NOVI PORAZ PARTIZANA: Crno-beli katastrofalnom 3. četvrtinom zakomplikovali stanje u svojoj grupi! VIDEO

evrokup

Košarkaši Partizana izgubili su večeras u gostima od Trenta sa 54:69 (19:15, 9:14, 8:25, 18:15), u utakmici petog kola Grupe F Top 16 faze Evrokupa.

Crno-beli su ovim ubedljivim porazom otežali sebi posao pred poslednje kolo u kojem će u Ljubljani dočekati francuski Metropolitan.

Partizan sada ima dve pobede i tri poraza, kao i Lokomotiva Kubanj, dok Trento i Metropolitan imaju skor 3/2.

Najefikasniji u Partizanu na večerašnjem meču bio je Rašon Tomas sa 17 poena i on je ujedno bio i jedini sa dvocifrenim učinkom u redovima crno-belih. Nemanja Dangubić je postigao osam, a Ognjen Jaramaz i Nikola Janković po sedam poena.

Trento je do pobede vodio Džakori Vilijams sa 16 poena, Geri Braun je dodao 13, a Viktor Sanders deset poena.

Partizan je dobro otvorio utakmicu, poveo je sa posle trojke Dangubića sa 18:12, ali je posle 19. poena crno-belih usledio period od čak sedam minuta u kojem izabranici Saše Filipovskog nisu postigli koš.

Napad Partizana je potpuno stao u prvih pet i po minuta druge deonice, pa je Trento preokrenuo i poveo sa 23:19. Prazan hod Partizana prekinuo je Tomas, da bi poenima Jaramaza i Jankovića crno-beli stigli do prednosti - 28:27.

Trento je na veliki odmor otišao s pola koša prednosti, da bi u trećoj deonici, u kojoj je Partizan pored problema u organizaciji napada imao i probleme u odbrani, prelomio meč.

Drugo poluvreme počelo je trojkom Pejdža, ali je nakon toga prednost domaće ekipe rasla do plus 18 (54:36).

Košarkaši Partizana su poslednju četvrtinu započeli s boljom energijom, prišli su na 11 poena zaostatka, ali su potom ponovo stali, pa je Trento bez problema priveo meč kraju.

ČETVRTA ČETVRTINA:

69:54 - Kraj!

40. minut - 69:52 - Sjajno zakucavanje Tomasa.

39. minut - 69:48 - Kevin Martin sa penala uvećava prednost domaćih.

37. minut - 63:48 - Tomas sa penala smanjuje zaostatak.

37. minut - 61:43 - Trojka Gerija Brauna.

36. minut - 58:43 - Vilijams ubacuje nove poene, crno-beli sve bliži porazu.

35. minut - 56:43 - Seriju Partizana prekida Mej.

32. minut - 54:41 - Serija Partizana 5:0, tajm-aut domaći.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - 54:36 - Ovu četvrtinu dobili su domaći sa 25:8.

30. minut - 51:36 - Nesportska Perkinsa, raste prednost domaćih.

28. minut - 49:36 - Novi poeni Sendersa, Partizan u problemu.

27. minut - 45:35 - Braun ponovo ubacuje trojku, domaći ne staju.

26. minut - 42:33 - Tomas prekida seriju promašaja crno-belih.

25. minut - 38:31 - Nova trojka domaćih, Partizan samo tri poena u nastavku.

24. minut - 35:31 - Partizan ponovo ima problema sa napadom, gosti u naletu.

21. minut - 32:31 - Pejdže trojkom otvara drugo poluvreme.

Partizan, Trent

DRUGA ČETVRTINA:

Kraj prvog poluvremena.

20. minut - 29:28 - Vilijams pogađa za domaće, tajm-aut Filipovski.

18. minut - 27:28 - Crno-beli ponvo vode, tajm-aut domaći.

17. minut - 27:24 - Trojka Trifunovića, vraća se Partizan.

16. minut - 23:21 - Tomas prekida seriju promašaja Partizana.

15. minut - 23:19 - Braun sa penala uvećava prednost domaćih! Partizan nije dao koš 6 minuta.

14. minut - 22:19 -Partizan bez koša 5 minuta, Mej sada pogađa.

12. minut - 19:19 - Domaći bolji u nastavku, Partizan bez koša.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - 15:19 - Kraj prvog kvartala.

9. miunt - 15:18 - Furai prekida seriju Partizana.

8. minut - 12:18 - Nova trojka Danguvbića, tajm-aut domaći.

8. minut - 12:15 - Perkins pogađa trojku, svoje prve poene na meču.

7. minut - 12:12 - Crno-beli bez rešenja za Džakori Vilijamsa.

6. minut - 8:10 - Serija Dangubića, ubacio je sada trojku.

5. minut - 6:7 - Dangubić pogađa flouterom uz zvuk sirene.

4. minut - 4:5 - Trojka Tomasa, prva za Partiza.

1. minut - 2:2 - Prvi koš za Partizan ubacuje Jaramaz.

1. minut - Utakmica je počela.

Trener Sašo Filipovski izjavio je da će za pobedu protiv ekipe koju su u prvom kolu savladali sa 71:43 biti potrebna vrhunska odbrana i kolektivna igra.

„Ovaj deo mini priprema smo sa jednim delom ekipe odradili dobro, ali sa druge strane imamo mnogo povređenih igrača u timu. Uprkos tome, prilagodili smo se novonastaloj situaciji, vežbali smo akcije sa niskim četvorkama i nižim igračima na visokim pozicijama. Znamo kakva je situacija, ali igrači koji su zdravi, spremni su za borbu i daće sve od sebe na terenu“, izjavio je Filipovski.

Kako kaže, mladi igrači su doneli novu energiju u tim i željni su da rade i napreduju, a sa njima rade i individualno.

„Ostatak ekipe se takođe trudi, uz sve rotacije koje su bile potrebne da se izvrše. Mislim da smo spremni i da možemo da odigramo dobru utakmicu. Za pobedu je potrebno da se igra vrhunska odbrana i da igramo kolektivno. Fundamenti odbrane će biti od presudnog značaja, jer Trento igra široko, ima pokretljive petice i četvorke koji šutiraju dobro za tri poena, ali i dosta igrača kreatora igre koji mogu da igraju 1 na 1“, kaže trener crno-belih.

„Treba odigrati hrabro, disciplinovano, mladi igrači će doprineti svojim elanom i energijom i imaće šansu da pomognu svojoj ekipi. Kolektivnom igrom i borbenošću moramo da nadoknadimo izostanak igrača koji neće biti u timu na ovom meču“, poručio je Filipovski.

Nakon četri odigrana kola, obe ekipe imaju učinak od po dve pobede i dva poraza.

„Svesni smo značaja utakmice protiv Trenta. I mi, kao i oni, imamo dve pobede i dva poraza u Evrokupu, s tim što smo ih na meču u Beogradu pobedili sa 28 razlike i tom pobedom ostvarili dobru prednost u odnosu na njih kada je u pitanju plasman u Top 8, što nam je krajnji cilj i daćemo sve od sebe da to i ostvarimo. Trento sigurno ima želju da nam se revanšira, ali verujem da smo ekipa koja može da ih pobedi dva puta i da imamo kvalitet za plaman u četvrtfinale“, rekao je bek Partizana Uroš Trifunović.

„Dobro smo trenirali tokom pauze, imali smo vremena da korigujemo neke stvari, što u napadu i odbrani, što individualno. Ovo je za nas utakmica sezone i prilika da se pokažemo“, istakao je Trifunović.