 86:85.

38. minut - Markus Pejdž pogađa još jednu trojku - 81:78. I još jednom Markus Pejdž! Neverovatan je - 84:80. Njegovih osam trojki!

37. minut - Ajzea Kenan pogađa novu trojku, i to iz velike udaljenosti - 75:76. Rašon Tomas pogađa trojku iz ćoška - 78:76.

35. minut - Pet vezanih poena Kenana za 71:73. Mekintajer vraća sa četiri poena - 75:73.

33. minut - Nemilosrdan je Pejdž, uz zvuk sirene pogodio je šestu svoju trojku za 68:64.

32. minut - Nikola Janković je prekinuo seriju ruskog tima - 65:64.

31. minut - 63:64. Uniks je praktično ni iz čega vezao devet poena.

3. ČETVRTINA

30. minut - Velika glupost crno-belih, primili su pet poena u nekoliko sekundi, prvo koš i faul, zatim i pogrešno ubacivanje lopte - 63:60.

30. minut - Pejdž pogađa svoju četvrtu trojku - 60:55, odmah i petu - 63:55.

28. minut - Nova trojka Pejdža, Partizan ide na plus pet. Po deset trojki obe ekipe.

26. minut - Veličković trojkom donosi Partizanu najveće vođstvo do sada, plus četiri - 54:50. Serija trojki na obe strane se nastavlja. Crno-beli imaju devet pogođenih trojki iz 17 pokušaja, gosti 10 iz 18.

24. minut - Neverovatno šutersko veče, čak četiri vezane trojke, po dve na obe strane. Ekipe se smenjuju u vođstvu - 48:50.

Zagorac dvojkom otvara treću četvrtinu - 42:39.

2. ČETVRTINA

Mekintajer i Zagorac su postigli po devet poena, Pejdž ima šest, a Mozli pet poena. U gostujućem timu Morgan i Kolesnikov imaju po sedam poena, a Uzinski i Smit po šest.

Gosti su imali u jednom trenutku sedam od devet za tri poene, ali su u finišu četvrtine pokvarili procenat. Partizan je postigao pet trojki iz 12 pokušaja.

20. minut - Rezultatska klackalica u drugoj polovini druge četvrtine. Ekipe se konstantno smenjuju u minimalnom vođstvu - 40:39.

15. minut - Serija Partizana, Pejdž trojkom pokreće seriju 7:0 za vođstvo 33:32.

13. minut - Ruski tim ima neverovatnih šest od osam za tri poena - 26:32.

11. minut - Trojke Pejdža i Trifunovića na startu druge četvrtine, Partizan je prišao gostima - 26:29.

1. ČETVRTINA

9. minut - Ruski tim imao malo promašaja, gotovo sve pogađaju - 17:24.

8. minut - Prva trojka Partizana delo je Radeta Zagorca - 17:19.

7. minut - Serija Partizana od šest vezanih poena, u kojima se Mozli upisao u listu strelaca. Sa druge strane Smit je neumoljiv, njegova nova trojka - 14:19.

5. minut - Odličan početak utakmice za Uniks, nova trojka Smita za osam poena prednosti - 8:16.

3. minut - Uniks sa dve trojke pravi prvu razliku - 6:10. Morgan i Smit su bili precizni.

Mekintajer, Zagorac, Dangubić, Veličković i Nikola Janković počinju za Partizan. Braun, Kanan, Užinski, Smit i Morgan su starteri u ekipi iz Rusije.

Košarkaši Partizana u okviru 8. kola Evrokupa dočekuju ruski Uniks iz Kazanja.

Utakmica se igra u Hali sportova "Ranko Žeravica" u Novom Beogradu.

Zbog problema Huventuda i Venecije sa virusom Kovid 19, crno-belima su odloženi mečevi 6. i 7. kola, pa ovaj meč dočekuju sa učinkom od 2 pobede i 3 poraza na četvrtom mestu na tabeli grupe A.

Prema planu odigravanja zaostalih utakmica, Partizan će utakmicu 6. kola protiv Huventuda odigrati već u četvrtak. Serija teških mečeva biće kompletirana u ponedeljak 23. novembra, kada crno-beli dočekuju Crvenu zvezdu u okviru ABA lige.

Pred duel sa Uniksom, trener Partizana NIS, Sašo Filipovski kaže:

"Nemamo puno vremena za odmor i sada je trenutak kada treba biti najpametniji. Najvažnija će biti energija. Imamo tri utakmice u sedam dana, sa mnogo jakim protivnicima. Prvi na redu je Uniks koji ima veliki individualni kvalitet i zato će biti važno da imamo visoku koncentraciju i da se pametno spremamo za svakog protivnika - jednog po jednog", izjavio je Filipovski.

Plejmejker Nemanja Gordić je pred duel izjavio:

"Iako znamo raspored, sva pažnja nam je usmerena ka prvom sledećem rivalu. Ekipu Uniksa čine jako dobri igrači i veliki broj njih ima puno poena u svojim rukama. Mi ih moramo zaustaviti timski, uz maksimalnu energiju tokom svih 40 minuta. Veoma je važno da od početka utakmice, od prve lopte, budemo sto posto koncentrisani i da kroz igru koja nam više odgovara pravimo rezultat", rekao je Gordić.