EFES TROJKAMA RAZBIO UMORNU ZVEZDU: Turski klub na krilima Larkina i Micića DEKLASIRAO crvene-bele u Istanbulu! (VIDEO)

EVROLIGA

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Efesa u Istanbulu u 22. kolu Evrolige rezultatom 86:72

Zvezda je vezala dva poraza i sa skorom 7/15 zauzima 16. mesto na tabeli Evrolige.

Najefikasniji u ekipi Zvezde bili su Dejan Davidovac i Ognjen Dobrić sa po 12 poena.

Efes je sa 23 poena predvodio Šejn Larkin, dok je 13 postigao Vasilije Micić.

Turski klub je ostvario 12. pobedu ove sezone u Evroligi.

Crvena zvezda će u narednom kolu Evrolige igrati na svom terenu u petak protiv Asvela.

ČETVRTA ČETVRTINA:

38. minut - 84: 66, pogađa i Dejan Davidovac

37. minut - 82:64, Lengston Hol poentira iz kontre nakon što je presekao loptu

34. minut - 80:60, nova trojka Larkina, pa potom Dobrić uzvraća istom merom

32. minut - 75:55, i jedan drugi tim jedva čekaju kraj meča

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - 75:52, Larkin za Danstona koji zakucava, sjajna asistencija

29. minut - 73:52, Larkin nastavlja gde je stao, nova trojka.

27. minut - 70:50, sjajna akcija domaćina i zakucavanje Šanlija

25. minut - 66:47, proradio Duop Rit njegova druga trojka

24. minut - 66:44, Efes nastavlja sa trojkama, Rodrig Babua, najpre njegova druga, a ubrzo i treća.

22. minut - 56:40, Hol postiže prve poene za Zvezdu, pa potom i Rit, dobar start crveno-belih u trećoj četvrtini

DRUGA ČETVRTINA:

19. minut - 53:35, sjajna akcija i poeni Micića, potom Larkin krade loptu Kolomu i poentira

18. minut - 46 :32, mini serija Zvezde od 7:0, poeni Dobrića, pa trojka Lazića, pa sjajno dodvanje Koloma i poeni Kuridže

17. minut - Šanli je nezgodno doskočio i pao na koleno Džordana Lojda koji je hramljući otišao na klupu

17. minut - 44:25, trojka i Micića, osma ukupno Efesa

16. minut - 41:25, sjajna akcija Efesa i poeni Šanlija, uzvraća Davidovac trojkom

14. minut - 35:21, Noko pogađa iz reketa, ali onda je Larkin sa dve trojke vratio ubedljiv prednost Efesa

11. minut - 29 :19, pogađa Hol uz faul, a potom i Dobrić trojku, odličan start Zvezde u drugoj četvrtini

PRVA ČETVRTINA:

9. minut - 25:13, Odlična individualna akcija i poeni Lojda

8. minut - 25:11, na trojku Lojda, Micić uzvraća istom merom

6. minut - 22:8, poentira i Vasa Micić

5. minut - 17:8, prvi poeni Džordana Lojda

4. minut - 12:3, Efes u brzom ritmu lomi crveno-bele poentira Bobua

2. minut - 8:3, Kruno Simon trojka

1. minut - 2:3, Kruno Simon postiže prve poene na meču, a Volden za Zvezdu i to trojku

1. minut - Utakmica je počela

Trener košarkaša Crvene zvezde Dejan Radonjić izjavio je u najavi meča da njegov tim očekuje još jedan veliki izazov

"Posle dva teška duela protiv Barselone i Mornara, očekuje nas još jedan veliki izazov protiv Efesa ekipe koja ima kontinuitet, veliki kvalitet i ambicije. Spremićemo se najbolje što možemo u datim okolnostima za zahtevan meč. Biće nam potrebna velika energija i dobra koncentracija. Moramo da odigramo dobro ne samo na bekovima Larkinu i Miciću, koji predvode taj tim, već i protiv Simona, Boboe, Andersona, Danstona, Plajsa, Singltona. To takođe pokazuje kakav kvalitet imaju. Znamo da nas čeka izuzetno težak meč u Istanbulu", rekao je Radonjić za klupski sajt.

Dejan Radonjić

Zvezda se nakon utakmice sa Mornarom u Baru nije ni vraćala za Beograd, već je direktno iz Podgorice otputovala za Istanbul gde je nakon kraćeg odmora, trenirala i počela pripreme za utakmicu.

Džordan Lojd

Košarkaš Džordan Lojd smatra da je pred njegovim timom zahtevan meč.

"Teška utakmica je pred nama, imamo malo vremena da se pripremimo za nju, potrošnja je velika. Ritam je vrlo zahtevan, ali želimo da damo svoj maksimum. Efes je tim sa izuzetno dubokim rosterom, velika opasnost preti ne samo od Larkina i Micića već i od svih ostalih igrača koji imaju ogroman kvalitet. Moraćemo da odigramo kao tim, čvrsto i najbolje što možemo", rekao je Lojd.

Ekipa Zvezde se posle utakmice vraća za Beograd.

Posle 21 utakmce u Evroligi Zvezda je 16. na tabeli sa sedam pobeda i 14 poraza, a Efes zauzima osmo mesto skorom od 11 pobeda i 10 poraza