BRUKA ZVEZDE U RUSIJI! Zenit na krilima Berona i Riversa DEKLASIRAO crveno-bele: Srpski tim se RASPAO po svim šavovima! (VIDEO)

EVROLIGA

Košarkaši Crvene zvezde ubedljivo su poraženi od Zenita u 16. kolu Evrolige rezultatom 98:69

Zenit je već u prvoj četvrtini stekao ubedljivu prednost, predvođen Kevinom Pangosom i Bilijem Beronom vodio je sa 30:12, a početkom drugog kvartala i sa 40:16.

Tek u finišu poluvremena, Zvezda je uspela da zaigra znatno bolje i serijom 10:0 je razliku od ''minus 21'' ''minus 11'' (48:37).

Na startu trteće četvrtine ta serija je nastavljena još jednom trojkom, Zvezda je smanjila na 48:40 i izgledalo je da bi ovaj meč mogao da do kraja postane rezultatski zanimljiv.

Ali onda se probudio Kej Si Rivers, koji se do kraja razgoropadio i postao najefikasniji košarkaš Zenita.

Do kraja meča prednost Zenita je konstantno rasla i na kraju su crveno-beli doživeli pravi debakl.

Rivers je ekipu Zenita večeras predvodio sa 23 poena, Pangos je upisao 17, a Beron 13 poena.

U Zvezdi, O'Brajant 13, Davidovac 10 poena, Dobrić 9, Volden 8, a novajlija Kino Kolom je upisao pet poena i jedan skok za deset minuta u igri.

Zvezda je u ovom meću igrala bez najboljeg igrača Džordana Lojda i to se itekako osetilo.

Nakon 16 kola crveno-beli imaju skor od 5 pobeda i 11 poraza

ZENIT

ČETVRTA ČETVRTINA:

40 minut - 94:67, Kuridža pogađa sa penala

37. minut - 93:60, domaćin trojkama dodatno uvećava prednost rekordnih 33 poena prednosti

34. minut - 82:56, Rivers nemilosrdno puni koš Zvezde

31. minut - 72:54, Rivers pogađa novu trojku

Kino Kolom

TREĆA ČETVRTINA:

29. minut - 69:54, Kolom vezuje prvih pet poena za Zvezdu, u međuvremenu pogađa Beron

28. minut - 65:49, Davidovac pogađa trojku

26. minut - 63:46, Kuridža pogađa uz faul, ali promašuje dodatno bacanje

24. minut - 59:42, nova trojka Kej Si Riversa, pa još jedna

22. minut - 51:40, Trojka Lazića,ali vraća Rivers još jedan bivši igrač Zvezde

21. minut - Počelo je drugo poluvreme

Dejan Davidovac

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - 48:37, Brajant siguran sa penala, Zenit pravi faul napadu, potom pogađa i Volden.

20 minut - 48:33, pogađa Dobrić mini serija Zvezde od 6:0

19. minut - 48:29, nova trojka Berona, njegovih 11 poena, uzvraća Brajant za dva

17. minut - 44:25, lepa akcija Zvezde i poeni Kuzmića

15. minut - 43:19, Zenit ne staje i Ponitka pogađa za tri.

13. minut - 40:16, trojka Berona

12. minut - 35:16, prvi poeni Kuzmića

Zenit, KK Zenit

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - 30:12, pogađa i Bili Beron bivši igrač crveno-belih

9. minut - 28:12, Nakon nesportske Rita, Pangos siguran sa penala, pa pogađa Gudaitis uz faul

8. minut - 21:11, pogađa Zubkov za domaćina

6. minut - 16:11, prvi poeni mladog Uskokovića

5. minut - 14:7, pogađa Davidovac, ali onda opet trojka Pengosa treća od početka meča. Prvu trojku za Zvezdu postiže Brajant

3. minut - 8:2, Raspoloženi Pengos postiže pet vezanih poena za domaćina, u međuvremenu Dobrić pogađa za Zvezdu

1. minut - 3:0, Vil Tomas postiže prve trojku na meču

1. minut- Utakmica je počela.

Zvezda nastupa bez najboljeg igrača Džordana Lojda koji je pozitivan na koronavirus.

Crvena zvezda

Ova utakmica je bila pod velikim znakom pitanja zbog pojave koronavirusa u taboru crveno-belih.

Zvezda je zbog toga morala da odloži meč ABA lige sa Cedevitom u nedelju.

Ipak u ponedeljak su su obavili drugu rundu testiranja i utvrđeno je prisustvo koronavirusa kod jednog košarkaša, dok su ostali rezultati igrača i stručnog štaba negativni.

„Klub je u konstantnom kontaktu sa Evroligom koju je informisala o novonastaloj situaciji. Nakon konsultacija sa Evroligom i lekarskim timom našeg kluba i takmičenja, odlučeno je da ekipa u ponedeljak uveče otputuje za Rusiju“, objavljeno je u ponedeljak na zvaničnom sajtu kluba

Saša Obradović

"Zenit je vrlo iskusna ekipa, svakako formirana da se bori za plasman u TOP 8. Već su pokazali da mogu svakoga da pobede u Evroligi, ključni igrač je Kevin Pengos, ali igra zavisi od mnogo igrača uz odličan balans unutrašnje i spoljne linije. Imaju odlične šutere u Beronu, Holinsu i KC Riversu, dobre skakače i visoke igrače u Tomasu, Gudaitisu. Uz sve što nam se događa i događalo prethodnih dana, verujem da možemo čvrstom i disciplinovanom igrom na obe strane terena da odigramo dobru utakmicu“, rekao je trener crveno-belih Saša Obradović u najavi meča

Barselona, Cavi Paskval

Sa druge strane trener košarkaša Zenita Ćavi Paskval kaže da veoma poštuje Crvenu zvezdu .

„Naš protivnik je vrlo ozbiljna ekipa, igraju odlično u odbrani, pogotovo u prvim sekundama kada su vrlo agresivni, svaki put imaju mnogo ukradenih lopti i trče kontre. Zato moramo da kontrolišemo izgubljene lopte, pogotovo u ranim fazana napada“, rekao je Paskval i dodao:

„U reketu su kvalitetni, imaju krupne igrače, a spolja imaju poenterske kvalitete, igraju jedan na jedan, konkurentan su tim – iako nemaju mnogo pobeda, to su sve bili tesni mečevi. Jasno je da nas čeka komplikovan zadatak“.