ZVEZDA UPISALA POBEDU U EVROLIGI POSLE SKORO 2 MESECA! Crveno-beli u derbiju začelja savladali desetkovani Himki! VIDEO

konačno

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras Himki u Beogradu sa 92:81, u 29. kolu Evrolige.

Najefikasniji u ekipi Zvezde bio je Džordan Lojd sa 22 poena, 16 je postigao Dejan Davidovac, a 15 Kori Volden.

Crveno-beli su prekinuli niz od osam poraza u tom takmičenju.

Zvezda je zabeležila osmu pobedu ove sezone u Evroligi i i dalje je pretposlednja na tabeli.

Iza crveno-belih je Himki, koji ima tri pobede i 25 poraza.

Crvena zvezda će u narednom kolu Evrolige 19. marta gostovati Panatinaikosu u Atini.

1 / 5 Foto: Starsport

Četvrta četvrtina:

Kraj - 92:81.

39. minut - 90:77 - Nova trojka Lojda.

38. minut - 86:73 - Spektakularna trojka Lojda, Zvezda ih je ubacila čak 15 na meču.

37. minut - 83:73 - Sjajna serija Zvezde i najveća prednost na meču.

36. minut - 75:73 - Pogađa Lojd sa penala.

35. minut - 72:73 - Ponovo Davidovac, njegov četvrta trojka.

34. minut - 69:69 - Trojke Davidovca i Mekoluma.

34. minut - 66:66 - Serija gostiju 6:0, ponovo egal u Pioniru.

32. minut - 66:60 - Serija Zvezde, sjajan preokret, tajm-aut Himki.

Zvezda, Himki

Treća četvrtina:

30. minut - 62:60 - Pogađa Davidovac trojku za kraj trećeg kvartala.

29. minut - 58:58 - Pogađa Dobrić uz faul za egal.

29. minut - 54:58 - Sjajna trojka Voldena.

28. minut - 51:54 - Poeni padaju samo sa penala.

27. minut - 46:53 - Zvezda sa penala smanjuje zaostatak za Rusima.

25. minut - 43:51 - Volden pogađa uz zvuk sirene.

25. minut - 41:50 - Noko pogađa sa penala.

24. minut - 39:50 - Novi poeni Mikija, tajm-aut Radonjić.

23. minut - 39:48 - Nesportska Hola, raste prednost gostiju.

22. minut - 39:41 - Druga trojka Dobrića na meču.

21. minut - 34:41 - Druga trojka Karaseva na meču.

Druga četvrtina:

20. minut - 34:38 - Mekolum pogađa uz zvuk sirene za kraj prvog poluvremena.

20. minut - 34:36 - Trojka Lazića.

19. minut - 31:33 - Serija Zvezde od 7:0, trojku je ubacio Volden, tajm-aut Humki.

17. minut - 24:33 - Novi laki poeni Mkija posle asistenije Ponkrašova, tajm-aut Radonjić.

17. minut - 24:31 - Sjajna odbrana i zakucavanje Davidovca.

15. minut - 20:27 - Deseti poen Lojda na meču.

14. minut - 15:24 - Deveti poen Mekoluma.

13. minut - 13:21 - Druga trojka Lojda, pa 10. poen Mikija.

12. minut - 10:19 - Step bek Mekoluma, tajm-aut Radonjić.

11. minut - 10:15 - Hol sa penala smanjuje zaostatak.

Prva četvrtina:

10. minut - 8:15 - Kraj prvog kvartala.

9. minut - 8:12 - Trojka Davidovca.

9. minut - 5:12 - Poeni za goste sa penala.

8. minut - 5:10 - Prvi poeni Noka na meču, tek drugi koš Zvezde.

6. minut - 3:8 - Šesti poen Mikija, Zvezda samo jedan pogodak do sada.

5. minut - 3:6 - Prvi koš na meču za Zvezdu ubacuje Lojd.

4. minut - 0:6 - Četvrti poen Mikija.

3. minut - 0:4 - Zvezda još bez koša, pogodio je Miki posle skoka u napadu.

1. minut - Utakmica je počela.

Crveno-beli žele prekid serije od osam vezanih poraza, ali i revanš ruskom timu za poraz u prvom delu sezone.

Biće to duel pretposlednje i poslednje ekipe tabele Evrolige, ali i prilika da srpski šampion konačno prekine seriju loših rezultata.

Zvezda je u seriji od osam uzastopnih evroligaških poraza, a susret protiv Himkija biće prilika da se vrate na pobednički put. Uz to, crveno-beli žele i revanš za poraz u prvom delu sezone u Podmoskovlju.

Trener Dejan Radonjić izjavio je da njegov tim treba da bude spreman da odigra dobar meč.

"Sledi duel protiv Himkija, koji je pred početak sezone napravio kvalitetan tim. Korona je do te mere uticala na njih već na startu, da je sve ostalo bilo proizvod svih problema koje su tada imali”, rekao je Radoić i dodao:

”Tim koji sada imaju je drugačiji nego na početku, ali očigledno dovoljno dobar da može da savlada Real iz Madrida ili Zenit u Sankt Peterburgu. Treba da budemo spremni da igramo dobar meč i nadamo se da će ti dobri intervali u našoj igri biti dovoljno dugi da možemo da zabeležimo dobar rezultat", rekao je Radonjić.

Himki trenutno ima skor od 3-24 i na dnu je tabele u Evoligi, dok je Zvezda jednu poziciju iznad sa učinkom od 7-21.

Meč u praznoj hali ”Aleksandar Nikolić” počinje u 20.45.