MEGA NAKON TRILERA SRUŠILA CIBOSE: Posle meča svi pričaju o OVOJ trojci VIDEO

ABA liga

Košarkaši Mege stigli su do druge uzastopne pobede u ABA ligi pošto su u 16. kolu na domaćem terenu posle velike drame slavili protiv Cibone 72:71.

Dvojac najboljih košarkaša u redovima beogradskog tima bio je Filip Petrušev i Marko Simonović.

Prvi je meč završio sa 22 poena i sedam skokova, dok je drugi imao dva poena manje, ali isto toliko skokova više.

Tragičar u redovima gostujućeg tima bio je Roko Prkačin, koji je najpre promašio slobodno bacanje za izjednačenje, a zatim i šut za pobedu. To je bacilo senku na činjenicu da je sa 16 poena bio najefikasniji u redovima gostujućeg tima koji je četvrtim uzastopnim porazom ostao pri dnu tabele.

Sa druge strane, Mega je 11. trijumfom u ligi izbila na čelo tabele.

Ipak, kada se priča o utakmici, treba pomenuti krswj prvog poluvremena i trojku Josipa Bilinovca sa tri četvrtine terena.