NOVI BRUKA PARTIZANA U ABA LIGI: Crno-beli u derbiju kola deklasirani od Cedevita Olimpije! Plej-of crno-belima samo teorija

aba liga

Košarkaši Partizana izgubili su večeras u Ljubljani od Cedevita Olimpije sa 65:78 (18:22, 19:18, 18:22, 10:16), u utakmici 17. kola ABA lige i gotovo ostali bez šanse da se plasiraju u plej-of.

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Ognjen Jaramaz sa 15 poena, Markus Pejdž postigao je 11, a Džoš Perkins 10 poena uz šest skokova. Rašon Tomas dodao je osam poena i sedam skokova, a sa osam poena i pet skokova utakmicu je završio Rade Zagorac.

Cedevita Olimpiju predvodio je Jaka Blažič sa 28 poena i pet skokova. Kendrik Peri u pobedi je učestvovao sa 14 poena, a Mikael Hopkins sa 10 poena i devet skokova.

Partizan je poveo sa 2:0, ali su domaći uspeli da preokrenu i steknu 10 razlike 13:3. Cedevita Olimpija je posle toga čuvala vodjstvo, a Partizan je u završnici prvog poluvremena predvodjen Džošom Perkinsom i Ognjenom Jaramazom uspeo da se primakne na tri razlike, 37:40.

Crno-beli su početkom treće deonice u dva navrata prišli na poen zaostatka 42:43 i 47:48, a zatim su posle "trojke" Markusa Pejdža poveli sa 50:48. Murić je odmah vratio "trojku" i vodjstvo domaćima, a zatim je poene nizao Blažič za vodjstvo Cedevita Olimpije 62:55 na kraju treće četvrtine.

Partizan je potpuno stao u četvrtoj četvrtini, domaći su poveli sa 73:55, pre nego što je njihovu seriju prekinuo Perkins poenom sa linije za slobodna bacanja. Do kraja utakmice domaći su uvećali prednost i ostvarili važnu pobedu u borbi za plej-of.

U narednom kolu, 6. februrara, Partizan će dočekati Ikogeu, a Cedevita Olimpija igraće u Podgorici protiv Budućnosti.

1 / 4 Foto: BC Partizan

ČETVRTA ĆETVRTINA:

Kraj - 78:65.

38. minut - 76:61 - Partizan sa penala smanjuje zaostatak.

37. minut - 76:58 - Trojka domaćih, Partizan sve bliži porazu.

37. minut - 73:55 - Domaći ubacuju poene i prekidaju seriju promašaja na obe strane.

34. minut - 71:55 - Trojka domaćih, Partizan blizu poraza, tajm-aut Filipovski.

33. minut - 68:55 - Najveća prednost domaćih na meču. Serija domaćih 6:0.

Partizan

TREĆA ČETRVTINA:

30. minut - 62:55 - Kraj trećeg kvartala.

29. minut - 59:55 - Domaći čuvaju prednost.

27. minut - 54:50 - Jaka Blažić pogađa uz faul i vraća prednost domaćima.

27. minut - 48:50 - Druga trojka Pejdža zaredom, Partizan vodi. Tajm-aut domaći.

26. minut - 48:47 - Sjajna trojka Pejdža posle prelepe finte.

26. minut - 48:42 - Trojka Blažića, nejgov 17 poen na meču.

25. minut - 45:42 - Peri prekida seriju Partizana.

24. minut - 43:40 - Osmi poen Zagorca na meču.

23.mintu - 40:38 - Jedini koš za sada u nastgavku pogodio je Perkins sa penala.

Partizan

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - 40:37 - Trojka Jaramaza.

19. mintu - 40:34 - Zagorac sa penala smanjuje razliku.

18. minut - 38:31 - Sedmi poen Jaramaza na meču.

16. minut - 34:27 - Mini serija Perkinsa, najveća prednost domaćih je čak 9 poena.

15. minut - 32:25 - Poeni Perkinsa uz zvuk sirene.

13. miunt - 29:23 - Druga trojka Partizana na meču, pogodio je Pejdž.

13. minut - 29:20 - Mini serija domaćih, pogodio je Murić, tajm-aut Filipovski.

11. minut - 25:20 - Rašon Tomas ubacuje prve poene na meču.

Partizan

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - 22:18 - Kraj prvog kvartala.

9. minut - 20:18 - Trifunović pogađa sa poludistance.

8. minut - 20:16 - Nova trojka domaćih, a onda Jaramaz vraća isto merom na drugoj strani.

7. minut - 17:12 - Domaći čuvaju svoju prednost.

6. minut - 13:10 - Serijom 6:0 Partizan se vratio u meč.

4. minut - 13:3 - Trojka Perija, njegov 5 poen na meču.

4. minut - 10:2 - Poeni Perija, tajm-aut Partizan.

3. minut - 8:2 - Spektakularno zakucavanje Hopkinsa.

1. miunt - 6:2 - Domaću su dosta bolje ušli u ovaj meč.

Partizan

Trener Partizana Sašo Filipovski rekao je danas da Cedevita Olimpija, po njegovom mišljenju, trenutno igra najbolju košarku u ABA ligi i istakao da će crno-beli dati sve od sebe da u Stožicama odigraju dobru, jaku utakmicu.

"Cedevita Olimpija trenutno igra u odličnoj formi. U odličnoj su šuterskoj formi, dva puta su dobili Budućnost, pobedili su Burg, tako da se radi o dobro treniranoj ekipi, sa odličnom organizacijom igre, gde igrači poštuju sistem i dobro saradjuju u odbrani i napadu", rekao je Filipovski za klupski sajt.

"Igramo protiv ekipe koja po mom mišljenju trenutno igra najbolju košarku u ligi", dodao je on.

Košarkaši Partizana gostuju Cedevita Olimpiji, u utakmici 17. kola ABA lige.

Crno-beli su, posle 15 odigranih utakmica, sedmi na tabeli sa sedam pobeda i osam poraza, dok je Cedevita Olimpija četvrta sa skorom 11/3.

"Mi ćemo na ovoj utakmici dati sve od sebe. U Ljubljani, Partizanu nikada nije bilo lako za igru. Želimo da odigramo dobru, jaku utakmicu", rekao je Filipovski.

On je naveo i da se nada da će svi igrači biti zdravi i da je stanje Rašona Tomasa, koji nije igrao na prošlom meču, i dalje "nepoznato".

"Nadam se da će moći da igra. Svakako, mi ćemo dati sve od sebe i pripremiti se najbolje što možemo u ovom jednom danu da sutra u Stožicama pružimo svoj maksimum", istakao je Filipovski.

U prvom ovosezonskom duelu, Partizan je u Beogradu savladao tim iz Ljubljane sa 86:77.

"Cedevita Olimpija igra veoma dobro u poslednje vreme, nalaze se u usponu forme i verujem da će učiniti sve kako bi nam vratili za poraz koji su doživeli u Beogradu. S druge strane, mi imamo obavezu da u svakoj utakmici budemo na svom maksimumu, da budemo borbeni i koncentrisani. Sigurno bi nam pobeda u Ljubljani puno značila, kako rezultatski tako i psihološki", rekao je centar Partizana Nikola Janković.