PARTIZAN SVE DALJE OD PLEJ-OFA: Loša četvrtina odvela u poraz od Budućnosti, osmi u sezoni VIDEO

ABA LIGA

Košarkaši Partizana poraženi su od Budućnosti u Podgorici (80:72) u derbiju 15. kola regionalne ABA lige.

U ekipi Partizana najefikasniji je bio Rade Zagorac sa 14 poena, Erik Mika postigao je 11, a Džoš Perkins 10 poena. Markus Pejdž i Uroš Trifunović dodali su po devet poena.

Budućnost je predvodio Nikola Ivanović sa 25 poena, a Amedeo Dele Vale postigao je 17. Dragan Apić u pobedi je učestvovao sa osam poena, a Luka Mitrović sa sedam poena i četiri skoka.

Partizan je poveo sa 3:0 "trojkom" Nemanje Dangubića, ali je Budućnost preokrenula serijom 9:0. Domaći su vodili i sa 11:6, crno-beli su zaigrali bolje i uspeli da povedu sa pet poena razlike 21:16, da bi prvu deonicu završili sa jednim poenom prednosti.

Budućnost je poenima Luke Mitrovića povela na početku druge četvrtine sa 22:21 i posle toga je uglavnom bila u vodjstvu, a na poluvreme je otišla sa pet poena prednosti 41:36, košem Džastina Kobsa.

U nastavku je crno-bele u igri držao Markus Pejdž "trojkama", a posle "trojke" Erika Mike gosti su poveli sa tri razlike 52:49. Ekipe su se posle toga smenjivale u vodjstvu, ali nijedna nije uspela da napravi veću prednost od tri poena.

Na početku četvrte četvrtine Budućnost je stekla četiri poena prednosti 59:55, a zatim je predvodjena Nikolom Ivanovićem povela i sa osam, 68:60.

Pet vezanih poena Radeta Zagoraca držala su Partizan (65:71), ali je dobrom igrom, pre svega u napadu, Budućnost stekla 10 poena prednosti 75:65, dva minuta pre kraja.

Zagorac je zatim ponovo vezao pet poena, a koš je postigao i Kodi Miler Mekintajer za 72:75, 40 sekundi pre kraja. Seriju Partizana prekinuo je Nikola Ivanović "trojkom", posle čega je Zagorac promašio na drugoj strani, a zatim i napravio tehničku grešku.

Budućnost je to iskoristila, dva poena sa linije za slobodna bacanja (izvela ih je 30 u odnosu na Partizanovih 11) postigao je Amedeo Dele Vale i postavio konačan rezultat.

Partizan se udaljio od plasmana u plej-of pošto sada ima sedam pobeda i osam poraza, a Budućnost, koja je odigrala 12 utakmica, ima 10 pobeda i dva poraza.

Četvrta četvrtina

40. minut 80:72 - Kraj utakmice

40. minut 78:72 - Trojka Ivanovića

40. minut 72:75 - Mekintajer pogađa zicer 40 sekundi pre kraja

39. minut - 70:75 - Trojka Zagorca

39. minut 67:75 - Zagorac pod faulom, ali je promašio bacanje

39. minut 65:75 - Prvi put razlika je dvocifrena

38. minut 65:73 - Partizan je stao u napadu, a popustio je i u odbrani

36. minut 60:68 - Dobar prodor Ivanovića

33. minut 57:64 - Perkins pravi faul na šutu za tri poena, Ivanović je pogodio sva bacanja

32. minut 57:59 - Poeni Perkinsa na isteku napada

32. minut 55:59 - Apić pogađa pod faulom

31. minut 55:57 - Trojka Ivanovića

31. minut 55:54 - Tehničke greške dobili su trener Mijović i Nikola Ivanović

30. minut 54:54 - Čeka nas neizvesnih deset minuta

28. minut 52:53 - Budućnost postiže četiri vezana poena

27. minut 52:49 - Partizan šutem dolazi do prednosti, Mika je pogodio dve trojke do sada

