PRVA POBEDA RADONJIĆA NA POVRATKU U ZVEZDU: Crveno-beli savladali Panatinaikos i prekinuli seriju poraza! VIDEO

EVROLIGA

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras u Beogradu Panatinaikos sa 74:71 (22:15, 26:22, 9:9, 17:25), u utakmici 17. kola Evrolige.

Zvezdu je predvodio Kori Volden sa 17 poena i pet asistencija, Kino Kolom postigao je 13 poena, a Ognjen Dobrić 11 poena i četiri skoka. Duop Rit u pobedi je učestvovao sa sedam poena, a po šest poena dodali su Dejan Davidovac i Marko Jagodić-Kuridža.

U grčkom timu najefikasniji je bio Janis Papapetru sa 20 poena, dok je dobru partiju prikazao i srpski košarkaš Nemanja Nedović sa 16 poena i četiri asistencije. Aron Vajt dodao je osam poena, a Ben Bentil šest.

Panatinaikos je počeo nešto bolje utakmicu, poveo je sa 8:2, ali je Zvezda posle toga uspela da preokrene. Kako je utakmica odmicala crveno-beli su uvećavali prednost, koja je u drugoj četvrtini iznosila i 17 poena (48:31).

Domaći su posle toga održavali dvocifrenu prednost, a obe ekipe bile su slabe u šutu u trećoj četvrtini u kojoj su postigle po devet poena. U poslednjoj deonici Panatinaikos je uspeo da spusti razliku, a 55 sekundi pre kraja "trojkom" Janisa Papapetrua da izjednači na 68:68.

Posle dva slobodna bacanja Džonija O'Brajanta, a zatim i Korija Voldena, Zvezda je stekla četiri razlike, 72:68, a pet sekundi pre kraja Papapetru je postigao novu "trojku" i Panatinaikos je smanjio na poen zaostatka.

Pobedu Zvezdi obezbedio je Davidovac poenima sa linije za slobodna bacanja.

Zvezda je 15. na tabeli sa šest pobeda i 11 poraza, a Panatinaikos ima pet pobeda i 11 poraza uz utakmicu manje.

U narednom 18. kolu Zvezda će 7. januara dočekati Fenerbahče, a Panatinaikos će biti domaćin Zenitu iz Sankt Peterburga.

1 / 4 Foto: Starsport

ČETVRTA ČETVRTINA:

74:71 - Kraj!

40. minut - 73:71 - Davidovac vraća prednost Zvezdi.

40. minut - 71:68 - Trojka Voldena.

40. minut - 68:68 - Trojka za goste, egal! Tajm-aut Raodnjić

39. minut - 68:65 - Papapetru pogađa za goste, Zvezda u problemu.

39. minut - 68:62 - Zvezda bez rešenja u napadu.

38. minut - 68:62 - 12 poeni Papajanisa, tajm-aut Radonjić.

38. minut - 65:57 - Papajanis smanjuje zaostatak.

37. minut - 64:55 - Novi poeni Koloma, sada sa linije penala.

35. minut - 62:52 - Kolom trojkom prekida seriju gostiju i vraća dvocifrenu prednost crveno-belima.

34. miunt - 59:42 - 16. poen Nedovića na meču.

33. minut - 59:50 - Zvezda prekida seriju bez pogotka.

31. minut - 57:50 - Sent Ros pogađa za goste, tajm-aut domaći.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - 57:46 - Zavšrena je prva četvrtina.

29. minut - 57:45 - Panatiakos pogađa posle duže pauze i smanjuje zaostatak.

28. minut - 54:39 - Novi koš Rita, tajm-aut gosti.

27. minut - 52:39 - Trojka Rita nakon poena za goste posle više od pet minuta igre.

26. minut - 49:37 - Samo jedan poen je pao u trećem kvartalu.

24. minut - 49:37 - Nestvarno, za sada je pao samo jedan poen u trećoj četvrtini.

22. minut - 49:37 - Prvi poeni u nastavku, pogodio je Kuridža sa penala.

Zvezda, Panatinaikos

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - 48:37 - Kraj prvog dela igre.

19. minut - 48:35 - Mini serija Nedovića.

18. minut - 48:33 - Deseti poen Neodovića, nova sjajna partija srpskog košarkaša u dresu grčkog velikana.

18. minut - 48:31 - Peti poen Radanova, Zvezda igra sjajno večeras.

17. minut - 43:29 - Nakon penala Vajta, nove poene ubacuje Volden, došao je do granice od 13.

16. minut - 38:25 - Druga trojka Dobrića na meču, njegov 8 poen, raste prednost crveno-belih.

14. minut - 32:25 - Trojka Koloma, njegovi prvi poeni na meču.

12. minut - 29:22 - Papajanis smanjuje zaostatak crveno-belih.

11. minut - 29:18 - Peti poen Dobrića na meču.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - 22:15 - Kraj prvog kvartala.

9. minut - 22:13 - Kori Volden ubacuje novu trojku, njegov 11 poen, nezaustavljiv je.

7. minut - 19:13 - Novi poeni Voledena, njegov 8 poen na meču.

6. minut - 13:10 - Prvi poeni Voldena, sjajna igra Zvezde i preokret crveno-belih.

5. minut - 7:10 - Trojka Dobrića, Zvezda se vratila posle početnog šoka.

3. minut - 2:8 - Prvi koš za domaće postiže Kuzmić sa penala.

2. minut - 0:6 - Nova trojka za goste. Zvezda bez koša.

1. minut - 0:3 - Trojka Arona Vajta na otvaranju meča.

"Spremamo se za duel sa Panatinaikosom sa nadom da ćemo odigrati bolje nego što je to bilo u prethodnom duelu protiv Igokee u Laktašima. Uz opterećenja koja su prisutna, izostanke pojedinih igrača, trudićemo se da damo naš maksimum", izjavio je trener košarkaša Crvene zvezde Dejan Radonjić.

Zvezda u večerašnjem susretu neće imati nekoliko igrača, uz Lojda i Noka, Hol nije spreman, a Simonović je bolestan.

Košarkaš Zvezde Ognjen Dobrić ističe da ekipa mora da pruži sve što ima u ovom trenutku.

"Moramo da pronađemo način da odbranimo našu kuću, da iskoristimo prednost domaćeg terena, mada bi to zaista bio domaći teren sa našim navijačima na tribinama. Recept je jednostavan, mnogo energije, želje i koncentracije, jaka odbrana kojom bi mogli da poremetimo njihov ritam i način igre", rekao je Dobrić.