JARAMAZ VODIO PARTIZAN DO POBEDE U HRVATSKOJ: Crno-beli savladali Split i pobedom započeli 2021. godinu! VIDEO

aba liga

Košarkaši Partizana su večeras u gostima pobedili Split 86:74 (24:21, 24:21, 22:22, 16:10), u 13. kolu regionalne ABA lige.

Najbolji u Partizanu je bio Ognjen Jaramaz sa 29 poena, a pratili su ga Kodi Miler-Mekentajer sa 13 i Uroš Trifunović sa 11 koševa.

Kod Splita su se izdvojili marko Luković sa 18 i Blaž Mesiček sa 16 poena.

Partizan je na petom mestu sa sedam pobeda i šest poraza, dok je Split sa skorom od četiri pobede i devet poraza na devetoj poziciji.

U narednom kolu, Partizan će gostovati Borcu, dok će Split dočekati Budućnost.

Ognjen Jaramaz, Partizan, Split

ČETVRTA ČETVRTINA:

74:86 - Kraj meča!

39. minut - 74:84 - Trojka Jaramaza, njegov 29. poen.

38. minut - Partizan bez poena već 3 minuta.

37. minut - 74:81 - Novi poeni Mesičeka, njegov 16 poen na meču. Uz Lukovića je najefikaciji u svojoj ekipi.

35. minut - 70:81 - Nova trojka Mekintajera, njegova mini serija.

35. minut - 68:78 - Trojka Mekintajera, crno-beli vraćaju dvocifrenu prednost. Domaći traže tajm-aut.

32. minut - 66:74 - Trojka Dangubića, njegovi prvi poeni na meču.

31. minut - 64:72 - 26 poen Jaramaza na meču uz 70 posto procenat šuta.

Partizan, Split

TREĆA ČETVRTINA:

29. minut - 64:70 - Desetgi ofanzivni skok Partizana, sada je Mika pogodio posle skoka.

29. minut - 64:68 - Nova trojka Čampare, tajm-aut Fiipovski.

28. minut - 59:68 - Nagazio je trojku Veličković, nesportski faul Mike, drugi za Partizan na ovom meču.

28. minut - 59:66 - Mekintajer sa penala uvećava prednost crno-belih.

27. minut - 57:65 - Luković čuva ekipu, Jaramaz ponovo ubacuje.

25. minut - 53:63 - Trojka Jaramaza, njegov 22 poen. Samo tri promašaja iz igre.

25. miunt - 51:60 - Deset poena Trifunovića u ovoj četvrtini, raste prednost crno-belih. Tajm-aut domaćih.

23. minut - 51:53 - Šest vezanih poena Marića, mini serija domaćih.

23. minut - Nesportski faul Jankovića.

22. minut - 47:53 - Crno-beli čuvaju prednost sa poluvremena.

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - 42:48 - Prvi poeni Erika Mike za kraj prvog poluvremena u Splitu.

20. minut - 40:46 - Poeni Veličkovića sa penala, njegov 4 poen na meču.

19. minut - 40:44 - Treća trojka Jaramaza, njegovih 17 poena, a nakon penala Lukovića.

18. minut - 37:40 - Novi poeni Lukovića, smanjuje se prednost Partizana.

17. minut - 35:40 - Zakucavanje Mekintajera iz kontre, tajm-aut domaći.

16. minut - 35:38 - Ponovo Jaramaz, sada sa penala, njegov 13 poen na meču.

15. minut - 35:36 - Perković pogađa nakon faula u napadu Mike, tajm-aut zatim traži Filipovski.

13. minut - 33:36 - Nakon mini serije Jaramaza od 8:0, sa dve trojke vraćaju se domaći u meč.

11. minut - 24:27 - Po dve trojke na obe strane na startu drugog kvartala .

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - 21:24 - Posle dva plus jedan Jaramaza, Čampara pogađa sa distance za kraj prvog kvartala u Splitu.

10. minut - 19:21 - Novo zakucavanje Mozlija, njegova sjajna Partija.

9. minut - 17:17 - Prekid Partizanove serije.

8. minut - 15:17 - Serija Partizana 9:0, tajm-aut domaći.

8. minut - 15:15 - Koš Mekintajera, serija Partizana 7:0 posle tajm-auta.

7. minut - 15:13 - Trojka Tomasa.

7. minut - 15:10 - Mozli zakucava posle skoka u napadu.

6. minut - 15:8 - Koš iz horoga za domaće, tajm-aut Partizan.

5. minut - 13:8 - Trojka Mesičeka, raste prednost domaćih.

4. minut - 8:8 - Čampara pogađa trojku, druga na meču za domaće. Na drugoj strani pogađa Tomas za Partizan.

3. minut - 5:6 - Sve poene za Partizan ubacio je Nikola Janković.

3. minut - 3:4 - Ponovo Janković za crno-bele.

2. minut - 3:2 - Trojka Marka Lukovića za prve poene za domaće.

2. minut - 0:2 - Prvi koš na meču ubacuje Nikola Janković za Partizan.

Trener košarkaša Partizana Sašo Filipovski izneo je očekivanja lpred prvenstveni duel sa Splitom.

“Ja kad bih imao čarobni štap ili kad bih mogao da pomeram zvezde da se rezultati nama poklapaju, ne bih bio tu. Bio bih Merlin, ali nisam. Na nama je da radimo ono što možemo i da radimo maksimalno na treningu. Štab i svi mi smo 24 sata u košarci, radimo maksimalno, kao i igrači”, rekao je Filipovski za “TV Partizan”. “Svi želimo da to drvo da te plodove. Kopamo zemlju, sadimo, košarkaški zalivamo vodom. Čekamo da nam sunce i vetar daju taj vetar u leđa, da i mi isto odigramo dobre partije i da dobijemo utakmice. Ići ćemo iz utakmice u utakmicu”.

Slovenac smatra da ekipa ne sme da izgubi ambiciju zbog trenutno loše situacije.

“Treba ostati ambiciozan, boriti se do kraja. Nema sada nikakvog kalkulisanja, Treba ići utakmicu po utakmicu, treba ići na pobedu, dobiti pobednički mentalitet i dovesti dobra pojačanja da se dignemo, da osvežimo ekipu”.

Duel 13. kola ABA lige igra se u nedelju od 17 časova.