MEGA SENZACIJA Mladi srpski tim srušio moćnu Budućnost!

ABA liga

Košarkaši Mege pobedili su danas Budućnost sa 78:72, u 11. kolu ABA lige.

Mega je ostvarila osmu pobedu i ostala je u vrhu tabele sa skorom 8/3.

Budućnost, kojoj je ovo bila tek osma utakmica, zabeležila je prvi poraz ove sezone u regionalnom takmičenju.

Megu je do trijumfa predvodio Filip Petrušev sa 23 poena, dok je 10 postigao Luka Cerovina, a po devet Marko Simonović i Nikola Mišković.

Najefikasniji u poraženom gostujućem timu sa 22 poena bio je Melvin Edžim.

Izabranici Vladimira Jovanovića odlično su otvorili meč, nametnuli svoju igru i na pravi način iskoristili uspavanost i promašene šuteve gostiju.

Petrušev, Mišković i Simonović bili su nerešiva enigma za igrače Budućnosti, pa je Mega na veliki odmor otišla sa čak 18 poena prednosti (46:28).

Početak drugog poluvremena doneo je buđenje Budućnosti iz letargije, koja se serijom 13:2 potpuno vraća u meč.

Najzaslužniji za to bili su Šehović i Edžim, čijim je poenima ekipa Petra Mijovića smanjla zaostatak na minus sedam.

Domaći tim proradio je u finišu deonice, držali su plus sedam i nisu dozvoli da se Budućnost još više približi, a trojkom Cerovine dve sekunda pre kraja četvrtine vratili su dvocifrenu prednost i sa 11 poena viška ušli su u odlučujućih 10 minuta.

Do kraja susreta Mega je uspela da održi prednost i nanela je ekipi Budućnosti prvi poraz u ABA ligi ove sezone.