25. minut 46:45 - Klackalica u Morači Dela Vale pravi mnogo problema odbrani Partizana

24. minut 44:43 - Trojka Pejdža

22. minut 41:41 - Pogađa i Tomas

21. minut 39:41 - Trojka Pejdža, sedma za Partizan

Treća četvrtina

20. minut 36:41 - Kobs pogađa uz zvuk sirene

18. minut 33:34 - Dobar potez Erika Mike

16. minut 29:31 - Teško se dolazi do poena

13. minut 26:29 - Trojke Perkinsa sa jedne i Ivanovića sa druge strane

12. minut 21:24 - Serija domaćih od 5:0 tera Filipovskog da zatraži tajm-aut

Druga četvrtina

10. minut 21:19 - Posle lošijeg početka Partizan je uspeo da se poveže i na krilima Uroša Trifunovića dobije prvi period

9. minut 19:16 - Trifunović je u seriji peona

7. minut 11:11 - Zagorac dvojkom i Trifunović sa pet poena prekidaju taj niz

6. minut 4:9 - Partizan od trojke Dangubića ne može da pogodi koš iz igre

2. minut 3:7 - Budućnost vezuje sedam poena, od čega pet sa linije slobodnih bacanja

1. minut 3:0 - Trojka Dangubića

Prva četvrtina

Trener košarkaša Partizana Saša Filipovski izjavio je da njegov tim očekuje veliki izazov u duelu 15. kola ABA lige.

"Radi se o odličnoj ekipi, koja je dobro vođena i selektovana. Imaju jezgro ekipe koje je godinama zajedno. Ivanović i Kobs su kreatori koji mogu da prodiru, da šutnu. Imaju četvrorke sa šutom, igraju brzo, znaju da povuku kontranapade. Čeka nas veliki izazov i teška utakmica", rekao je Filipovski za kluspku televiziju BC Partizan.

Partizan, Huventus, Sašo Filipovski

Partizan je peti na tabeli regionalne lige sa skorom 7-7, dok je Budućnost iza njega sa učinkom od devet pobeda i dva poraza, uz tri utakmice manje.

Beogradski tim na susret u Podgorici ide posle ubedljive pobede protiv Trenta na startu Top 16 faze Evrokupa.

"Mi treba dobro da se regenerišemo posle Trenta i moramo da odigramo odbranu na visokom nivou. Odbrana mora da bude konstantna, jer šut nekad možeš da pogodiš, a nekada ne. Treba da odigramo timski u napadu, da se tražimo, da lopta ide, da hrabro uzmimao otvorene šuteve", zaključio je Filipovski.

Trener košarkaša Budućnosti Petar Mijović rekao je da njegovu ekipu neće zavarati rezultati i plasman crno-belih.

"Neće nas zavarati pozicija Partizana na tabeli i rezultati u prethodnom periodu, posebno na gostovanjima. Kvalitet njihovog tima i stručnog štaba je mnogo veći i toga smo svesni. To će kod nas da probudi maksimalnu pozornost i pripremu, kao i želju da pobedimo", rekao je Mijović.

Budućnost je do sada odigrala 11 mečeva u regionalnom takmičenju i ima devet pobeda i dva poraza, dok je Partizan u 14 utakmica upisao sedam pobeda i isto toliko poraza.

"Značajna utakmica i za nas i njih. Nadam se da ćemo biti na visini zadatka u delu odgovornosti, intenziteta i koncentracije i da će to biti preduslov da dobijemo utakmicu", rekao je Mijović.

Petar Mijović

Budućnost je u prvom delu sezone, trojkom Danila Nikolića u poslednjoj sekundi slavila nakon produžetka sa 101:99.

"Biće to veliki meč za nas. Prethodni meč je bio sjajan, pobedili smo uz zvuk sirene. Partizan je čvrst tim. Moramo da izadjemo čvrsto i koncentrisano, da radimo jedan za drugog i dodjemo do pobede", rekao je košarkaš Budućnosti Vili Rid.