CRNO-BELI U TOP 16 EVROKUPA: Partizan se mučio, ali savladao Bahčešehir KURIR TV

važan trijumf

Košarkaši Partizana su u devetom kolu Evrokupa savladali turski Bahčešehir (88:75) i izborili plasman u TOP 16 fazu.

Trijumfom u hali sportova "Ranko Žeravica" izabranici trenera Saše Filipovskog matematički su obezbedili plasman u Top 16 fazu takmičenja.

Partizan je do trijumfa predvodio Rašon Tomas sa 18 poena, Kodi Miler Mekintajer ubacio je jedan manje, dok je Nikola Janković dodao 12, a Markus Pejdž 10.

U turskoj ekipi najbolji je bio Erik Grin sa 25 koševa.

Delovalo je da su crno-beli u finišu prve deonice uhvatili pravi ritam kada su imali plus osam, ali da ipak nije tako potvrdilo se početkom druge četvrtine.

Gostujući košarkaši uspeli su postignu brze poene i izbore egal.

Nekako je domaći tim uspeo da na poluvreme ode sa prednošću od pet poena, ali već u nastavku ponovo je viđena izjednačena igra.

Sve do poslednjih pet i po minuta meča bilo je neizvesno, ali su Tomas i Mozli ubacili važne koševe i od rezultata 69:71 crno-beli su ušli u seriju kojom su prelomili susret.

.Četvrta četvrtina

40. minut 88:75 - Partizan je i matematički obezbedio plasman u TOP 16 fazu

38. minut 81:73 - Važan pogodak Rašoma Tomasa

37. minut 76:71 - Smušen napad, ali pogađa Pejdž

36. minut 74:71 - Važna trojka Miler Mekintajera

35. minut 71:71 - Kakav potez Mozlija! Miler - Mekintajer je promašio zakucavanje koje je pokupio Mozli i uradio ono što njegov saigrač nije uspeo

34. minut 69:69 - Greške u odbrani bi mogle skupo da koštaju domaći tim

33. minut 67:65 - Partizan napravi malu prednost, a onda pogreši u odbrani

Četvrta četvrtina

30. minut 59:58 - U poslednjem delu kvartala Partizan teško dolazi do poena

28. minut 56:55 - Crno-beli opet dozvoljavaju rivalu da se vrati

27. minut 53:46 - Partizan je poenima Zagorca i Jankovića, naterao trenera gostiju da zatraži minut odmora

25. minut 47:45 - Grin kreira povratak Turaka u meč

23. minut 47:37 - Partizan posle trojke Dangubića ima prvi put 10 poena prednosti

23. minut 44:37 - Pogodio je samo Veličković

Treća četvrtina

20. minut 42:37 - Obe četvrtine imale su sličan tok. Turci su bolje počinjali, a Partizan završavao

19. minut 40:34 - Partizan ponovo uspeva da se malo odlepi

16. minut 31:28 - Partizan u drugom kvartalu teško dolazi do poena

12. minut 27:26 - Turski tim pogađa tri trojke

Druga četvrtina

10. minut 25:17 - Od kako je poveo Partizan potpuno kontroliše meč. Odbrana je pokretljiva i čvrsta, a Jaramaz i Pejdž dobro vode igru u napadu

7. minut 15:11 - Partizan posle serije 8:0 prvi put ima prednost

6. minut 10:11 - Trojak Miler Mekintajera, druga za Partizan, prvu je pogodio Zagorac

5. minut 7:11 - Partizan je sve vreme u zaostatku

2. minut 2:2 - Veličković postiže prve oene za Partizan

Prva četvrtina

Trener Partizana Sašo Filipovski rekao je da njegova ekipa neće potceniti Bahčešehir.

"Ne potcenjujemo protivnika i ne smemo da živimo u prošlosti. Moramo da se koncentrišemo na neugodnu ekipu Bahčešehira koja dolazi rasterećena i koja je opasna. Utakmice se igraju jedna za drugom i nemamo mnogo vremena da radimo na taktici, važno je pripremiti taktiku koja odgovara različitim opcijama odbrane. Sa druge strane, sama odbrana je jako važna", rekao je Filipovski u najavi utakmice.

"Loše smo krenuli u Evrokupu, ali sad smo u dobroj situaciji. Poklopilo se i par drugih rezultata, Venecija je izgubila oba meča protiv Burga i nama to ide u prilog. Pobedom u narednom meču protiv Bahčešehira bili bismo blizu prolaska u narednu fazu", kazao je košarkaš crno-belih Nemanja Gordić.

Utakmica će se igrati od 20.30 u hali "Ranko Žeravica" na Novom Beogradu.