PODVIG DESETKOVANE ZVEZDE: Crveno-beli posle Partizana dobili i Megu i osvojili Zućkovu levicu

kup radivoja koraća

Košarkaši Crvene zvezde osvojili su Kup Radivoja Koraća, pošto su u finalu igranom u Novom Sadu savladali Megu (73:60), što je deseti trofej Kupa za tim sa Malog Kalemegdana.

Ovaj uspeh dobija na težini ako se zna da je tim trenera Radonjića doputovao na zavrđnidu Kupa bez Hola, Voldena, Rita, Noka i Koloma, koji su zaraženi koronavirusom.

Mega je bila bolja prvo poluvreme, gotovo sve vreme je vodila, pa je na isteku druge četvrtine na semagforu stajalo 40:36 za tim trenera Vlade Jovanovića.

Zvezda je u težoj četvrtini zaigrala bolju odbranu, što pokazuje podatak da je Mega u tom periodu postigla svega osam poena. Tim trenera Radonjića je to iskoristio, pa je na ulasku u poslednji kvartal imala prednost 53:48.

Zvezda je imala prednost u skoku, kao i u poenima iz reketa, što su dva detalja koja su rešila meč u Novom Sadu. čiji se pobednik znao sredinom poslednjeg kvartala, kada je serijom Dejana Davidovca Zvezda stekla dvocifrenu prednost

Najefikasniji na meču bio je Petrušev sa 21 poenom uz četiri skoka i jednu asistenciju, dok su se kod Zvezde istakli Davidovac i O'Brajant sa po 14 poena.

U redovima pobednika istakli su se Simonović sa 12 i Lazić sa 10.

Crvena zvezda

Četvrta četvrtina

40. minut 73:60 - Kraj

38. minut 70:60 - Poeni Petruševa, koji pokušava da održi Megu u životu.

36. minut 65:52 - Trojka O'Brajanta treća na meču

35. minut 62:52 - Davidovac je u seriji

34. minut 59:50 - Mega opet ima problema sa napadom, što Zvezda koristi da dođe do maksimalne prednosti

31. minut 55:48 - Simonović u kontri za najveću prednoszt Zvezde

30. minut 53:48 - Zvezda je svela Megu na osam postignutih poena za deset minuta

29. minut 53:48 - Zvezda je dala 7 dvojki i čak 10 trojki

28. minut 48:46 - Petrušev pogađa, ali i dalje ne iz reketa

26. minut 48:44 - Pogađaju Lazić i Uskoković

25. minut 43:44 - Mega četiri minuta nije dala koš, ali onda kažnjava dve greške Uskokovića za seriju 4:0

24. minut 43:40 - Lojd pogađa trojku i Zvezdina serija 7:0 tera Jovanovića na minut odmora

22. minut 39:40 - Druga trojka O'Brajanta, sedma Zvezdina

Treća četvrtina

20. minut 40:36 - Petrušev je dao poslednje poene u prvom poluvremenu

20. minut 36:38 - Trojka Lazića

19. minut 33:38 - Matković za plus 5 Mege

15. minut 28:28 - Lojd vezuje dvojku i trojku za tajm-aut Mege

15. minut 23:28 - Radonjić je i drugi minut odmora uzeo kada je Petrušev vezao pet poena

13. minut 21:24 - Trojka Petruševa

11. minut 21:21 - Jagodić Kuridža za novo izjednačenje

Druga četvrtina

10. minut 21:19 - Zanimljiv meč u kom je Mega većim delom prve deonice bila u vođstvu

8. minut 17:14 - Matković je prekinuo Zvezdinu seriju, ali je zatim Dobrić ubacio trojku

8. minut 14:12 - Trojka O'Brajanta Zvezda vodi prvi put

7. minut 11:12 - O'Brajant je pogodio, ima već dva skoka u napadu

6. minut 9:12 - Lazić pogađa trojku Zvezda je u seriji 7:0, pa Jovanović traći minut odmora

5. minut 4:12 - Uskoković sa penala, Zvezda ne može da pogodi iz igre

3. minut 2:10 - Pet poena Petruševa za tajm-aut Radonjića

2. minut 2:3 - Dobar ulaz Marka Simonovića

2. minut 0:3 - Trojka Simonovića za Megu

Prva četvrtina

Desektkovani crveno-beli posle drame u derbiju prošli u finale, do kojeg je Mega pak stigla rutinskom pobedom nad domaćom Vojvodinom.

Mnogo problema imala je ekipa trenera Dejana Radonjića pred put, a mnogo energije desetkovani sastav potrošio je u polufinalu, koje je protiv ”večitog rivala” i branioca trofeja Partizana odlučeno u poslednjim sekundama i nakon velike drame.

Na kraju, 79:78 za Crvenu zvezdu, koja će imati šansu da se bori za prvi trofej u sezoni.

Zadatak neće biti lak, pošto će na drugoj strani biti sjajna i veoma talentovana ekipa Mege, koja je u dobroj formi i koja ima veliki motiv da ponovi uspeh iz 2016. godine, kada je u Nišu pobedom nad Partizanom osvojen prvi trofej u klupskoj istoriji upravo u Kupu.

Filip Petrušev i Marko Simonović svakako će biti najveće uzdanice tima trenera Vlade Jovanovića, koji će nasuprot sebe imati na papiru jačeg protivnika.

Biće to jubilarni, 50. duel dva tima. U prethodnih 49 odnos pobeda je ubedljivo na strani velikana sa Malog Kalemegdana: 45-4!

Poslednji put Mega je slavila je pre nešto manje od tri godine, a prethodnih deset mečeva zaredom u svoju korist rešili su crveno-beli.

Duel u velikoj hali ”Spensa” počinje u 21 sat.